GTA 5 RP Sunucuları: En İyi 10 GTA V Roleplay Sunucusu

2013’te piyasaya sürülen GTA 5, en çok oynanan 10 oyun listesinde kalmaya devam ediyor. Milyonlarca kullanıcı tarafından hala oynanan, bağımlılık yaratan bir açık dünya oyunu ve çılgınlığının sonu yok gibi görünüyor.

GTA 5 Karakter Değiştirme, GTA 5 Online’daki en hızlı arabalar vb. gibi GTA 5 hakkında birçok yazı paylaştık. Bugün en iyi GTA 5 RP Sunucularından bahsedeceğiz. Öyleyse kontrol edelim.

GTA 5 RP Sunucuları: En İyi 10 GTA V Roleplay Sunucusu

GTA 5 RP Sunucuları Nelerdir?

GTA 5 RP veya GTA V Roleplay, oyunun PC versiyonu için bir moddur. GTA V Roleplay, RP modunda olduğu gibi GTA Online’dan çok farklıdır; oyuncular istedikleri şekilde kendi hikayelerini canlandırıyorlar.

Yani, kısa ve basit bir deyişle, GTA V Roleplay , Grand Theft Auto V’nin PC versiyonu için çok oyunculu bir moddur. Burada, açık dünya oyununa daha fazla dalmak için kullanıcı tarafından oluşturulan RP sunucularına katılmanız gerekir.

Bir GTA 5 RP sunucusuna katılarak istediğiniz karakteri oynayabilirsiniz. Bir dükkan sahibi, bir hastane yardımcısı, bir polis memuru, bir soyguncu, bir gangster ya da ne istersen rolünü üstlenebilirsin.

GTA 5 RP Sunucu Modları Nasıl İndirilir?

Eh, farklı RP sunucuları farklı modların yüklenmesini gerektirecektir. Bununla birlikte, web’de birçok FiveM RP sunucusu bulunduğundan en yaygın kullanılan ve tercih edilen mod FiveM’dir . İşte yapmanız gerekenler.

GTA 5 RP Sunucuları: En İyi 10 GTA V Roleplay Sunucusu

1. İlk olarak, Windows cihazınızdaki tüm güvenlik araçlarını devre dışı bırakın. Virüsten koruma, güvenlik duvarı ve VPN/Proxy kurulumunu devre dışı bırakmalısınız.

2. GTA 5 oyununu indirin ve en son sürüme güncelleyin.

3. Bittiğinde, FiveM’i resmi sitesinden indirin. Tamamlandığında, FiveM’i beyaz listeye alın ve güvenlik araçlarınızı şimdi açın.

4. Şimdi FiveM.exe dosyasını çalıştırın ve kurun. Varsayılan kurulum konumu%localappdata%\FiveM

RageMP, kullanabileceğiniz başka bir en iyi modifikasyon çerçevesidir. RageMP’yi yüklemek için resmi web sitesindeki yönergeleri izlemelisiniz. Benzer şekilde, birkaç sunucu sizden farklı bir istemci kurmanızı isteyebilir.

Sunuculara nasıl katılacağınızı ve modları nasıl kuracağınızı öğrenmek için Sunucunun resmi web sitesindeki kurulum kılavuzunu dikkatlice okumanız yeterlidir.

GTA 5 RP Sunucularına Nasıl Katılırım?

Yeni bir kullanıcıysanız, GTA 5 RP sunucularına katılmak karmaşık bir görev olabilir. Herkesin katılabileceği birçok açık sunucu var.

Ancak, popüler GTA 5 RP sunucularının çoğu davet gerektirir. Bu tür RP sunucularında, forumlarına veya resmi web sitesine üye olmanız ve onlara katılmanız gerekir.

Birkaç RP sunucusu, davet talebini almak için formu doldurmanızı ve şartlarını ve koşullarını kabul etmenizi isteyebilir.

Hemen Katılmak İçin En İyi 10 GTA 5 RP Sunucusu

Artık GTA 5 RP Sunucularından tamamen haberdar olduğunuza göre, işte yeni başlayanlar için GTA RP sunucularından bazıları . Onlara nasıl katılacağınızı öğrenmek için resmi sitelerde verilen talimatları okumanız gerekir.

