Genel, Haber

Spotify, Şarkı Sözleri Özelliğini Tüm Kullanıcılara Sunuyor!

Popüler müzik dinleme platformu Spotify’den önemli bir yenilik geliyor. Spotify, Türkiye de dahil olmak üzere tüm dünyada ücretsiz ve Premium kullanıcıları için şarkı sözleri özelliğini kullanıma sundu. İşte detaylar!

Spotify Şarkı Sözleri Özelliğini Herkes için Kullanıma Sundu

Musixmatch ile ortaklaşa geliştirdiği canlı şarkı sözleri özelliğini Türkiye de dahil tüm dünyadaki kullanıcılarına sunan Spotify, bu gelişmeyle önemli bir adım attı. Spotify, canlı şarkı sözü özelliğinin daha fazla bölgede kullanılma sunulduğunu açıkladı. Müzik akış platformu, Musixmatch ile ortaklık kurarak, şarkı sözlerinin hem Ücretsiz (Free) kullanıcılar hem de Premium abonelerin kullanımına sunulduğunu duyurdu.

Şarkı sözleri özelliği ilk olarak 2020 yılında Asya, Karayipler ve Güney Amerika’daki Spotify kullanıcılarına ulaştı. Canlı şarkı sözleri özelliği, çalınan şarkının sözlerini şarkıyla senkronize bir şekilde ekrana yansıtıyor. Kullanıcılar tarafından en çok istenen ve beklenen özelliğin de bu olduğu ayrıca açıklandı.

Spotify üzerinde milyonlarca albüm ve şarkıya yer veriliyor. Geniş bir müzik kitaplığına sahip platformda, uygulama içi erişim yoluyla şarkı sözlerine canlı canlı erişilebilecek. Bu özellik dediğimiz gibi tüm kullanıcılar için açık olacak. Yeni özellik Android ve iOS uygulamalarında, Spotify masaüstü istemcisinde, TV‘de ve oyun konsollarında (PlayStation 5, PlayStation 4 ve Xbox One) deneyimlenebilecek.

İlgili İçerik: Android için En iyi Müzik İndirme Uygulamaları

Spotify mobil uygulamasındaki şarkı sözleri, bir şarkının ‘Şimdi Yürütülüyor’ bölümünde yukarı kaydırılarak görülebilir. Şarkı ilerledikçe sözleri de otomatik olarak kaydırılarak ekrana aktarılıyor. Ayrıca, ekranın alt kısmındaki ‘Paylaş’ butonuna dokunarak şarkı sözlerini paylaşma imkanı da getirildi. Masaüstü kullanıcıları şarkı sözlerini görüntülemek için ‘Şu an Çalınan’ çubuğundaki mikrofon simgesine dokunabilir.

Spotify TV uygulamasında ise ‘Şimdi yürütülüyor’ görünümünün alt köşesindeki ‘Şarkı sözleri’ butonuna tıklanarak bu özellik etkinleştirilebilir. Peki, siz Spotify’nin Türkiye’de de kullanıma sunduğu canlı şarkı sözleri özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Şarkıları artık sözleriyle dinlemek mümkün.. Bu konuyla ilgili yorumlarınız neler?

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.