WhatsApp, Sesli Mesajlar için Oynatma Hızı Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp kullanıcıları, kısa süre sonra sesli mesajların oynatma hızını kontrol edebilecek. Şu anda test aşamasında olan yeni WhatsApp özelliği kullanıcıların şimdiden ilgisini çekmeye yetti. İşte, sesli mesajlarda yeni oynatma hızı özelliği hakkında tüm detaylar…

WhatsApp, Sesli Mesajlarda Oynatma Hızı Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp, her gün yeni özellikler sunmaya devam ederken, bugün de yeni bir özelliği test ettiği ortaya çıktı. iOS’taki beta testinde fark edilen bu özellik, sıkıcı ve uzun ses dosyalarından kurtulmak isteyenler için avantaj sağlayacak. WhatsApp’ta sesli mesajlara oynatma hızı ayarı gelecek.

WABetaInfo, Meta’nın sahip olduğu anlık mesajlaşma hizmetinin, kullanıcıların yalnızca sesli notlar için değil, tüm sesli mesajlar için oynatma hızlarını artırmasına olanak tanıyan bir özellik üzerinde çalıştığını tespit etti. Bu özelliğin henüz beta testinde olduğu için kararlı sürümün kullanıcılarına ne zaman sunulacağı konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.

WhatsApp kısa süre önce Sesli Notlar için Oynatma Hızı özelliğini tanıtmıştı. Uygulama şimdi de aynı özelliği Sesli Mesajlar için getirmeye hazırlanıyor. Sesli notlarda olduğu gibi sesli mesajlarda da mesajı dinlerken 1,5x veya 2x oynatma hızına geçmek mümkün olacak. Hayat kurtaran bu özellik şu anda iOS cihazlarda test ediliyor. Android cihazların özelliği yakında alabileceği tahmin ediliyor.

İlgili İçerik: WhatsApp, Sesli Mesaj Duraklatma Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp yeni güvenlik önlemleri alıyor

Geçtiğimiz gün WhatsApp’ın güvenlikle ilgili iki yeni özelliği test ettiğini öğrenmiştik. Bunlardan biri, Flash Call özelliği idi. WhatsApp’ı yeni bir telefona kurarken kayıt aşamasındaki hesap doğrulama adımında, SMS ile hesap doğrulama yerine Hızlı Arama özelliği tercih edilebilecek.

Bir diğer güvenlik özelliği ise Mesaj Düzeyinde Doğrulama olacak. Kullanıcılar şüpheli profilleri veya kendilerini rahatsız eden kullanıcıları, ilgili mesajı işaretleyerek WhatsApp’a bildirebilecek.

WhatsApp yeni özellikleriyle kullanıcılarına büyük bir konfor sağlamak istiyor. Peki, siz bu yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın