Haber, Mobil Cihazlar

Samsung Galaxy Note Serisini Artık Üretmeyecek!

Güney Koreli şirket, bundan böyle Galaxy Note serisi cihazların üretimini durdurdu. Samsung Galaxy Note modelleri artık üretilmeyecek; onun yerine bakın hangi modeller gelecek?

Samsung’dan Radikal Karar

Samsung Galaxy Note Serisi iptal edildi. Güney Koreli teknoloji devi, 2021 yılında yaklaşık 3.2 milyon adet Galaxy Note 20 üretti. Fakat bu cihazlar üretilen son cihazlar oldu. Daha önceden, Samsung’un 2022’de yeni bir Galaxy Note telefon modeli çıkarması bekleniyordu. Fakat açıklanan kararla hayaller suya düştü…

Öte yandan, bu açığı doldurmaya niyetli olan Samsung, Galaxy Note serisinin işlevselliğini yeni modellere getirecek. Yakında çıkacak olan Galaxy S veya Galaxy Z serisi amiral gemisi akıllı telefonların Galaxy Note benzeri özellikler sunacağı düşünülüyor.

Şimdiye dek tanıtılan Galaxy S21 Ultra ve Galaxy Z Fold 3 modelleri, zaten Galaxy Note serisindeki S Pen akıllı kalem desteğine sahip. 2022’de gelecek Galaxy S ve Galaxy Z serisi modellerinde de tarihe gömülen Galaxy Note’un özellikleri görülebilir.

Bu arada ilk Galaxy Note modeli 5.3 inçlik ekranıyla 2011 yılında piyasaya sürülmüştü. Aradan geçen 10 yıldan sonra, bu modellerin üretimine son verildi.

İlgili İçerik: Samsung Galaxy S22 Serisinin Tasarım Detayları Sızdırıldı

İnternette dolaşan haberlere göre şirket, yeni akıllı telefon modellerini Galaxy S serisi altında 2022’nin başlarında tanıtacak. Galaxy S22 serisi yakında geliyor, hatta en üst model Galaxy S22 Ultra da Galaxy Note gibi kalem desteğine sahip. S Pen stylus ekran kalemini destekleyen S22 Ultra’da ekstradan özel bir kalem yuvası olmayacak.

Samsung’un bu kararıyla ilgili düşünceleriniz neler? Galaxy Note serisi telefonlar artık üretilmeyecek. 2022’de tanıtılacak olan Galaxy S serisi ve Galaxy Z serisi akıllı telefonlarda, Galaxy Note özelliklerinin birçoğu bulunabilir. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.