Waiting for the Host to Start this Meeting
Genel, Haber

Waiting for the Host to Start this Meeting Ne Demek? ✔️ 2022

Waiting for the host to start this meeting ne demek? Online görüşmelerin hayatımıza pandemi ile birlikte dahil olmasıyla yeni ve farklı kalıplar duymaya başladık. Programlardaki hata mesajları, görüşmelerde yapılması gereken düzenlemeler ve ayarlamalar İngilizce dilinde karşımıza çıkabiliyor. Uygulamalardaki dil sorunu, İngilizce kalıplarla daha fazla haşır neşir olmamıza yol açıyor. Karşılaştığımız yaygın kalıplardan bir tanesi “waiting for the host to start this meeting“.

Muhtemelen Zoom programını kullanırken, bir toplantıya veya görüşmeye bağlanacağınız sırada ekranda bu kalıpla karşılaşmış olabilirsiniz. Toplantıya bağlanmaya çalışırken gördüğünüz bu mesaj karşısında da “waiting for the host to start this meeting ne demek” diye düşünmüş olabilirsiniz.

Waiting for the Host to Start this Meeting
Waiting for the Host to Start this Meeting

Toplantı sahibi toplantıyı oluştururken, toplantı ayarlarında “kişilerin herhangi bir zamanda katılmasına izin ver” seçeneğini etkinleştirmemişse, bu mesaj karşınıza çıkar. Bu mesaj, toplantı sahibinin toplantıyı başlatmasını beklemeniz gerektiğine dair bir ifadedir.

Waiting for the Host to Start this Meeting Ne Demek?

Bu İngilizce kalıp bir Zoom ifadesidir. Zoom üzerinden yapılan toplantı veya görüşmelerde karşınıza çıkabilmektedir. Merriam-Webster sözlüğüne göre; “wait” beklemek, “host” ev sahibi/toplantı sahibi ve “start” başlatmak anlamlarına gelmektedir. Buna göre waiting for the host to start this meeting ne demek? Bu İngilizce kalıbın birebir Türkçe çevirisi: “Toplantı Sahibinin Bu Toplantıyı Başlatmasını Bekliyoruz”dur.

Toplantı sahibinin toplantıyı veya görüşmeyi başlatmasını beklediğinize dair bir mesaj alıyorsanız, bu toplantı sahibinin toplantıyı henüz başlatmadığı anlamına gelebilir. Bununla birlikte aynı zamanda toplantının uygulama modunda olabileceği veya henüz yayına başlamadığı anlamlarına da gelebilmektedir. Eğer toplantının başladığını bildiğiniz halde bu mesajı alıyorsanız, bu bir hata mesajıdır ve toplantıya katılamadığınız anlamına gelmektedir.

Zoom Uygulaması
Waiting for the Host to Start this Meeting

Waiting for the Host to Start this Meeting Ne Demek? – Çözümü

Eğer bu hatayı alıyor ve toplantınıza veya görüşmenize bağlanmakta sorun yaşıyorsanız; çözüme yönelik yapabileceğiniz farklı seçenekler bulunuyor. Deneyebileceğiniz yollar:

  1. Toplantıyı düzenleyen kişi ile irtibata geçebilirsiniz. Toplantı sahibi sizin katılım isteğinizi onayladığında toplantıya dahil olabilirsiniz.
  2. Eğer toplantı sahibi sizin katılım isteğinizi göremiyorsa, Zoom uygulamasından tamamen çıkınız. Yeniden giriş bilgilerinizle birlikte Zoom hesabınızı açınız. Tekrar toplantıya bağlanmayı deneyiniz. Eğer giriş şifrenizi unuttuysanız, Zoom Şifremi Unuttum! Zoom Şifre Sıfırlama Adımları içeriğimizden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
  3. Size gönderilen bir link üzerinden bağlanmaya çalışıyorsanız, ilk önce toplantıdan ayrılınız. Size link ile birlikte gönderilen toplantı kimliği ve şifresi ile birlikte giriş yapmayı deneyiniz. Eğer bu bilgilere sahip değilseniz toplantıyı düzenleyen kişi ile irtibata geçerek gerekli bilgileri alınız.
  4. Zoom’dan tamamen çıkarak, DNS ayarlarınızı kontrol ediniz. Modeminize reset atınız. İnternet bağlantınız tekrar sağlandıktan sonra Zoom hesabınıza giriş yaparak toplantıya katılmayı deneyiniz.
  5. Zoom uygulamasının güncel versiyonuna sahip olduğunuzdan emin olunuz. Eğer varsa güncelleme işlemini gerçekleştiriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.