Instagram hikaye kendi kendine siliniyor çözümü

Instagram hikaye kendi kendine siliniyor sorunu son günlerde yaşanan en çok yaşanan sorunlardan biri. Instagram’da yayınladığınız bir hikayenin kendi kendine silinmesi sorunu neden kaynaklanıyor ve bu sorunu nasıl çözeriz detaylar haberimizde…

Sosyal medya platformu olan Instagram’da yayınladığınız hikaye birkaç saniyede kendi kendine siliniyorsa bu sorunun birkaç temel sebebi olabilir. Bu sebeplerin ve bu sebeplere ait potansiyel çözümlerin detaylarına yakından bakalım!

Instagram hikaye kendi kendine siliniyor hatası nedir?

Yaygın olarak yaşanan Instagram hikaye kendi kendine siliniyor hatası yaygın bir hatadır. Bazen Instagram güncellemelerinden kaynaklanır. Bazen internet sorunlarından bazen ise anlık bir dahili katadan kaynaklanabilir.

Her halükarda Instagram hikayeleri paylaştığında bu hikayelerin kendi kendine silindiğini gören kullanıcı bu sorunun çözümünü arayacaktır.

Instagram hikaye kendi kendine siliniyor çözümü
Instagram hikaye kendi kendine siliniyor çözümü

instagram markalı içerik araçlarını kullanmak için uygun değilsin

Önerilen İçerik

Instagram hikaye kendi kendine siliniyor çözümü

Canınızı sıkan hikayelerin kendi kendine silinmesi sorununu gidermek için basit birkaç çözümü önermenizi öneriyoruz. Bu öneriler ise şu şekildedir:

Instagram hikaye kendi kendine siliniyor sorununun çözümü için birkaç önerimiz bulunuyor. Bu önerilerden herhangi biri bu sorunu çözebilir. Fakat bu çözüm önerileri garanti değildir.

İnternet bağlantınızı kontrol edin

Eğer internet bağlantınızda anlık sorun oluştuysa paylaştığınız hikaye kendi kendine silinebilir. Paylaştığınız hikaye tam olarak yüklenmemiş ve yarıda kesilmişse hikayeniz daha paylaşmadan silinecektir. Bu sebeple WiFi kullanıyorsanız Hücresel Veri’yi, Hücresel Veri kullanıyorsanız WiFi ağını kullanmayı deneyin. Böylece her iki internette sorun olup olmadığını kontrol etmiş olacaksınız.

Başka telefonlardan kontrol sağlayın

Eğer sorun giderilmezse başka telefonlarda kontrol yapmayı deneyin. Android ve iOS arasında ortak ya da ayrı ayrı sebeplerden sorun yaşanıyor olabilir. Instagram hikaye kendi kendine siliniyor sorunu bazen sadece sizin telefonunuzda bazen ise herkeste görülebilir. Bu yüzden başka telefonlarda test yapmanızı öneriyoruz.

Arkadaş çevrenize sorun

Eğer arkadaşlarınıza bu sorunu yaşayıp yaşamadıklarını sorarsanız sorunla ilgili daha detaylı çözüm adımları uygulayabilirsiniz. Arkadaşlarınız Instagram hikaye kendi kendine siliniyor gibi ifadeler kullanmıyorsa, yani onların telefonunda ya da hesaplarında böyle bir sorun yoksa sorun sizin telefonunuzdan ya da hesabınızıdan kaynaklanıyor olabilir.

Bir süre bekleyin

Bazen sadece beklemek çözüm olabiliyor. Yukarıdaki kontrolleri yaptığınızda sizin telefonunuzda, sizin uygulamanızda sorun yoksa, arkadaşlarınızda da Instagram hikaye kendi kendine siliniyor sorunu görülüyor ise bu sorun genel bir sorundur. Bu sebeple genel sorunların çözümlerini beklemek en doğrusudur. Çünkü genel sorunlar Instagram tarafından çözülmelidir.

Telefonunuzda virüs taraması yapın

Instagram hikaye kendi kendine siliniyor sorunu sadece sizin hesabınızda oluyorsa ve uzun süredir bu sorundan şikayetçi iseniz hesabınızın güvenliğini sağlamanızı ve telefonunuzda ya da bilgisayarınızda virüs taraması yapmanızı öneririz. Instagram hesabınız bir başkasının kontrolüne geçmiş olabilir.

Instagram uygulamanızı güncelleyin

Eğer uygulamanız güncel değilse bu tür sorunlar yaşamanız muhtemel. Google Play Store ve App Store üzerinden Instagram uygulamanızı güncelleyebilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın