Başlangıç Haber WhatsApp, Sesli Mesaj Duraklatma Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp, Sesli Mesaj Duraklatma Özelliğini Test Ediyor

0

WhatsApp, sesli mesajlar için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Artık sesli mesajları kaydederken duraklatma seçeneği olacak. İşte yeni özellik hakkında tüm detaylar!

Sesli Mesaj Kayıtlarına Duraklatma Özelliği Gelecek

WhatsApp, sesli mesajları kaydetme sırasında duraklatma seçeneğini getirecek. Ayrıca sohbet yedekleme sorunu için yeni düzeltmeler üzerinde çalışıyor. Tüm bu yenilikler, ileride yayınlanacak olan WhatsApp güncellemesiyle birlikte cihazlarda aktif olacak.

WhatsApp güncellemesi geldiğinde, kullanıcılar ses kayıtları sırasında kaydı durdurabilecek. Duraklatılan yerden itibaren kayda devam edebilecek. WhatsApp uygulamasında bir sesli mesajı kaydettikten sonra, kayda devam edilmesini sağlayan başka bir kayıt butonu görülecek. Sesli mesajlar için muhteşem bir özellik.

İlgili İçerik: WhatsApp Uçtan Uca Şifreli Yedeklemeler Sunmaya Başladı

Facebook’a ait sohbet uygulamasının yeni özelliği, yakında Android ve iOS’ta beta kullanıcıları için yayınlanacak. Ayrıca şimdilik geliştirilme aşamasında olduğu için bu uygulamanın beta sürümlerine ulaşması biraz zaman alacak.

Sohbet Yedeklemesi Sorunu Çözülecek

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bununla da kalmıyor. Konuşmaların yedeklenmesi konusunda birkaç hata vardı. Sohbet yedeklemeleriyle ilgili bu sorunlar da çözülecek. Google Drive’daki sohbet yedeklemelerini geri yüklerken görülen sorun çözülecek.

Kullanıcılar, konuşma yedeklerini geri yüklemek istediğinde yüzde 100’de takılma sorunu yaşıyordu. Bu geribildirime hızlı yanıt veren WhatsApp, şu anda sohbet yedeklemesi sorununu çözmek için de çabalıyor. WhatsApp konuşmalarını yedekleyemeyen kullanıcılar önemli mesajlarını kaybetmekten korkuyor.

WhatsApp sohbet yedeklemesi sorunu nasıl düzeltilir?

  • WhatsApp hesabınızın Google Drive ile olan bağlantısını kaldırın.
  • WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan kaldırın.
  • En son veritabanını “mgstore.db” olarak yeniden adlandırın. (“.crypt” uzantısını değiştirmeden) Bu veritabanı dosya yöneticisi üzerinden bulunabilir.
  • Aynı cep telefonu numarasını kullanarak WhatsApp’ı yükleyin.
  • WhatsApp ve Google Drive bağlantısı kaldırıldığından, WhatsApp, sohbetleri geri yüklemek için yerel veritabanını kullanacaktır.
  • Sohbet yedekleri geri yüklendikten sonra, uygulamadaki yedekleme ayarları üzerinden WhatsApp hesabı tekrar Google Drive ile bağlanmalıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!