Başlangıç Haber WhatsApp Bu Telefonlarda Kullanılamayacak!

WhatsApp Bu Telefonlarda Kullanılamayacak!

1

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 1 Kasım’dan itibaren bazı telefon modellerinden kaldırılacak. İşte, WhatsApp’ın kullanılamayacağı o modeller!

WhatsApp Hangi Telefon Modellerinden Kaldırılıyor?

WhatsApp, 1 Kasım’dan itibaren eski işletim sistemlerini çalıştıran telefonlardan kaldırılacak. Uygulama fiziksel olarak görünmeye devam etse de, bazı modellerde çalışmayı durduracak. Eski işletim sistemleri, artık WhatsApp uygulaması tarafından desteklenmeyecek. Gelecekte yayınlanacak güncellemelerden de yararlanamayacak.

Artık WhatsApp kullanamayacak olan 53 telefon modeli açıklandı:

Apple: iPhone 6, iPhone 6s Plus ve iPhone SE.

LG: Lucid 2, Optimus F7, Optimus F5, Optimus L3 II, Dual Optimus L5, Best L5 II, Optimus L5, Dual Best L3 II, Optimus L7, Optimus L7, Dual Best L7 II, Optimus F6, Enact Optimus F3, Best L4 II, Best L2 II, Optimus Nitro HD, Optimus 4X HD ve Optimus F3Q.

Huawei: Ascend G740, Ascend Mate, Ascend D Quad XL, Ascend D1 Quad XL, Ascend P1 S ve Ascend D2.

Samsung: Galaxy Trend Lite, Galaxy Trend II, Galaxy SII, Galaxy S3, mini Galaxy Xcover 2, Galaxy Core ve Galaxy Ace 2.

ZTE V956: Grand X Quad V987 ve Grand Memo.

Diğer Modeller: Alcatel, Archos 53 Platinum, HTC Desire 500, Caterpillar Cat B15, Wiko Cink Five ve Wiko Darknight, Lenovo A820 UMi X2, Run F1, THL W8.

İlgili İçerik: WhatsApp Alternatifi Uygulamalar – En iyi WhatsApp Alternatifleri

Uygulama sağlayıcılarına göre, WhatsApp, 1 Kasım 2021 tarihinden itibaren Android 4.0.4 ve önceki sürümlere sahip akıllı telefonlardaki desteğine son verecek. Bu tarihten önce uyumlu bir cihaza geçmenizi veya sohbet geçmişinizi kaydetmenizi ya da yedeklemenizi öneririz.

İlgili İçerik: WhatsApp Yedekleme Nereye Kaydedilir?

6 Kasım’a kadar yeni WhatsApp politikalarını kabul etmeden uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

WhatsApp’ın artık desteklemeyeceği bu modellerden birine sahipseniz, ne yapmayı düşünüyorsunuz? WhatsApp alternatifi bir uygulamaya geçmeyi tercih eder misiniz?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!