1. NoPixel

NoPixel, muhtemelen bugün katılabileceğiniz en ünlü GTA 5 RP sunucusudur . Ancak NoPixel’e katılmak o kadar kolay değil.

RP sunucusu aynı anda yalnızca 32 oyuncuyu destekler ve binlerce oyuncu genellikle ona katılmak için bekler.

Bu, sunucuya girmek için uzun bir bekleme listesi beklemeniz gerekebileceği anlamına gelir. Ve daha da önemlisi, herkes için katı kuralları vardır; Herhangi bir kuralı çiğnerseniz, derhal yasaklanacaksınız.

Bu GTA 5 Sunucusu GTA 5 RP Sunucuları arasında oldukça popülerdir.

NoPixel

2. Eclipse RP

Eclipse RP, birçok Rol oynamayı sevenler için en iyi sunuculardan biridir. Bu, NoPixel’den daha az katıdır ve yaklaşık 200 oyuncuya ev sahipliği yapabilir.

Ancak NoPixel gibi sunucuya katılmak için saatlerce beklemeniz gerekecek. Eclipse RP’nin en dikkat çeken kısmı, sunucuya katıldıktan sonra yapabileceğiniz hemen hemen her şeyi listeleyen forumudur.

Eclipse RP’de uyuşturucu, silah ve eğlenceye kadar her şey mevcut. Şiddetle ilgilenmiyorsanız Los Santos Medical Services gibi iş ilanlarını tercih edebilirsiniz.

Bu GTA 5 Sunucusu GTA 5 RP Sunucuları arasında oldukça popülerdir.

Eclipse RP

3. TwitchRP

TwitchRP, düşünebileceğiniz en iyi NoPixel alternatiflerinden biridir . NoPixel’de beyaz listeye almıyorsanız, genellikle TwitchRP tercih edilen seçenektir.

Bu, popüler Twitch yayıncıları ve harika rol oyuncularıyla dolu çok popüler bir GTA 5 RP sunucusudur.

TwitchRP, yukarıdaki ikisi gibi aktif bir kullanıcı tabanına sahip değil, ancak birçok popüler Twitch yayıncısı oyunda. Twitch Yayıncıları için tasarlandığından, bu sunucuyu kullanmaya başlamak için bir Twitch hesabına ihtiyacınız var.

TwitchRP

4. DOJ Roleplay

Katılmak için İngilizce bir GTA V RP sunucusu arıyorsanız , DOJ Roleplay ideal bir seçim olabilir. DOJ Roleplay veya Adalet Departmanı Roleplay, benzersiz modlarıyla tanınır. Bu RP sunucusunda birçok yeni araç, giysi ve MLO bekleyebilirsiniz.

DOJ Roleplay’i daha heyecanlı kılan bir diğer şey ise katı RP kurallarıdır. Bu RP Sunucusunda, ancak uygun karakter ilerlemesinden sonra dolaşabilir ve eğlenebilirsiniz.

DOJ Roleplay Server’ın beyaz liste uygulamasına Discord üzerinden erişilebilir. Bu nedenle, katılmak için Discord’da bir hesabınızın olması gerekir.

DOJ Roleplay

5. LucidCity

LucidCity, makalede listelenen diğer tüm GTA 5 RP sunucularından biraz farklıdır. Bu, GTA 5’i yeni bir seviyeye taşıyan özel bir harita ve komut dosyası sistemine sahiptir.

Bu sunucu ile farklı bir GTA 5 deneyimi yaşayacaksınız. Sunucudaki herhangi bir şeyin rolünü üstlenebilirsiniz. Bir itfaiyeciden bir dedektife kadar her şey olabilirsiniz.

Sunucuya resmi forumundan katılabilirsiniz. Ancak diğer tüm GTA V RP sunucuları gibi LucidCity’nin de beyaz listeye alınmadan önce bir süre beklemesi gerekiyor.

LucidCity

6. MafiaCity

MafiaCity, rol yapma şeklinizi değiştiriyor. MafiaCity Roleplay’in iyi yanı, sizi kendinizi tanımlayabileceğiniz bir dünyaya götürmesidir.

