Başlangıç Haber Facebook Adını ve Logosunu Değiştirdi!

Facebook Adını ve Logosunu Değiştirdi!

0

Popüler sosyal medya platformu Facebook, isim değiştiriyor. Bundan böyle “Meta” adıyla anılacak.. İşte, Facebook’un yeni ismi ve logosu!

Facebook Meta Neler Getirecek?

Facebook, şu sıralar yeniden markalaşmaya gidiyor. Sosyal medya devi Facebook’un yeni ismi “Meta” olacak. Logosu da paylaşıldı. Mark Zuckerberg, Meta için “Hem Facebook’un hem de İnternetin geleceği” yorumunu yaptı.

Facebook Perşembe günü, şirketin yeni adını “Meta” olarak değiştirdiğini duyurdu. Zuckerberg, hem Facebook’un hem de İnternet’in geleceği olarak “metaverse” kelimesinden gelen “Meta” adını duyurdu. Twitter CEO’su Jack Dorsey de açıklamanın yapıldığı toplantıya katıldı. Şirketin yeni adının kafa karıştırıcı olduğunu ve neye atıfta bulunduğu net olmadığını öne süren Twitter CEO’su, Facebook’un Meta adını “kendinden referanslı” olarak nitelendirdi.

Facebook şirketinin adı artık Meta adıyla bilinecek. Fakat dünya çapında milyarlarca kullanıcı tarafından kullanılan sosyal medya uygulamaları – Facebook, Instagram ve WhatsApp – mevcut adları ile hizmet vermeye devam edecek.

Facebook şirketi, yeni metaverse planları ile artırılmış gerçeklik, non-fungible tokenlar (NFT) gibi özellikleri içerecek. Facebook hisseleri de 1 Aralık’tan itibaren “MVRS” koduyla borsada işlem görmeye başlayacak.

İlgili İçerik: Facebook Messenger, Görüntülü Sohbetler için Yeni Efektler Ekledi

Sosyal medya uygulamasının ismi ve logosu aynı kalacak. Yeni isim şirkete ait olurken, yeni logo hisse senedi için kullanılacak. Zuckerberg, “Horizon” adlı metaverse için sosyal medya platformu kurduklarının müjdesini de verdi. Meta ürünü olarak Oculus kulaklıklar için de bir VR geliştirildiği açıklandı. Oculus sanal gerçeklik başlığının adı da “Meta Quest” olarak değişecek.

Kullanıcıları ilerleyen dönemlerde harika sürprizler bekliyor. Facebook’un yeni atılımları, NFT ticaretiyle ilgilenenleri de sevindirecek. Şirketin, NFT ticareti için sanal bir pazaryeri kuracağı da bildirildi.

Meta şirketine dönüşen Facebook, bu isim altında yeni bir akıllı saat modelini de duyurdu. Ekranındaki kamera ile dikkat çeken Meta imzalı akıllı saatin 2022 yılında gelmesi bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!