Twitter hassas içerik açma iPhone Nasıl Yapılır?

Twitter’da bazı içeriklerin hassas içerik olarak işaretlendiğini biliyoruz. Bu içerikler genelde şiddet içerikli ve yetişkin içerikli oluyor. Bu yüzden topluluk kuralları gereği bu içeriklerin engellenmesi gerekiyor. Twitter hassas içerik açma iPhone telefonlar için nasıl yapılır hep birlikte öğreneceğiz.

Topluluk kuralları gereği bazı içeriklerin hassas içerik etiketi ile işaretlendiğini ve ayar yapılmamış profillerde bu içeriklerin görünmediğini biliyoruz. Twitter’da hassas içerikleri görmek için hesabınızın ayarlarının buna uygun şekilde yapılmış olması gerekiyor. Özellikle iPhone kullanıcıları bunu nasıl yapacaklarını sıklıkla soruyor.

Twitter hassas içerik açma iPhone Nasıl Yapılır?
Twitter hassas içerik açma iPhone Nasıl Yapılır?

Twitter hassas içerik açma iPhone Nasıl Yapılır?

Sizler için oluşturduğumuz Twitter hassas içerik açma iPhone adımları ise şu şekilde:

Twitter hassas içerik açma adımlarını takip ederek 1 dakika gibi kısa bir sürede hassas içerik ayarlarınızı açmış olursunuz. iPhone telefonunuzdan yapacağınız bu işlemler çok kısa sürede tamamlanır.

Twitter’ın Android ve Web sürümlerinde hassas içerikler için bir ayar bulunur. Fakat iPhone telefonlarda böyle bir ayar bulunmadığı için bu ayarları uygulamanın şimdilik alternatif yolu safari üzerinden Twitter web’e bağlanmaktır.

Safari uygulamasına gidin

iPhone telefonunuzdaki safari uygulamasına gidin.

Adres satırına twitter.com yazın

Twitter.com resmi web sitesine giriş yapın.

Kullanıcı hesabınıza giriş yapın

Hassas içerik ayarı yapmak istediğiniz Twitter kullanıcı hesabına giriş yapın.

Ayarlar ve Gizlilik ayarlarına gidin

Ayarlar ve gizlilik ayarlarını bulun ve bu ayarları görüntüleyin.

Gördüğün içerik ayarlarına gidin

İlgili ayarların içerisinde gördüğün içerik ayarları bulunuyor olmalı. Bu ayarları görüntüleyin.

Hassas içerikli olabilecek medyayı görüntüle

Hassas içerikli olabilecek medyayı görüntüle

Hassas içerikli olabilecek medyayı görüntüle seçeneğini işaretleyin, onay verin ve tick atın.

Hassas İçerik Etiketleme

Twitter, hassas içeriği olan tweet’leri ve medyayı otomatik olarak tespit edebilir ve kullanıcılara bu içeriği etiketlemeleri için seçenek sunar. Bu etiketleme, kullanıcıların içeriği görmek veya görmemek konusunda bilinçli kararlar almalarına olanak tanır.

İçerik Sınırlamaları

Twitter, belirli türdeki hassas içeriğin yayılmasını veya paylaşılmasını sınırlayabilir. Bu içerikler arasında şiddet içeren medya, nefret söylemi veya aşırı şiddet içeren içerikler bulunabilir. Twitter, Topluluk Kuralları gereğince bu tür içerikleri kaldırabilir veya erişimi sınırlayabilir.

Bildirim ve Raporlama

Kullanıcılar, Twitter üzerindeki hassas içeriği bildirebilir ve şüpheli veya uygun olmayan içerikleri platforma raporlayabilir. Twitter, bu raporları değerlendirir ve gerektiğinde uygun önlemleri alır.

Hassas İçerik Uyarıları

Twitter, kullanıcıları hassas içerikler konusunda bilgilendirmek için uyarılar kullanabilir. Bu uyarılar, şiddet içeren medya veya rahatsız edici içerikler gibi potansiyel olarak rahatsız edici veya zararlı içerikleri içeren tweet’leri görmek isteyip istemediklerini kullanıcılara sorar.

Hassas İçerik Politikası

Twitter’ın Hassas İçerik Politikası, platformda ne tür içeriklerin kabul edilebilir olduğunu ve hangi içeriklerin sınırlamalar veya kaldırmalarla karşılaşabileceğini açıklar. Bu politika, kullanıcıların Twitter’da ne tür içeriklerin paylaşılabileceğine dair rehberlik sağlar.

Ancak, Twitter’ın politika ve uygulamaları zaman zaman değişebilir, bu yüzden güncel politikalara ve kullanım koşullarına dikkat etmek önemlidir. Ayrıca, hassas içerikle ilgili konuları ele alırken hassasiyet ve saygı çerçevesinde hareket etmek önemlidir.twitter gizlilik ve güvenlik ayarları açma iphone

iPhone telefonlarda gizlilik ve güvenlik ayarları açmak kolaydır. Fakat hassas içerik ayarlarını iPhone telefonlarda yapmak mümkün değildir. Android ve iOS uygulamaları farklı olduğundan her iki uygulamada aynı ayarları bulmak güç. Fakat hesabınız için hassas içerik ayarlarını yapılandırmak istediğinizde web sürümünü kullanarak hassas içerik ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz.

Twitter gizlilik ve güvenlik ayarları açma iphone için her zaman mümkündür. Fakat ileri düzey ayarlar için halen Twitter Web sürümü ya da Android sürümü kullanmak gerekebilir.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın