Ses Değiştirme Programı ile Anonim Kalın! Ses Değiştirme Programları

Ses değiştirme programı, kimi zaman eğlence amacıyla kimi zaman ise kimliğini belli etmemek adına kullanılmaktadır. Özellikle çeşitli sohbet uygulamaları aracılığıyla gönderilen ses kayıtlarında sıklıkla kullanıldığı görülmektedir. İnsanlar, kendisini farklı bir kimlikle tanıtıp, ona uygun bir ses tonunu tercih etmektedir.

en iyi ses değiştirme programı
en iyi ses değiştirme programı

Hayatın her alanında olduğu gibi dijital dünyada da uygulanan işlemlerin amaçları farklılık göstermektedir. Her insan, kendi amacına uygun olacak nitelikteki özellikleri kullanmaktadır. Ses değiştirme konusunda hizmet veren programlar da bu kapsamda sayılabilmektedir. Her insan ses değiştirme işlemi farklı bir amacı gerçekleştirmek için uygulamaktadır. Kimi insanlar şaka maksatlı değiştirmekte, kimi insanlar kimliğini belli etmemek için değiştirmekte, kimi insanlar ise ses tonunun daha güzel görünmesi için değiştirmektedir. Düşündükçe daha farklı amaçların olduğunu bulmak da mümkündür. Bu amaçların gerçekleşebilmesi için ise ses değiştirme programı arayışlarına girilmektedir.

Ses Değiştirme Programı – Fake Voice – Free Voice Changer

fake voice
fake voice

Sesinize farklı bir renk katmak, bambaşka bir ses tonuna sahip olmak bu program sayesinde oldukça kolaydır. Sesinizin yepyeni bir hale kavuşmasını, ses tonunuzdaki bozuklukları giderebilmektedir. Ses tonunuzun olumlu yönde gelişim kaydetmesini sağlamaktadır. Böylelikle ses tonunuzdan memnun olmayacağını düşündüğünüz kişilere, daha özgüvenli ses kaydı gönderebilmenizi sağlamaktadır. Yalnızca bununla da sınırla kalmamaktadır. Ses tonunuzda yaptığı değişimle, kim olduğunuzun anlaşılmasını rahatlıkla engelleyebilmektedir. Ses tonunuzu robotik bir forma sokabilmektedir. Sağlamış olduğu zengin özellikleriyle birlikte Windows için en iyi ses değiştirme programı listesinde ilk sıralarda yer verilmektedir. Kullanımı da aşağıda belirtildiği kadar basittir.

fake voice
fake voice
 • İnternet tarayıcınızdan fakevoice.com internet adresine giriniz.
 • Sitenin ana ekranındaki program görseline veya “Download” yazısına tıklayınız.
 • Tıkladıktan sonra Fake Voice programıyla ilgili farklı bir sayfa açılacaktır. Program isminin hemen yanında bulunan mavi renkli “Download” yazısına tıklayınız.
 • İndirme işlemi başlayacaktır. İndirme işleminin ardından programı kurunuz. Fakat kurulumun sonunda Fake Webcam adında bir programın daha kurulumunu talep ederse reddediniz.
 • Fake Voice programının kurulumu tamamlandıktan sonra açınız.
 • E-posta adresi talep edecektir. Herhangi bir e-posta adresini giriniz.
 • Ardından bilgisayarınızın kullandığı mikrofonu tercih ediniz.
 • Sonrasında “Voice Changer” seçeneğini “On” konumuna getiriniz.
 • Sağ kısmında bulunan seçenekleri kullanarak ses tonunuzda değişimler yapınız.

Fake Voice isimli ses değiştirme programı tamamen ücretsiz olarak çalışmaktadır. Sunduğu farklı ses değiştirme özellikleriyle birlikte kullanım çeşitliliği de sağlamaktadır.

Ses Değiştirme Programı – MorphVOX Pro

morphvoxpro
morphvoxpro

Bilgisayar oyunlarında sesli sohbetler esnasında fazlaca kullanılan programlardan biridir. Sanal bir platform üzerinden sohbet yürütülse de bazı kullanıcılar gizliliği üst seviyede tutmak adına ses değiştirme ihtiyacı hissetmektedir. Ses değiştirme konusunda da hizmet veren belli başlı programlar bulunmaktadır. Bunlardan biri de MorpVOX Pro’dur. Ses değiştirme programı olarak hizmet veren bazı programlara oranla daha düşük seçenekler sunsa da ses kalitesi açısından oldukça başarılı olduğunu iddia etmektedir. Sesin çeşitliliğinden ziyade kalitesine değer vermektedir. Kullanımı da aşağıda belirtildiği kadar basittir.

 • İnternet tarayıcısınız aracılığıyla arama motorlarından birini açınız.
 • MorpVOX Pro ismiyle sorgulama yapınız.
 • Resmi sitesi olmadığı için UptoDown gibi otoriter sitelerden birinden indiriniz.
 • İndirdikten sonra kurulumunu tamamlayınız ve programı açınız.
 • Program açılınca direkt olarak karşınıza ses profilleri çıkacaktır. Profilleri inceleyiniz ve size uygun olan profilinin üzerine tıklayarak indiriniz.
 • Ardından indirdiğiniz profillerden birine tıklayarak seçiniz.
 • Sonrasında sol menüde yer alan “Voice Compare” seçeneğine tıklayınız.
 • Açılan sayfadaki “Record” butonuna tıklayarak ses kaydı başlatınız.
 • Sınrasında “Stop” butonuna tıklayarak kaydı durdurunuz.
 • Sonrasında ise “Playback” kısmındaki “Play” butonuna tıklayarak kaydı dinleyiniz.
 • Size uygun olan ses profilini bulduktan sonra sol menüde yer alan “Voices” seçeneğine tıklayınız.
 • Açılan sayfanın en alt kısmındaki “Record Voice” butonuna tıklayarak ses kaydınızı alınız ve bilgisayarınıza kaydediniz.

İlgini Çekebilir: En İyi Video Birleştirme Programı

Farklı bir ses tonuyla ses kaydı yapmak için ses değiştirme programı arayışında olan kullanıcılar için önerilen MorpVOX Pro ücretli bir programdır. İlk kullanımlar için 7 günlük deneme süresi tanımlamaktadır. Tanımlanan sürenin dolması durumunda ücret ödemek gerekmektedir.

Ses değiştirme programları sayesinde sesinizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Eğer sesinizi gürültü sebebi ile değiştirmek istiyorsanız ve gerçek zamanlı bir gürültü engelleyiciye ihtiyacınız varsa RTX Voice yazılımını denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

“Ses Değiştirme Programı ile Anonim Kalın! Ses Değiştirme Programları” üzerine 2 yorum

Yorum yapın