rdr2 Türkçe yama nasıl yapılır, nasıl indirilir?

Rockstar Games’in oyunları görsel açıdan büyüleyici bir deneyim sunmaya devam ediyor. Maceralarla dolu dünyasıyla dikkat çeken Red Dead Redemption 2 oyunu, Rockstar Games’in her bakımdan mükemmel bir oyunudur. Fakat Türkçe dil desteğinin bulunmaması Türk oyuncular için çok büyük bir dezavantaj. Bundan dolayı da Red Dead Redemption 2 oyununun hayranlarına rdr2 türkçe yamanın nasıl yapılacağı hakkında bilgi vermek istiyoruz. İşte detaylar…

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama

Red Dead Redemption 2 Türkçe yama, oyunda resmi olarak sunulmayan Türkçe dil desteği sağlayan üçüncü taraf bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Türk oyuncular bu yamayı kullanarak oyunun metinlerini, diyaloglarını ve arayüzünü Türkçe olarak görüntüleyebilecekler.

rdr2 Türkçe Yama

Böylelikle Türk gamerlar Red Dead Redemption oyununun hikâyesine daha derinlemesine dalarak oyun dünyasını daha iyi anlayacaklar. Bu da bir gamerın olmazsa olmazıdır.

Red Dead Redemption 2 Türkçe yama nasıl indirilir ve yüklenir?

rdr2 türkçe yama indirme ve kurulum işlemi oldukça basit işlemdir. Birazdan sizlere aktaracağımız adımları sırasıyla işleme alarak oyuna kolayca Türkçe yama yapabileceksiniz. Sadece aktarmış olduğumuz bilgileri dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekiyor. Ayrıca yamayı indirdiğiniz programın güvenirliliğinden de emin olmak zorundasınız.

Rdr2
Rdr2

Adım #1: RDR 2 Türkçe yama dosyasını güvenilir bir kaynaktan indirin.

Adım #2: İndirdiğiniz RAR dosyasını bir arşiv çıkartma programı kullanarak açın.

Adım #3: Açtığınız klasörde bulunan “RDR2_TR_V15.exe” dosyasını oyunun kurulu olduğu klasöre kopyalayın.

Adım #4: Daha sonrada “RDR2_TR_V15.exe” dosyasını çalıştırarak yama kurulumunu başlatın ve de adımları takip ederek işlemi tamamlayın.

Adım #5: Kurulumu tamamladıktan sonra”RDR2_TR_YAMA.exe” uygulamasını kullanarak RDR2 oyununu başlatın.

NOT: Oyunu her başlattığınızda önce mutlaka “RDR2_TR_YAMA.exe” uygulamasını çalıştırmalısınız. Böylece oyun içindeki yazılar otomatikman Türkçe diline çevrilecektir.

DİKKAT: Yamayı kurduktan sonra herhangi bir teknik problemin ortaya çıkması halinde, rdr2 türkçe yama dosyalarının tamamını silmeli daha sonra da oyunu yeniden başlatmanız gerekebilir.

rdr2 Türkçe Yama ile Oynamak için Dikkat Edilmesi Gerekenler

RDR2 oyununa kuracağınız Türkçe yamayı kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Gelin şimdi bunlara göz atalım:

  • Mevcutta kullandığınız veya kullanacağınız Antivirüs programının rdr2 türkçe yamayı yanlışlıkla virüs olarak algılayabileceğini unutmayın!
  • Eğer Rockstar Launcher kullanıyorsanız, yamada uyumsuzluk sorunları yaşamamak için Rockstar Launcher’ı yönetici olarak başlatmanızı öneriyoruz.

Bunlar da ilgini çekebilir:

Sonuç

rdr2 türkçe yama sayesinde oyunu anadilinizde oynarken oyunun büyüleyici dünyasına ve etkileyici hikâyesine kapılabilirsiniz.

Bu arada gta 5 oyununu sevenler için de “gta 5 türkçe yama nasıl yapılır?” aşama aşama anlatmaya çalıştık. Bağlantıya tıklayarak yamayı nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Read Dead 2 Türkçe mi?

Red Dead Redemption 2’nin orijinal sürümü maalesef Türkçe dil desteğini içermiyor. Oyunun orijinal versiyonu şu anlık oyun kurucular tarafından belirlenen dillerde oynanmaktadır. Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Bundan dolayı da Türk oyuncular oyunu oynarken rdr2 türkçe yama işlemini yapmak zorunda kalmaktadır. Eğer siz de RDR2 oyununu Türkçe dil seçeneğiyle oynamak istiyorsanız; az evvel aktarmış olduğumuz adımları sırasıyla uygulabilirsiniz.

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama Ban Sebebi mi?

Red Dead Redemption 2 oyununa Türkçe yama yapmaya çalışmak veya oyun içi değişiklikler yapmak, oyunun orijinal yapısını değiştirebilir. Bu çoğu oyunda karşılaşılabilen bir problemdir. Dolayısıyla bu tür değişiklikler oyun sağlayıcısının politikalarına aykırı olarak karşılanabilir.
Bu da oyun kurucuları tarafından; bu tür uygulamalara karşı önlemler alabileceği anlamına geliyor. Özetle hayran olduğunuz oyuna Türkçe yama yaparken “Ban” yiyebilirsiniz.

RDR2 gerçekte nerede?

“Red Dead Redemption 2 oyununun konusu; 1899 yılında Batı, Ortabatı ve Güney Amerika Birleşik Devletleri’nin kurgusal bir şehrinde geçiyor.
RDR2’nin Hikâyesi
Oyunun hikâyesi, Van der Linde çetesinin lideri Dutch van der Linde ve çetenin üyesi Arthur Morgan’ın perspektifinden anlatılıyor.
Oyunun kahramanları çete üyeleridir ve hayatta kalmak için soygun yapmaktadır.

RDR 2 Türkçe Yama virüslü mü?

“Red Dead Redemption 2” için bulunan Türkçe yamaların güvenilirliği, nereden indirildiğine ve kaynağına bağlı olarak değişmektedir. Oyun türü ne olursa olsun Türkçe yama için kullanacağınız programın güvenilir olduğundan emin olunuz.

Red Dead Redemption 2 Dutch kimdir?

“Dutch” van der Linde, Red Dead Redemption 2 oyununun ana karakterlerinden biridir. Oyunun işleyşinde Dutch, Van der Linde Çetesi’nin lideri olarak karşımıza çıkıyor. Oyun boyunca, oyuncular Van der Linde Çetesi üyesi Arthur Morgan’ın gözünden çete lideri Dutch ile büyük bir liderlik mücadelesi vermektedir.

Yorum yapın