Başlangıç Haber HTC Vive Flow VR Gözlük Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri

HTC Vive Flow VR Gözlük Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri

0

HTC, Vive Flow VR sanal gerçeklik gözlüğünü tanıttı. Hafif yapısı ve şık tasarımı ile göze çarpan VR gözlüğün fiyatı ve özellikleri ise şöyle…

HTC Vive Flow VR Özellikleri – Fiyatı

HTC, 14 Ekim Perşembe günü hafif bir tasarıma sahip HTC Vive Flow adlı yeni bir sanal gerçeklik (VR) gözlüklerini tanıttı. HTC markasının en yeni giyilebilir teknoloji cihazı Vive Flow, gözlük gibi takılabilen bir VR kulaklığa benziyor.

Katlanabilir VR başlığında iki kamera, ayarlanabilir diyoptri kadranları ve çift dahili hoparlör bulunuyor. Ayrıca, Vive uygulamasıyla uyumlu. HTC Vive Flow; 75Hz yenileme hızı, 100 derecelik görüş alanı (FoV), 4 GB RAM ve 64 GB dahili belleğe sahip.

HTC Vive Flow VR Gözlük, 2 Kasım’dan itibaren 499 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Cihaz için ön siparişler şu anda ABD ve Avrupa’da başladı. 31 Ekim’den önce ön sipariş verenler, koruyucu Vive Flow Case kılıfını ücretsiz alabilecek. Bunun dışında HTC Vive Flow, iki aylık Viveport Infinity üyeliği ile birlikte gelecek.

İlgili İçerik: HTC Desire 20 Pro Özellikleri ve Fiyatı

Teknik Detaylar

VR Gözlük, 1600×1600 çözünürlüğe sahip iki adet 2,1 inç LCD ekrana sahip. 75Hz yenileme hızını ve 100 derecelik bir görüş alanını destekliyor. Lenslerde odak ayarını kolaylaştıran ayarlanabilir diyoptri kadranlarına sahip.

Katlanabilir VR gözlükler, farklı kafa şekillerine ve boyutlarına uyacak şık, çift menteşeli bir tasarıma sahip. Gözlüğü takarken rahatlık sağlamak için de aktif bir soğutma sistemine sahip. Değiştirilebilir yüz contası ve şakak pedleri ile temizlenmesi oldukça kolay.

HTC Vive Flow, 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı sunuyor. Kullanıcılar, Miracast seçeneğini kullanarak telefon uygulamalarını gözlük ekranına alabilir. HTC Vive Flow, hareket takibi için öne bakan iki kamera ile donatılmıştır. Ayrıca çevre bilinci için video geçişini de destekler.

HTC Vive Flow, mekansal ses desteğine sahip dahili stereo hoparlörlerle birlikte geliyor. Kesintileri ortadan kaldırmak için gürültü ve yankı önleyici mikrofonlara sahiptir. Ek olarak, tüm Bluetooth kulaklıkları destekler. Diğer bağlantı seçenekleri arasında USB C Tipi bağlantı noktası ve Wi-Fi bulunur.

İlgili İçerik: Xiaomi Akıllı Gözlük Modeli Tanıtıldı

HTC’nin yeni VR kulaklığı güç adaptörü ile birlikte satılmayacak. Harici bir güç kaynağına bağlanarak şarj edilebilir. Ya da HTC Vive Flow Güç Araptörü ayrı olarak satın alınabilir. Cihazın pili azaldığında 5 dakikaya kadar bir süre tanınıyor. Güç kaynakları değiştirilirken cihaz yeniden başlatılıyor.

HTC Vive Flow, 189 gram ağırlığında. Kulaklığın kablosu 1,2 metre uzunluğunda olup, kulaklığın kablo ile birlikte toplam ağırlığı 239 gramdır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!