This is a Recurring Meeting
Genel, Haber

This is a Recurring Meeting Ne Demek? ✔️ 2022

Pandeminin başlangıcıyla birlikte online olarak evden çalışmak, uzaktan eğitim almak; yeni kavramları, kelimeleri ve İngilizce kalıpları günlük konuşma dilimize dahil etmemize yol açtı. Günlük hayatımızda kullandığımız yeni kalıplardan bir tanesi “This is a recurring meeting” veya kısaca “recurring meeting“. Peki this is a recurring meeting ne demek? Bu yazımızda hayatımıza dahil olan bu yeni kalıbı sizin için inceleyeceğiz.

Uzaktan eğitimde ve online çalışma düzenimizde en çok kullanılan programlardan biri Zoom oldu. Muhtemelen bu kalıbı da bir Zoom veya Teams toplantınız sırasında veya bir online toplantı ayarlamaya çalışırken duymuş olabilirsiniz. Ancak bu kalıp genel olarak farklı görüşme programlarında da kullanılabilmektedir. “This is a recurring meeting ne demek” sorusunun cevabına geçmeden önce sitemizde ilk defa duyduğunuz farklı İngilizce kalıpların tanımlarını bulabileceğinizi belirtmek isteriz. İnceleyebileceğiniz diğer içeriklerimiz:

This is a Recurring Meeting

This is a Recurring Meeting Ne Demek?

Merriam-Webster sözlüğüne göre “recurring“; yinelenen, tekrarlanan şeklinde Türkçeye çevrilebilir. Dolayısıyla This is a recurring meeting ne demek? Bu kalıbın birebir İngilizce çevirisi: “Bu bir yinelenen toplantıdır”. Kısaltılarak kullanılan “recurring meeting” ise yine tekrarlanan toplantı anlamına gelmektedir. Yinelenen toplantılar; iş, ders veya görüşme amacıyla bir araya geldiğiniz bir grup kişiyle düzenli toplantı planlamanın yararlı bir yoludur.

Yinelenen toplantılar, düzenli aralıklarla tekrarlanması amaçlanan toplantılardır. Günlük, haftalık, aylık veya özel bir gün aralığında toplantılarınızı online olarak tekrarlayabilme imkanınız olur. Yani yinelenen toplantılar, düzenleyici tarafından otomatik olarak tekrarlanacak şekilde programlanan önceden planlanmış çevrimiçi toplantılardır.

Yinelenen ekip toplantıları; iletişim kurmanıza, işbirliği yapmanıza ve uzaktan birlikte çalışma düzeninize yardımcı olabilecek bir araçtır. Daha çok iş yaşamında kullanılan bu araç, yapılan işlerin yolunda gitmesi için düzenli bir etkileşim sağlar. Her bir çalışana atanan görevlerin neler olduğu konusunda güncel tuttuğu için departmanlar arası iş akışını yönetmek için sıklıkla tercih edilir.

This is a Recurring Meeting Ne Demek

Yinelenen toplantıların bir diğer artısı ise, toplantı her başlatıldığında aynı toplantı kimliği ve ayarları kullanılır. Tek seferlik oluşturulan bir toplantıda toplantı kimliği, toplantı bitiş tarihinden sonra sona erer. Ancak yinelenen toplantılarda, toplantı kimliğinin süresi dolmaz. Toplantıya yeniden katılma imkanı tanınır. Toplantıyı düzenleyen kişi her toplantı için davet oluşturmak ve paylaşmak zorunda kalmaz. Toplantıya katılacak kişilerle toplantı kimliğinin bir kez paylaşması yeterlidir.

En çok tercih edilen programlardan olan Zoom ve Microsoft Teams’te yinelenen bir toplantının nasıl oluşturulacağına dair adımları sizin için listeledik.

This is a Recurring Meeting Ne Demek? – Zoom

Zoom’da yinelenen toplantılar için toplantı kimlikleri, toplantının başlatılmasından itibaren 365 gün sonra sona erer. Zoom’da önceden planlanmış bir toplantı için izlemeniz gereken adımlar:

  • Adım 1: Zoom’da oturum açınız.
  • Adım 2: Bir toplantı planlamak için “Toplantı”ya tıklayınız.
  • Adım 3: “Toplantı planla”ya basınız.
  • Adım 4: Yinelenen toplantı seçeneğinin açık olduğundan emin olunuz.
  • Adım 5: “Takvim”de, toplantıyı hangi takvime kaydetmek istediğinizi seçiniz ve “Kaydet”e basınız.

This is a Recurring Meeting Ne Demek? – Microsoft Teams

Microsoft Teams’te yinelenen bir toplantı; zaman, kişiler veya güncellenmiş toplantı gündemleri açısından kapsamlı bir şekilde düzenlenebilir. İzleyeceğiniz adımlar:

  • Adım 1: “Takvim”i açarak “Ekipler” penceresinin sağ üst köşesindeki “Yeni Toplantı” düğmesini tıklayınız.
  • Adım 2: Başlık girerek katılımcıları seçiniz.
  • Adım 3: “Yinelenen Toplantı”yı seçerek uygun ayarları düzenleyiniz.
  • Adım 4: Toplantınızla ilgili ayrıntıları ekleyerek “Gönder” düğmesine basınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.