Haber, Mobil Cihazlar

108 MP Kameralı Realme 9 Serisi Geliyor! İşte Beklenen Özellikleri

Küresel çip kıtlığı nedeniyle piyasaya çıkma tarihi geciken Realme 9 serisi akıllı telefonların, 2022’nin ilk çeyreğinde tanıtılacağı duyuruldu. 108 megapiksel kameralı Realme 9 serisi hangi özelliklere sahip olacak? İşte son detaylar…

Realme 9 Serisi 2022’de Tanıtılacak

Realme 9 serisinde dört model olduğu söyleniyor. Bunlar; Realme 9, Realme 9i, Realme 9 Pro ve Realme 9 Pro Plus/Max olabilir. Şirketin, bu serisini 2021 yılında tanıtması bekleniyordu, ancak dünyada yaşanan çip tedarik sıkıntısı nedeniyle bu tanıtım ertelendi. İddiaya göre, Realme 9 serisi akıllı telefonlar 2022’nin ilk çeyreğinde resmi olarak tanıtılacak.

Öte yandan yeni Realme akıllı telefon serisiyle ilgili bazı detaylar da gün yüzüne çıktı. Telefonların Qualcomm Snapdragon 870 işlemcisinden güç alacağı ve 120Hz yenileme hızına sahip AMOLED ekranlarla geleceği açıklandı.

Şu ana dek bu seride üç modelin yer aldığı bilinirken, Realme 9 Max veya Realme 9 Pro Plus modelinin de seriye ekleneceği konuşuluyor. Realme 9 serisi akıllı telefonların en geç Şubat 2022‘ye kadar piyasaya sürüleceği belirtildi. Bir ihtimal, şirket iki farklı lansmanda bu modelleri ayrı ayrı tanıtabilir.

İlgili İçerik: Realme GT 2 Pro Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Realme henüz bu akıllı telefonlarla ilgili bir açıklama yapmadı. Realme 9 serisi, bu yılın başlarında piyasaya sürülen ve 5G bağlantısını destekleyen Snapdragon 870 yonga setine sahip olacak. Cihazlardan en az bir modeli 108 megapiksel ana kamera ile gelecek.

Realme, Türkiye’de de çok satan bir telefon markası. Geçtiğimiz aylarda Realme 8i, Realme 8s ve Realme 8 Pro modelleri tanıtıldı. Tıpkı Realme 9 serisi gibi 108 MP ana kamera sensörlü Realme 8 Pro modeli Türkiye’de satışa sunuldu. Büyük bir ihtimalle seneye çıkacak yeni serisi de Türkiye’de satışa sunulur. Fiyat bilgisi henüz olmasa da tahminler, 4.000 TL – 5.000 TL bandında olabileceğini gösteriyor.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.