Başlangıç Haber WhatsApp, Hesap Doğrulama için Flash Call Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp, Hesap Doğrulama için Flash Call Özelliğini Test Ediyor

0

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması, kullanıcılarına daha güvenli bir ortam sunmak için şu an yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. İşte, WhatsApp‘ın yeni Flash Call özelliği hakkında tüm detaylar!

WhatsApp, yeni güvenlik özelliklerini tanıttı

Flash Call yani Hızlı Arama ve Mesaj Düzeyinde Raporlama gibi yeni güvenlik özellikleri bir süredir test ediliyordu. WhatsApp, yeni güvenlik özelliklerini geçen gün tanıttı. Flash Calls özelliği, WhatsApp’ta kurulum işlemi sırasında zorunlu kılınan SMS doğrulama seçeneğine ek olarak geliyor.

WhatsApp Mesaj Düzeyinde Doğrulama özelliğinin ayrıntıları şöyle. Kullanıcılar belirli bir mesajı işaretleyerek şüpheli hesapları uygulamaya bildirebilecek.

WhatsApp Hızlı Arama özelliği ise uygulamanın kurulum ve kayıt işleminde zorunlu olan SMS doğrulama seçeneğine bir alternatif olacak. Yani artık herkes WhatsApp’a kayıt olamayacak. Öncelikle güvenlik aşamalarından geçilecek ve hesap doğrulama adımları tamamlanacak.

WhatsApp, kullanıcı deneyimini güvenli kılmak adına bu iki özelliği tanıttığını açıkladı. WhatsApp, gizlilik ve güvenlik hususunda zaten pek çok aşama kaydetti.

Uçtan uca şifrelemenin yanı sıra kişileri engelleme, kiminle neyin paylaşılacağını kontrol etme, kaybolan mesajlar ve Touch ID veya Face ID ile uygulamayı kilitleme gibi bir dizi güvenlik özelliğini sunuyor.

Yeni Flash Call – Hızlı Arama özelliğinde, kullanıcı uygulamayı yeni bir telefona kurarken veya yeniden yüklerken hesap doğrulama aşamasında SMS doğrulaması yerine otomatik arama yoluyla telefon numarasını doğrulayabilecek. Bu özellik şu anda yalnızca Android kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Yani artık SMS ile hesap doğrulama adımına gerek kalmayacak. Bu özellik uygulama içinde kaldığı için çok daha güvenli bir seçenek olacak.

İlgili İçerik: WhatsApp Web’e Gizlilik Ayarları Geliyor! İşte Özellikleri

Mesaj düzeyinde raporlamaya gelince, WhatsApp kullanıcıları artık belirli bir mesajı işaretleyerek hesapları WhatsApp’a bildirebilecek. Bir kullanıcıyı bildirmek veya engellemek için, mesajına basılı tutmak yeterli.

En son şeffaflık raporunda WhatsApp, yalnızca Eylül ayında 2,2 milyondan fazla hesabı yasakladığını açıklamıştı. Uygulama şu an ekstra güvenlik sunmak adına iki adımlı doğrulamayı da zorunlu kılıyor. Ayrıca, son dönemde pek çok yeni özelliğini de kullanıcılarla buluşturdu.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!