Başlangıç Haber DuckDuckGo, Android Kullanıcılarına Önemli Bir Güvenlik Özelliği Sağlayacak

DuckDuckGo, Android Kullanıcılarına Önemli Bir Güvenlik Özelliği Sağlayacak

0

Web tarayıcısı ve arama motoru DuckDuckGo, Android cihazlar için yeni bir güvenlik özelliği getiriyor. DuckDuckGo Uygulama İzleme Koruması özelliği nedir? Android kullanıcıları bu özellikten nasıl faydalanacak? İşte tüm detaylar!

DuckDuckGo, Yeni Güvenlik Özelliğini Duyurdu

DuckDuckGo web tarayıcısında Uygulama İzleme Koruması etkinleştirildiğinde, bu özellik arka planda çalışacak. Android kullanıcılarının güvenliği ondan sorulacak. Bu özelliğin hedefi, telefondaki uygulamaların kullanıcıları izlemesini engellemek olacak.

DuckDuckGo, gizlilik odaklı bir web tarayıcısı olarak biliniyor. Yeni kullanıma sunduğu aracı, uygulamaların Android kullanıcılarını izlemesini engellemeyi amaçlıyor. Yeni gizlilik özelliği herhangi bir güncelleme ile birlikte gelmiyor veya ayrıca indirilmiyor. DuckDuckGo tarayıcısına otomatik olarak eklenecek.

Uygulama İzleme Koruması özelliğini Android cihazınızdaki DuckDuckGo tarayıcısında etkinleştirebilirsiniz. Böylece üçüncü taraf uygulamaların verilerinizi takip etmesini önleyebilirsiniz. Siz telefonunuzu kullanırken, bu özellik arka planda çalışmaya devam edecek. Bu araç, bir uygulamanın verilerinizi üçüncü taraflarla paylaşmasını önlediği gibi özel bilgilerinizi almasını da engeller.

İlgili İçerik: Güvenli Moddan Nasıl Çıkılır? Android Güvenli Moddan Çıkma

Gizlilik ve güvenlik ihlali son zamanlarda iyice arttı. DuckDuckGo, uygulamaların bilgilerinizi almasına ve paylaşmasına izin vermiyor. Ayrıca verilerinizin hangi uygulamalarla ve taraflarla paylaşıldığını size gösteriyor. Yeni güvenlik aracı, cihazda bir VPN (sanal özel ağ) yüklüymüş gibi davranıyor ve güvenlik ihlaline kolayca dur diyebiliyor.

Uygulama İzleme Koruması, yerel bir VPN bağlantısı kullanıyor ancak VPN’lerden farklı olarak verileri harici bir sunucu üzerinden paylaşmıyor. DuckDuckGo, uygulamaların güvenlik ihlali konusunda bir araştırma yaptı. Android uygulamalarından yüzde 96’sının kullanıcılardan habersiz bilgilerini alıp paylaştığı ortaya çıktı. Bu uygulamaların yüzde 87’si, kullanıcı verilerini Google ile paylaşıyor. Yüzde 68’i ise Facebook ile paylaşıyor.

DuckDuckGo ‘App Tracking Protection‘ yani Uygulama İzleme Koruması adlı yeni aracını duyurdu. Android telefon sahipleri bu tarayıcıyı kullanarak, bilgilerini uygulamalarla paylaşmak zorunda kalmayacak. Daha güvenli bir internet deneyimi ile tanışabilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!