Yaşlı Gösteren Uygulama Önerileri – Eğlence Uygulamaları

Yaşlı gösteren uygulama, insanların yaşlanınca nasıl bir görünüme sahip olacağını merak ediyor olmasından dolayı geliştirilmektedir. İnsanların yoğun bir ilgi göstermesi sonucunda da uygulamaların sayısında artış gözlemlenmektedir. Her uygulama farklı bir görünüm sunduğu için alternatiflerine de ilgi yoğun şekilde devam etmektedir.

yaşlı gösteren uygulama önerileri
yaşlı gösteren uygulama önerileri

Akıllı cep telefonları yalnızca iletişim kurmaya yaramamaktadır. Aynı zamanda insanların keyifli vakit geçirebilmesine de yardımcı olmaktadır. Sunmuş olduğu çeşitli özellikler yardımıyla insanların hayatına yenilikler katmaktadır. Boş vakitlerin daha eğlenceli bir biçimde geçirilebilmesini sağlamaktadır. İnsanların pozitif enerjiye ihtiyaç duyduğu anlarda böylesine katkı sunuyor olması, memnuniyetlerin artmasına sebep olmaktadır. Memnuniyetlerin artmasına sebep olan bir diğer etken de mobil uygulamalardır. Son dönemlerde insanların yaşlanınca nasıl görüneceğini gösteren uygulamalar büyük beğeni kazanmaktadır. Bu sebepten ötürü farklı uygulamalar deneyimlemek adına yaşlı gösteren uygulama önerileri yapılmaktadır.

Yaşlı Gösteren Uygulama – FaceApp

FaceApp Yaşlı Gösteren Uygulama
FaceApp Yaşlı Gösteren Uygulama

Aslında bakıldığında fotoğraf düzenleme ve güzelleştirme amacıyla geliştirilen uygulama, yaşlanınca nasıl bir görünüme sahip olunacağını da göstermektedir. Yaşlandırma işlemi için uyguladığı parametreler, başarılı sonuçların elde edilmesinde önemli rol oynamaktadır. İşlemin sonucunda ortaya çıkan yeni fotoğraf kullanıcıları hayrete düşürmekle kalmayıp beğenisini de büyük ölçüde kazanmaktadır. 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirilen uygulama Google Play Store ve App Store içerisinde yer almaktadır. FaceApp isimli yaşlı gösteren uygulama şu şekilde kullanılmaktadır:

faceapp android uygulama
faceapp android uygulama
 • Uygulama mağazanız Google Play Store veya App Store üzerinden FaceApp uygulamasını indiriniz.
 • Uygulamayı açınız. İlk olarak ekrana gelen tanıtım görsellerini “Sonraki” butonuna tıklayarak geçiniz. Devamında ise “Hadi başlayalım” butonuna tıklayınız.
 • Ekranın orta kısmındaki “Erişime izin ver” butonuna tıklayınız. Ekrana gelen erişim izni talebini onaylayınız. (Kişisel verilerin korunması hakkında bilgi edinin)
 • Kamera” kısmından veya “Galeri” kısmından bir fotoğraf tercih ediniz.
 • Sonrasında ise “Bulut Fotoğraf İşleme” uyarısını “Kabul” butonuna tıklayarak kabul ediniz.
 • Kısa süre içerisinde “Editör” ekranı açılacaktır. Ekranın alt kısmında seçenekleri sola kaydırınız. Sonrasında ise “Yaş” isimli seçeneğe tıklayınız.
 • Ekranın alt kısmındaki yaş kriterlerine uygun profilleri de sola kaydırınız. En sondaki “Yaşlı” profiline tıklayınız.
 • Önce “Uygula” butonuna, sonrasında ise “Kaydet” butonuna tıklayınız.
faceapp ios uygulama
faceapp ios uygulama

FaceApp uygulaması birçok özelliğin ücretsiz olarak kullanılabilmesini sağlamaktadır. Fakat ücretsiz olarak kullanmak isteyen kullanıcıların fotoğraflarında tanıtım amacıyla bir filigrana yer vermektedir. Yaşlandırma işlemini yapan kullanıcılar için de bu durum söz konusudur. Fotoğraf kaydedildiği esnada PRO hesap kullanımı için bir seçenek sunulmaktadır. Bu seçeneğin reddedilmesi durumunda ise kaydedilen fotoğrafın sağ alt kısmına bir filigran eklenmektedir.

Yaşlı Gösteren Uygulama – AgingBooth

agingboot ile kendinizi yaşlandırın
agingboot ile kendinizi yaşlandırın

Her uygulama farklı bir parametreyi dikkate alarak yaşlandırma işlemini gerçekleştirmektedir. Bu sebepten ötürü aynı fotoğraf kullanılsa bile farklı görünümler elde edilmektedir. İnsanlar, yaşandığında nasıl görüneceği konusundaki ihtimallerin sayısını arttırmak için farklı uygulamaları da deneyimlemek istemektedir. Bu sebepten ötürü yaşlı gösteren uygulama hususunda alternatiflere de yer verilmektedir. Alternatif olarak sunulan AgingBooth uygulaması şu şekilde kullanılmaktadır:

agingbooth android uygulama
agingbooth android uygulama
 • Google Play Store ya da AppStore üzerinden AgingBooth uygulamasını indiriniz.
 • Uygulamayı açınız.
 • Uygulamanın ilk ekranındaki “Start” butonuna tıklayınız.
 • Ardından galeriye erişmek için ekrana gelen izin talebini onaylayınız.
 • Yeni bir fotoğraf çekmek için “Camera” butonuna, galeriden bir fotoğraf seçmek için ise “Choose” butonuna tıklayınız.
 • Fotoğraf belirlendikten sonra, göz, ağız ve çene konumlarınız sistem tarafından tespit edilecektir. Tespit edilememesi durumunda sizin manuel olarak işaretlemeniz gerekecektir. Gerekli işaretlemeleri yaptıktan sonra “Ready? Go!” butonuna tıklayınız.
 • İlk olarak hangi yıla ait olduğu, sonrasında nasıl bir görünüme sahip olacağınız ekrana gelecektir. Fotoğrafın etrafında bulunan butonları kullanarak indirmeniz ve paylaşmanız mümkündür.
agingbooth ios uygulama
agingbooth ios uygulama

Yaşlı gösteren uygulama önerileri kapsamında belirtilen uygulamalar, indirme sayısı dikkate alınarak ifade edilmiştir. Bu uygulamaların dışında başarılı sonuçlar veren birçok uygulama da bulunmaktadır. Her uygulama farklı bir görünüm sunacağı için, diğer uygulamaların da deneyimlenmesi yararlı olacaktır. Uygulamaların tercih edilmesi aşamasında kullanıcı yorumlarının göz önüne alınması, uygulamanın başarısı hakkında bir fikir verecektir.

Genç Gösteren Uygulama Önerileri

Genç gösteren uygulamalar ise yaşlı gösteren uygulamalar ile aynıdır. Yaşlı gösteren bir yüz değiştirme uygulaması aynı zamanda genç gösterme özelliğine de sahiptir. Bu sebeple bu içerikte yer alan iki adet yaşlı gösterme uygulamasını kullanarak aynı zamanda yüzünüzün genç görüntüsünü de elde edebilirisiniz. Genç gösteren uygulamalar için farklı uygulamalar indirerek telefonunuzun hafızasını doldurmaya ve daha fazla kaynağını gereksiz yere tüketmenize gerek yoktur.

Yorum yapın