Ve en heyecan verici şey, sınırsız olasılıklar olmasıdır. Polis, çete üyesi, CEO ve hemen hemen her şey olabilirsiniz.

MafiaCity Roleplay, yolculuğunuza başlamak istiyorsanız başlamak için iyi bir yerdir. Ancak çok yeni olduğu için daha az aktif bir kullanıcı tabanına sahiptir ve beyaz listeye alınma şansı oldukça yüksektir.

Bu GTA 5 Sunucusu GTA 5 RP Sunucuları arasında oldukça popülerdir.

MafiaCity

7. GTA World

GTA World, oyuncular için 1000’e kadar oyuncu yuvası bulunan listedeki metin tabanlı bir GTA RP sunucusudur . Metin tabanlı bir sunucu olduğundan, bir oyunda bir yabancıyla konuşurken kendini rahat hissetmeyenler için mükemmeldir.

RP Sunucusu, eğlenceli, gerçekçi ve dinamik bir rol yapma deneyimi sağlamak amacıyla oluşturuldu. Sunucu, güçlü GTA V Multiplayer istemcilerinden biri olan Rage MP üzerinde çalışır.

İstemcide herhangi bir gecikme ve senkronizasyon sorunu yoktur. Daha değerli olan, GTA World RP sunucusunun sık sık güncellemeler ve benzersiz özellikler almasıdır.

GTA World

8. Grand RP

GTA 5 Grand RP, Grand Theft Auto 5 PC Game’de kişiselleştirilebilir mağazalar oluşturmanıza izin veren, oynaması en iyi başka bir ücretsiz moddur.

Diğer tüm popüler GTA RP sunucuları gibi Grand RP’nin de rol yapma konusunda katı kuralları vardır. Ancak, iyi olan şu ki, bir kez sunucuya girdiğinizde, her zaman yapacak bir şeyiniz olacak.

Grand RP ile herkesin rolünü üstlenebilirsin. İtfaiyeci, polis vb. olabilirsiniz. Genel olarak Grand RP, kaçırmamanız gereken harika bir GTA 5 RP sunucusudur.

Bu GTA 5 Sunucusu GTA 5 RP Sunucuları arasında oldukça popülerdir.

Grand RP

9. Echo RP

Echo RP, ciddi rol oynama yoluyla sanal gerçeklik sağlayan bir başka popüler ve köklü FiveM Roleplay sunucusudur .

Diğer tüm GTA V RP sunucuları gibi, Echo RP de topluluk odaklıdır ve size kaliteli bir rol yapma deneyimi sunar.

Echo RP’nin sonsuz sürprizleri var ve kim ve ne olmak istersen olma özgürlüğüne sahipsin. Ancak, Echo RP, makaledeki diğer birçok Ücretsiz GTA RP sunucusundan daha az popülerdir.

Echo RP

10. Vital RP

Vital RP, ‘Ağır Roleplay’e odaklanan nispeten yeni bir rol yapma sunucusudur. RP sunucusu Rage.MP üzerinde çalışır, daha çok eğlenceli ve benzersiz bir rol oynama ortamı sağlamaya odaklanır.

Vital RP’yi daha harika yapan da budur. Burada karakterinizin geçmişini oluşturabilir ve ardından onu hayata geçirebilirsiniz ve başlamak için birçok karakter fırsatınız var.

Vital RP ayrıca size birçok sivil fırsat sunar. Örneğin, teslimatçı, balıkçı veya çöp toplayıcı gibi sivil işleri tercih edebilirsiniz.

Bu GTA 5 Sunucusu GTA 5 RP Sunucuları arasında oldukça popülerdir.

Vital RP

İşte bunlar, oynamanız ve eğlenmeniz gereken en iyi GTA 5 RP sunucularından bazıları. Yorum bölümü RP sunucu önerilerine her zaman açıktır, bu yüzden lütfen listede paylaştığımız GTA 5 RP sunucuları ile ilgili görüşlerinizi iletin. Ve bu gönderi size yardımcı olduysa, arkadaşlarınızla da paylaştığınızdan emin olun.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın