Samsung Galaxy Note 20 Ultra Özellikleri Nelerdir?
Mobil Cihazlar

Samsung Galaxy Note 20 Ultra Özellikleri Nelerdir?

Samsung Galaxy Note 20 ultra özellikleri nelerdir? Henüz Ağustos ayı içinde piyasaya çıkarılmış bir telefon olan Note 20 Ultra özellikleri ile dikkat çekmektedir. Türkiye sınırları içinde de satışı başlamış, son model bir üründür. Pek çok özelliği ile Note 20 modelinden ayrılmaktadır ve bu durum ise her iki telefon arasında yaklaşık olarak üç bin liralık bir fiyat farkı ortaya çıkarmaktadır…

Samsung Galaxy Note 20 Ultra Özellikleri Nelerdir?
Samsung Galaxy Note 20 Ultra Özellikleri Nelerdir?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra Temel Donanım Özellikleri Nelerdir?

Yaklaşık 210 gram ağırlığında olan telefonun yonga seti modeli Samsung Exynos 990’dır. Samsung Galaxy Note 20 Ultra temel donanım özelliklerinin temeli olan Dual Core Moongose M 5 modelli, 8 çekirdek ana işlemcinin frekans değeri 2.73 GHz’dir. Bunun dışında olarak 2.6 ve 2.00 GHz frekans değerlerine sahip birinci ve ikinci yardımcı işlemciler de bulunur. Bu işlemcilerin modelleri ise sırasıyla, Dual Core ARM Cortex A 76 ve Quad Core ARM Cortex A 55’tir. İşlemci mimarisi ise 64 bit olarak bilinmektedir.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra temel donanım özellikleri arasında, yaklaşık 1 TB hafıza kartı alanı ile 256 GB dahili depolama alanı, 8 GB RAM ve 4500 mAh batarya kapasitesi bulunur. Değiştirilebilir bataryası bulunmayan telefonun hızlı şarj ve kablosuz şarj özellikleri de bulunmaktadır. Ayrıca batarya, sadece 20 – 30 dakikalık bir sürede % 50 oranında dolabilmektedir. Hızlı şarj gücü ise 25 Watt’tır.

Önerilen İçerik: Ön Kamera Yakın Çekiyor

Suya ve toza karşı dayanıklılık özelliği bulunan telefonun barometre, jiroskop, pusula, yakınlık sensoru, ivmeölçer ve ortam ışığı sensoru gibi farklı özellikleri de vardır. SAR değeri 10 gram üzerinden ölçülmüş olan telefonun baş için 0.315 W / kg, vücut için 1.470 W / kg değerlere sahip olduğu bilinir. Android işletim sistemi “Android 10” olan telefonun 5.0 versiyon Bluetooth özelliği ve 4.5 G desteği de vardır.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra Ekran Özellikleri Nelerdir?

Note 20 Ultra özellikleri arasında en dikkat çekici olanları, genel olarak ekran konusundaki bazı özelliklerdir. Çünkü Samsung Galaxy Note 20 Ultra ekran özellikleri, 120 Hz ekran yenileme hızı ve 1440 x 3088 (QHD +) piksel çözünürlük seviyesi ile şu an piyasada bulunan telefonların çok büyük bir kısmını geride bırakmaktadır.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Dynamic AMOLED teknolojisi ile üretilmiş olan 6.9 inç büyüklüğündeki ekranın alanı ise tam olarak 117.65 cm2’dir. Corning Gorilla Glass Victus modelli, son derece dayanıklı bir camdan üretilmiş olan ekranın teknik özellikleri arasında, on noktaya kadar ulaşabilen çoklu dokunma, sürekli açık ekran, 1500 cd / m2 parlaklık, HDR, HDR 10 ve HDR 10 + özellikleri dışında, çerçevesiz tasarıma sahip olan ekranda parmak izi okuyucusu da bulunmaktadır.

Samsung Galaxy Note 20 Kamera Özellikleri Nelerdir?

En önemli özelliklerden birisi de kamera çözünürlük değeridir. Telefon kamerası 108 MP çözünürlük ile, diğer son model telefonların yaklaşık 12 MP çözünürlüğe sahip olan kameralarının önüne geçmektedir. Bunun dışında Samsung Galaxy Note 20 kamera özelliklerinden bazıları şunlardır : Optik görüntü sabitleyici, elle odaklama, hızlı odaklama, otomatik odaklama, HDR, portre modu, panorama modu, kırmızı göz düzeltme, coğrafi konum etiketleme, sesli komut alma, zamanlayıcı, yüz tanıma ve seri çekim yapma.

Diyafram açıklığı F 1.8 olan telefonun ikinci ve üçüncü arka kameralarının çözünürlükleri ise 12 MP’dir. Ayrıca ön kamera çözünürlüğü de bu değerle aynıdır. Arka kameralarda bulunan özelliklerin neredeyse tamamı ön kamerada da bulunmaktadır. Telefonun video kayıt çözünürlüğü ise 2160 pikseldir.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra Fiyatı Ne Kadardır?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra fiyatı da önemli bir konudur. Bu telefonun fiyatı, şu an için yaklaşık olarak 13.000.00 Türk Lirası’dır.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.