Twitter Hesap linkini kopyalama nasıl yapılır? ✔️ 2023

Twitter’da hesap linkini kopyalamak son derece basit bir işlemdir. Herhangi birinin profiline ya da kendi profilinize girerek Twitter hesap linkini kopyalama işlemini yapabilirsiniz. Bunun nasıl yapıldığını yazımızın detayında bulabilirsiniz.

Twitter ile ilgili daha önce pek çok rehberi sizlerle paylaşmıştık. webdeyazilim.com olarak şimdi de sizler için Twitter hesap linkini kopyalama adımlarını izlerle paylaşacağız.

Twitter Hesap linkini kopyalama nasıl yapılır?

Twitter kullanıcı adı hesap adından farklıdır. Twitter’da National Geographic adı ile kaydolabilirsiniz fakat kullanıcı adınız natgeotvturkiye gibi bir ifade olacaktır. Genellikle Twitter kullanıcı adı ile hesap adı karıştırılır.

Kullanıcı adları sistemde sadece bir tane oluşturulur. Bu şu anlama gelir; kullanıcı adları benzersizdir. Yani, kullanıcı adları sizin TC kimlik numaranız gibi benzersiz olmak zorundadır. Sadece sizde bulunabilir. Genellikle Twitter.com/kullaniciadi şeklinde profilinize erişebilirsiniz. Örnek: https://twitter.com/natgeotvturkiye

Twitter Hesap linkini kopyalama nasıl yapılır?

Herhangi birinin ya da kendi Twitter hesabınızın linkini kopyalamak aslında kullanıcı adınızla birlikte Twitter.com/ ifadesini de kopyalamak anlamına gelir. Bu yüzden; eğer Twitter linkinizi kopyalamak istiyorsanız bu kalıbı kullanarak işe başlayabilirsiniz.

Twitter Hesap linkini kopyalama nasıl yapılır?

https://twitter.com/burayakullaniciadi şeklinde bir link kopyalayıp “burayakullaniciadi” yazan yere kendi kullanıcı adınızı yazıp bu linki kopyalayabilirsiniz. Böylece kendi Twitter hesabınızın linkini kopyalamış olursunuz. Örnek: https://twitter.com/webdeyazilim

iPhone ile herhangi birinin Twitter hesap linkini kopyalama

Twitter Hesap linkini kopyalama nasıl yapılır?
  1. Twitter Hesap linkini kopyalamak istediğiniz kişinin profiline girin
  2. Sağ üstte yer alan üç nokta (seçenekler) ikonuna dokunun
  3. @webdeyazilim kullanıcısını paylaşma yolu’na dokunun
  4. açılan pencerede “Profil Bağlantısını Kopyala” seçeneğine dokunun.

Bu sayede istediğiniz herhangi birinin Twitter hesap linkini kopyalamış olursunuz. Buradaki anlatımın iOS telefonunuzda (iPhone) geçerli olabilmesi için lütfen güncel Twitter uygulamasını kullanıyor olduğunuzdan emin olun.

Android için de Twitter hesap linkini kopyalamak aynı

Android telefonlarınızda da Twitter mobil uygulamasına girip herhangi bir profile girdiğinizde sağ üst köşede seçenekler ikonu görürsünüz. Bu ikona dokunarak profili paylaş diyebilir ve paylaşım sırasında hesabın linkini kopyalayabilirsiniz.

Twitter Linkini Instagram’a Ekleme

İlgili içerik

Bu sayede istediğiniz herhangi birinin Twitter hesap linkini kopyalamış olursunuz. Buradaki anlatımın Android telefonunuzda geçerli olabilmesi için lütfen güncel Twitter uygulamasını kullanıyor olduğunuzdan emin olun.

Twitter hesap linkini kopyalamak aynı

Herhangi birinin profiline girdiğinizde hesap adının hemen altında yer alan ve @ işareti ile başlayan ifade ilgili profilin kullanıcı adını temsil eder.

Tüm bu yöntemler ile istediğiniz herhangi birinin Twitter kullanıcı adını bulabilir, görebilir ve kopyalayabilirsiniz. Twitter hesabının linkini alabilir ve bu linki istediğiniz bir yerde paylaşabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın