En iyi +10 Video Birleştirme Programı ✔️ 2023

Son yılların en popüler dosyaları hepimizin bildiği üzere videolar. Instagram, Facebook, YouTube ve TikTok gibi pek çok sosyal içerik platformu videolar sayesinde oldukça fazla etkileşim alıyor. Kedi videolarından tutun da spor videolarına kadar pek çok video türünü sosyal mecralarda saatlerce takip ettiğimiz gerçeğini göz ardı edemeyiz. İçerik tüketici tarafından içerik üretici tarafına geçtiğimizde ise en iyi video birleştirme programı ihtiyacımız gün yüzüne çıkıyor. Bu listede sizler için derlediğimiz en iyi video birleştirme programlarına yer veriyoruz.

en iyi video birleştirme programı ve programları
en iyi video birleştirme programı ve programları

En İyi 10 Video Birleştirme Programı – Programları (2022)

Birden fazla video dosyasını arka arkaya birleştirerek bir klip elde ederiz. Bu videoların arasına geçiş ekleyerek videoların daha iyi bir klip içerisinde sunulmasını sağlarız. İçeriğimizde yer alan ücretli ve ücretsiz video birleştirme programları sayesinde videolarınızı kolayca birleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bir videoyu kesip birden fazla parçaya bölebilirsiniz. Videoların altına müzik eklemek için ise ilgili içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

1. Filmora Video Düzenleyici

filmora ile videolarınızı birleştirin
filmora ile videolarınızı birleştirin

Windows için Filmora Video Editor & Filmora Video Editor, çoğu kullanıcısı tarafından şiddetle tavsiye edilen bir video birleştirme programıdır. Bunun nedeni, birçok muhteşem video düzenleme özelliğine sahip olması, basit olması ve kullanımının kolay olmasıdır. Windows için iyi bir video birleştirme yazılımı olan Filmora, hem profesyoneller hem de yeni başlayanlar için son derece uygun bir video birleştirme programıdır. Bu nedenle, daha profesyonel bir video birleştirme yazılımına ihtiyacınız varsa veya nereden başlayacağınız konusunda hiçbir fikriniz yoksa, Filmora Video Düzenleyici en iyi seçiminiz olabilir.

Video Birleştirmek İçin Basit Adımları Uygulayın;

Filmora Video Editor, “PC’de videoların nasıl birleştirileceğini” bilmek artık çocuk oyuncağı. PC’de videoları birleştirmek için olağanüstü bir program olan Filmora ile videolarınızı üç adımda birleştirebilirsiniz. Güçlü sürükle ve bırak sistemi sayesinde, birkaç tıklamayla birden çok fotoğrafı, ses dosyasını ve video klibi tek bir yerde sorunsuz bir şekilde birleştirebilirsiniz.

Adım 1. Kurulum.

Yazılımı Windows bilgisayarınıza indirin (Windows 10 destekli), başlatın ve birincil pencereden “Yeni Proje” yi seçin.

Adım 2. İçe aktarın.

Medya kitaplığındaki “Ortam Dosyalarını Buraya İçe Aktar” simgesini tıklayın. Bilgisayarınızdan hedef fotoğraflarınızı, müziklerinizi ve video kliplerinizi içe aktarmanıza izin verilir.

[İsteğe bağlı]: Filmora ayrıca, kolaylık sağlamak amacıyla medya dosyalarını diğer cihazlardan (video kameralar, kameralar ve telefonlar) ve sosyal medya platformundan (Facebook, Flickr, Instagram, vb.) İçe aktarmayı da destekler.

Adım 3. Kombinasyon.

Gerekli tüm medya dosyalarını içe aktardıktan sonra, bunları zaman çizelgesine sürükleyebilir ve video kliplerin sırasını yeniden düzenleyebilirsiniz. Veya onları sırayla doğrudan zaman çizelgesine yerleştirebilirsiniz.

Zaman çizelgesindeki tüm dosyaları bıraktıktan sonra, dışa aktardığınızda herhangi bir kalite kaybı olmaksızın otomatik olarak birleştirilecektir. Bunların dışında Filmora Video Editor, videonuzu sorunsuz hale getirmek için video klipler arasına geçişler ekleme dahil olmak üzere birçok harika özelliğe ve etkiye sahiptir.

2. Aiseesoft Video Birleştirici

Aiseesoft ile videolarınızı birleştirin
Aiseesoft ile videolarınızı birleştirin

Aiseesoft Video Joiner Yazılımı, yalnızca video dosyalarını birleştiren PC için basit bir video birleştirme programıdır. Bunu çok iyi yapıyor çünkü benzersiz bir arayüze sahip. Ve bu video birleştirici yazılımı, uyumluluk sorunları hakkında endişelenmenize gerek olmayan popüler video formatlarını destekliyor. Ayrıca görevlerini hızlı bir şekilde yerine getiriyor ve özellikle yeni başlayanlar için kullanımı oldukça kolay.

Artıları:
• Kullanımı kolaydır ve sorunsuz çalışır.

Eksileri:
• Yalnızca yeni başlayanlar için tasarlanmıştır. Bu programla sinematik videolar oluşturamazsınız.

3. Movavi Video Düzenleyici

videoya ses ekleme programı movavi
video birleştirme programı movavi

Windows için bir diğer önerimiz olan Movavi video birleştiricisi, yeni başlayanlar arasında oldukça popülerdir. Doğru sırada bir video dosyası listesi oluşturabilir ve bunları bir araya getirebilirsiniz. Ayrıca büyük boyutlu dosyaları sıkıştırabilir ve daha düşük video dosyaları elde edebilirsiniz. Video sıkıştırma desteği sayesinde oldukça tercih edilen bir programdır.

Artıları:• Video düzenlemenin başlamasını hızlandırabilir.

Eksileri:• Renkler için LUT’u desteklemez.

4. AoA Video Birleştirici

AoA ile video birleştirme
AoA ile video birleştirme

AoA Video Joiner, video formatları için geniş bir destek yelpazesine sahiptir ve çeşitli tasarımlardaki dosyaları birleştirebilir. Çekici bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve basit bir iş akışıyla dosyaları kolayca birleştirir.

Artıları:• Çeşitli formatları destekler ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Cros:• Yavaş çalışır.

5. Format Factory

format factory
format factory

Format Factory, ses, resim, videoyu kolayca dönüştürebilen ve DVD’leri, CD’leri çeşitli dosya biçimlerine kopyalayabilen tam özellikli bir ses ve video dönüştürücüsüdür. Ek olarak, Windows için bu video birleştirme programı, çıktı dosyasının format boyutunu değiştirmenize ve hatta dosyaların birleştirilmesini ve bölünmesini kolayca gerçekleştirebilen bir alt küme aracına erişmenize olanak tanır. Format factory ile videoları sese, sesleri ise videoya çevirebilirsiniz.

Artıları:• Temel video düzenleme seçeneklerini etkinleştirir ve çeşitli video formatlarını destekler.

Cros:• Ses dosyalarını dönüştüremez.

6. Video ToolBox

video toolbox ile videolarınızı birleştirin
video toolbox ile videolarınızı birleştirin

Video Toolbox, zengin bir video işlevleri kümesine sahiptir ve Windows için harika bir video birleştirme programı görevi görür. Ancak, 300MB’a kadar video dosyalarının boyut sınırlaması vardır. Kullanırken zorlukları vardır, çünkü önce kayıt olmanız, dosyaları bir çevrimiçi video sitesinden veya sabit diskten yüklemeniz ve ardından bir açılır komut kullanarak bunları birleştirmeniz gerekir.

Artıları:• Çeşitli video formatlarını destekleyebilir ve farklı video düzenleme seçenekleri sağlar.

Cros:• Toplam 600MB video sınırlaması vardır ve çeşitli limitler içerir.

7. Free Video Joiner

Free Video Joiner ile videolarınızı birleştirin
Free Video Joiner ile videolarınızı birleştirin

Free Video Joiner, MPEG, VCD, AVI, MOV, WMV ve DVD dahil birçok videoyu destekleyen ücretsiz bir video birleştirme aracıdır. PC için kullanılabilen bu video birleştirici, videoların kalitesini bozmaz, ancak dosyaları birleştirmek normalden daha uzun sürebilir.

Artıları:• Kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

Cros:• Bir medya oynatıcıdan yoksundur.

8. VirtualDub

video birleştirme programı virtualdub
video birleştirme programı virtualdub

VirtualDub, kullanışlı özelliklerinden dolayı videoların kalitesini korurken çeşitli değişikliklere imkan veren bir video birleşme programıdır. Ek olarak, üçüncü taraf bir video filtresiyle genişletilebilen birçok dosyayı işleyebilir. Bu sayede videolara çeşitli renk profilleri uygulamak mümkün olur.

Artıları:• Toplu işleme yetenekleri nedeniyle birçok dosyayı işleyebilir.

Cros:• Zayıf bir arayüze sahiptir.

9. Avidemux

avidemux ile videolarınızı birleştirin
avidemux ile videolarınızı birleştirin

Avidemux, Linux, Microsoft Windows ve Mac OS X dahil olmak üzere tüm işletim sistemlerinde çalışır. Windows için bu video birleştirme yazılımı, OGM, FLV, MP44, AVI gibi farklı video formatlarını desteklemenin yanı sıra videoları hızlı bir şekilde filtrelemek, birleştirmek ve kırpmak için tasarlanmıştır. MKV ve MPG gibi formatları da destekler.

Artıları:• Temiz ve düzenli bir arayüze sahiptir.

Cros:• Bazı format türleriyle çeşitli sorunlar yaşamaktadır.

10. Movica

movica ile videolarınızı birleştirin
movica ile videolarınızı birleştirin

Bu video birleştirme programı, kolay olmayan açık kaynaklı araçları kullanır. Araçları, dosyaları hızlı bir şekilde birleştirmek için kullanılır.

Artıları:• Düzenlemeyi kolaylaştıran birçok klavye kısayolu vardır.

Cros:• Durum mesajları kafa karıştırıcı olabilir.

Sonuç

Sonuç olarak, PC’niz veya Mac’iniz için 10 gelişmiş video birleştirme programı vardır. Önce hangisini denemeye hazırsınız?

Net bir kararınız yoksa, burada tekrar en uygun seçiminiz olarak Filmora Video Editor’ı önermek isterim çünkü bu program kullanıcıların videoları istedikleri gibi birleştirmesi, ayırması, ters çevirmesi, üst üste bindirmesi vb. İçin uygundur.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın