Başlangıç Haber WhatsApp’a Yeni Bir Sesli Mesaj Oynatıcısı Geliyor!

WhatsApp’a Yeni Bir Sesli Mesaj Oynatıcısı Geliyor!

1

WhatsApp, şu sıralar yeni bir sesli mesaj özelliği üzerinde çalışıyor. Küresel sesli mesaj oynatıcısı özelliği olarak adlandırılan bu özellik, kullanıcılar tarafından merak edildi. İşte tüm detaylar…

WhatsApp Sesli Mesaj Oynatıcısı Özelliği Nedir?

Geçtiğimiz günlerde iOS betada kaybolan mesajlar için iki yeni özellik yayınlayan WhatsApp, kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına diğer özellikler üzerinde çalışıyor. Uygulamada sesli mesajlar, farklı oynatma hızlarında dinlenebiliyor. Bu özellik de kısa süre önce yayınlanmıştı. WABetaInfo’nun haberine göre, popüler mesajlaşma uygulaması bu kez de Küresel Sesli Mesaj Oynatıcısı özelliği üzerinde çalışıyor.

Yeni sesli mesaj oynatıcısı, sohbetten ayrıldığınızda da sesli mesajlarınızı dinlemenize imkan tanıyacak. Uygulamanın en üstüne sabitlenen oynatıcı, WhatsApp’a girer girmez direkt görünür olacak. Sesli mesajlarınızı istediğiniz zaman duraklatabilecek ve kapatabileceksiniz.

Bu özellik, uzun süreli bir sesli mesaj aldığınızda çok kullanışlı olacak. Bu esnada, sesli mesajı dinlerken diğer kişilere mesaj göndermeye devam edebileceksiniz. Bu özellik, iOS’ta WhatsApp betanın geliştirilmesi sırasında fark edildi. WhatsApp, aynı özelliği hem iOS hem de Android beta sürümlerinde sunmayı planlıyor.

İlgili İçerik: WhatsApp, Spesifik Mesaj Raporlama Özelliğini Test Ediyor

Küresel sesli mesaj oynatıcısı özelliği henüz geliştirilme aşamasında olduğundan, renkleri ve ara yüzü sonradan değişebilir. WhatsApp ile ilgili son gelişmeleri öğrendiğimizde, yine sizlerle paylaşacağız. Sesli mesaj dinleme özelliği muhtemelen bu yıl içinde tüm kullanıcıların erişimine açılacaktır.

WhatsApp, Sesli Mesajları Yazı Olarak Gösterecek

WhatsApp, dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olarak art arda yeniliklere imza atıyor. Kullanıcılarını son günlerde pek çok yeni özellikle buluşturan uygulama, iOS cihazlarda sesli mesajları yazı olarak göstermeye başlamıştı. Transcript özelliği, sesli mesajları telefonda çözümleyerek metne dönüştürüyor.

WhatsApp yeni özellikler geliştirip sunmaya devam ederken, milyonlarca kullanıcının bu gelişmeleri heyecanla takip ettiğini görüyoruz. WhatsApp uygulaması ve özellikleri hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!