Genel, Haber

Spotify Araba Görünümü Özelliği Gidiyor, Keşfet Özelliği Geliyor

Sevilen müzik platformu Spotify, art arda yenilikler sunmaya devam ediyor. Araç sahiplerinin severek kullandığı Araba Görünümü özelliğine veda eden uygulama, şimdi de TikTok benzeri bir video özelliğini test ediyor. İşte detaylar!

Spotify’de bir devir kapanıyor, bir yenisi başlıyor

Spotify, yeni özelliklerine yer açmak adına klasikleşen Araba Görünümü özelliğini emekliye ayırdı. Araç sahiplerinin severek kullandığı Spotify Araba Görünümü modu artık uygulamada yer almayacak. Sürüş dostu bu özellik kullanımdan kaldırılıyor. Araba görünümü özelliği, sürüş esnasında uygulamayı kolayca kullanabilmeye imkan tanıyan bir arayüzdü. Şimdi bu özelliğin yerini yeni özellikler alacak.

Spotify, TikTok’taki gibi bir dikey video beslemesi üzerinde çalışıyor. Reels mantığına da benzeyen dikey video özelliği, ‘Keşfet’ sekmesinden pek çok kullanıcı ve sanatçı tarafından paylaşılan kısa video içeriklerini önerecek.

İlgili İçerik: Spotify, Şarkı Sözleri Özelliğini Tüm Kullanıcılara Sunuyor!

Ayrıca şirketin araç içi müzik dinleme deneyimini geliştirmek için yeni yollar aradığı da belirtildi. Yani, araba görünümü kaldırılsa bile yerine çok daha işlevsel özellikler gelecek. Bu arada Spotify aboneleri, Google Asistan’ı kullanarak eller serbest modunda müzik dinleyebilir. Spotify ve Google hesapları bağlanarak uygulamayı sesle uzaktan kontrol etmek de mümkün.

Spotify şu sıralar, TikTok benzeri kısa video özelliğini test ediyor. Uygulamanın araç çubuğuna Discover yani Keşfet adlı bir simge eklenecek. Buradan dikey videolar karşımıza çıkacak ve her şarkının 8 saniyelik bir ön izlemesi görüntülenecek.

Instagram Reels bölümü gibi bir video keşfet bölümü yakında Spotify müzik akışına entegre edilecek. Kullanıcılar keşfet bölümünden yeni müzikleri, sanatçı ve albümleri dinleyebilecek. Aynı zamanda şarkıların Canvas videosu platforma eklenebilecek. Reels ve Shorts özellikleri şu ana dek Instagram, TikTok ve YouTube platformlarında kullanılıyordu. Çok yakında, Spotify de kullanıcılarına bu imkanı tanıyacak.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.