08504807615 Kimin Numarası? 0850 480 76 15 ✔️ 2023

Bilinmeyen numaralardan gelen çağrılar içerisinde “850” koda sahip telefon numaralarını çoğunlukla görmezden geliyoruz. Haberlerde dolandırıcılık olayları ile alakalı üzerinde durulan nokta, “850” ile başlayan numaraların sıklıkla kullanıldığı. 08504807615 numarasının aradığı kişilerden biri olarak, bu numarayı telefon ekranınızda ilk gördüğünüzde de bu telefon numarasına önyargılı yaklaşmış olabilirsiniz.

08504807615
08504807615

Bu tür haberlere bağlı olarak gelişen önyargınızın çok haklı bir tarafı var. Her ne kadar bu kod ile başlayan telefon numaraları çağrı merkezleri tarafından kullanılsa da; bu numaraların edinilme kolaylığı, dolandırıcılık olaylarında araç olarak kullanılmalarını mümkün kılıyor. Peki 0850 480 76 51 numarası güvenilir mi? Önyargılarınızda haklı mısınız? Bu yazımızda sorularınıza cevap olarak bu numaranın güvenilirliğini ve kimliğini inceliyor olacağız.

08504807615 Kimin Numarası?

850” koda sahip telefon numaralarını edinmenin kolay olduğundan bahsetmiştik. Herhangi bir kablo bağlantısı gerektirmemesi, adrese bağlı olmaması ve internetin olduğu her yerde kullanılabilmesi açısından bu alan kodu sıklıkla tercih ediliyor. Ziraat Bankası, İş Bankası veya hava yolları gibi büyük kurumsal firmalar, müşteri temsilcisi ağları için bu alan koduna sahip numaraları tercih ediyor.

BTK dolandırıcılık olaylarına ilişkin numaraların değil, dolandırma iradesinin baz alınması gerektiğinin altını çizmiştir. Ancak haksız ticari uygulamalar kapsamında ceza kesilen ve dolandırıcılık olaylarına karışan numaraların çoğunluğu bu alan koduna sahiptir. Dolayısıyla ilk önce numaranın kimliğini araştırarak buna göre davranmanız, güvenliğiniz açısından önem taşıyor.

0850 480 76 15 telefon numarasının da bir pazarlama şirketine ait olduğu iddiaları bulunuyor.

08504807615 Güvenilir mi?

Bu numara hakkında çok çelişkili ifadeler ve iddialar bulunuyor. Bazı aramalarında Digitürk kampanyalarından bahsederken, diğer irtibata geçtikleri kişilere devlet destekli internet paketlerine dair bilgi veriyorlar. Kampanyaları size tanıttıktan sonra sizden tuşlama yapmanız isteniyor.

08504807615 numarası kesinlikle güvenilir bir numara değildir. Bu numaraya geri dönüş yapmamanızı ve engellemenizi tavsiye ediyoruz.

Dolandırıcılık olayları ile ilgili çıkan haberlerde öne çıkan en önemli husus; bilinmeyen numaralardan arayan dolandırıcılar aradıkları kişilerin kişisel bilgilerini ele geçirmeye çalışıyor. Kişisel bilgilerin ele geçirilmesiyle banka hesapları boşaltılıyor veya büyük bir borç ile karşı karşıya kalınıyor.

Bu nedenle özellikle “850” alan koduna sahip numaralardan gelen aramalarda kişisel bilgilerinizi vermemenizi, onay cümleleri sarf etmemenizi, şifrelerinizi paylaşmamanızı, tuşlama yapmamanızı ve numarayı engellemenizi tavsiye ediyoruz.

BTK’nın sitesinde bulunan şikayet bildirim sisteminden şüphelendiğiniz numaraları şikayet edebilirsiniz.

Bu ve benzeri numaralar tarafından arandıysanız lütfen deneyimlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle ve diğer kullanıcılarımızla paylaşın. İlgili numara hakkında daha fazla insana ulaşmamıza yardımcı olmak için bu içeriği paylaşın. Buna benzer daha fazla numara hakkında bilgi almak için Numara Sorgulama sayfasını ziyaret edin.

Yorum yapın