Başlangıç Haber WhatsApp Web’e Gizlilik Ayarları Geliyor! İşte Özellikleri

WhatsApp Web’e Gizlilik Ayarları Geliyor! İşte Özellikleri

0

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Web sürümüne gizlilik ayarlarını taşımaya karar verdi. Masaüstü kullanıcılarını sevindirecek bu haberin detayları ise şöyle…

WhatsApp Masaüstüne Gizlilik Ayarlarını Getiriyor

WhatsApp, telefonlarda en çok kullanılan uygulamalardan biri. Ancak, en az mobil cihazlar kadar masaüstü kullanıcılarına da hitap ediyor. Web sürümünü uzun süredir boşlayan WhatsApp, masaüstü kullanıcıları için önemli bir adım attı. Yayımladığı en son beta güncellemesi ile masaüstüne Gizlilik Ayarlarını ekledi. Ayrıca, Android sürümündeki Hızlı Düzenleme Kısayolu hatasını düzeltti.

WhatsApp kullanıcılarının, gizlilik ayarlarını doğrudan Web sürümünden ve Masaüstü cihazlardan yönetebileceği Gizlilik Ayarlarının detayları ise şöyle.

Gizlilik Ayarları çok uzun zamandan beri WhatsApp uygulamasında mevcuttu ve şimdi bu özellik masaüstü versiyonu için tanıtıldı. WhatsApp’ın son beta sürümü olan 2.2146.5 güncellemesini alan cihazlar bu özelliklere kavuşacak.

Bu güncellemeyle, kullanıcılar WhatsApp Web sürümünden de gizlilik ayarlarını yönetebilecek. Uygulamada en son görülenler, profil fotoğrafları ve ilgili sayfalar gibi gizlilik ayarları, doğrudan WhatsApp masaüstünden yönetilebilecek. Kullanıcılar Web üzerinden okundu bilgilerini değiştirebilecek ve gruplara kimleri ekleyebileceklerini seçebilecek.

WhatsApp, Android cihazlar için de WhatsApp’ın 2.21.24.9 beta güncellemesini yayınladı. Android cihazlarda hızlı düzenleme kısayolu eklenmiş, fakat bu özellikle ilgili hatalar bildirilmişti. Yayınlanan son güncellemeyle WhatsApp Android sürümündeki hızlı medya düzenleme kısayolu tamamen kaldırıldı. İleri bir tarihte bu kısayolun tekrar aktif edilmesi bekleniyor.

İlgili İçerik: WhatsApp, Profil Fotoğrafları için Özel Bir Gizlilik Ayarını Test Ediyor

WhatsApp Gizlilik Politikası konusunda ciddi bir adım attı

WhatsApp’ın gizlilik politikası, topladığı veriler ve bunların nasıl kullanıldığı hakkında daha fazla bilgi sağlamak için yeniden düzenlenecek. Son dönemde kullanıcı verilerinin güvenliğini ihlal ettiği gerekçesiyle tüm dünyada linç edilen popüler mesajlaşma uygulamasından bu konuda ciddi bir hamle geldi. WhatsApp, bundan böyle kullanıcı verilerini toplama süreciyle ilgili ayrıntıları gösterecek.

Facebook yani Meta şirketine ait olan WhatsApp, son güncelleme ile veri toplama bilgilerini gösterecek. Avrupa’daki WhatsApp kullanıcıları, sohbet listesinin en üstünde veri toplama ile ilgili bir bildirim görecek.

Geçen ay yaşanan Facebook, Instagram ve WhatsApp kesintileri, dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcı için WhatsApp’ın ne kadar hayati olduğunu kanıtlamıştı. WhatsApp, artık kullanıcı dostu bir platform olma yolunda…

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!