Qualcomm, Snapdragon İşlemcisi Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

Qualcomm şirketi, Snapdragon’un artık bağımsız bir marka olacağını açıkladı. Ayrıca, yeni işlemcisi Snapdragon 8 Gen1’i onayladı. İşte, Qualcomm’dan Snapdragon işlemcisi ile ilgili flaş açıklamalar…

Snapdragon ile Qualcomm Yollarını Ayırıyor mu?

Qualcomm, 30 Kasım’daki Snapdragon Teknoloji Zirvesi için büyük hazırlıklar peşinde. Mobil işlemcileri için marka stratejisinde bazı değişikliklere gitme yolunda. Dünya genelinde 2 milyardan fazla mobil cihazda Qualcomm şirketinin Snapdragon işlemcileri kullanılıyor. Fakat, şirket çok yakında Snapdragon ile yollarını ayırabilir. İddiaya göre, Snapdragon artık bağımsız bir marka olacak.

Şirket, Qualcomm ve Snapdragon markalarını ayırdığını ve bundan sonra Snapdragon’un yalnızca bağımsız bir ürün markası olacağını belirtti. 5G ifadesi de gelecek nesil mobil işlemcilerin marka adlarından kaldırılacak. Qualcomm, bu noktadan sonra yalnızca 5G mobil işlemcileri piyasaya sürecek.

İlgili İçerik: Qualcomm, Yeni Snapdragon İşlemcilerini Tanıttı

Snapdragon artık bağımsız bir işlemci markası olarak boy gösterecek. İkonik ateş topu gibi görsellerinden vazgeçecek. Midnight, Gunmetal, Nickel, Snapdragon Red ve Gold dahil olmak üzere yeni temsili renkleri tanıtıldı bile. Gold rengine sahip Snapdragon işlemciler, yalnızca birinci sınıf ürünleri temsil etmek için kullanılacak.

Snapdragon 8 Gen1 İşlemcisi Yolda…

Qualcomm, mobil platformları için yeni bir sistem getireceğine dair söylentileri doğruladı. Bu sistemde, en yeni amiral gemisi akıllı telefon işlemcisi olarak Snapdragon 8 serisi başlangıç kabul edilecek. Tek haneli bir seri ve nesil numarası içeren yeni bir mobil işlemci tanıtılacak. Herkes yeni nesil mobil işlemciyi Snapdragon 898 sansa da, bu yanlış bir bilgi.

Şirketin yeni ve kalıcı tek mobil işlemcisi Snapdragon 8 Gen1 olacak. 2022 yılında ise Snapdragon 8 Gen2 piyasaya çıkacak ve bu şekilde seri devam ettirilecek. Qualcomm, yeni nesil Snapdragon 8 Gen1 işlemcisini 30 Kasım’daki Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nde resmi olarak tanıtacak.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın