GTA 5 Türkçe Yama Nasıl Yapılır, Nasıl İndirilir?

Son dönemlerin sansasyonel oyunlarından biri olan GTA 5‘i Türkçe olarak deneyimlemek isteyen takipçilerimiz için GTA 5 Türkçe yama yükleme ve kaldırma işlemlerini detaylı bir şekilde ele alacağımız bu içeriğimizde “GTA 5 Türkçe desteği var mı?” sorusuna da yanıt vermiş olacağız.

Rockstar Games’in efsanevi yapımı; yeraltı dünyasının, çetelerin ve sokak mücadelesinin işlendiği popüler bir oyun olan GTA 5, 2013 yılında piyasaya sürülerek kısa süre içerisinde geniş bir hayran kitlesine ulaşmayı başardı.

Grand Theft Auto V
Grand Theft Auto V

Her ne kadar oyunda orijinal olarak Türkçe dil seçeneği sunulmasa da üçüncü parti yamalar sayesinde birçok Türk oyuncu, GTA 5’i Türkçe versiyonuyla oynama fırsatını yakaladı.

Fakat aramızda GTA 5’in Türkçe versiyonunu bulamayanlar da var.

Bu yüzden de “GTA 5 Türkçe yama nasıl yüklenir?” adım adım anlatmaya çalıştık.

GTA 5 Türkçe yama indirme ve yükleme nasıl yapılır?

GTA 5
GTA 5 Oyunu

Adım #1: İlk olarak OpenIV programını resmi kaynaktan indirmelisiniz.

Adım #2: İndirdiğiniz OPenIV programını bilgisayarınıza kurun.

Adım #3: Programı açtıktan sonra, GTA 5’in “Windows” platformunu seçin ve daha sonra da oyunun kurulu olduğu dizini belirtin.

Adım #4: “Tools” sekmesine gelerek “ASI Manager”ı seçin.

Adım # 5: “ASI Loader” ve “OpenIV.ASI” için “Install” tuşlarına tıklayarak her ikisinin de bilgisayarınıza kurulduğundan emin olun.

Adım #6: Ardından “Tools” sekmesine gidin ve “Package Installer”ı seçiniz.

Adım 7: “.oiv” uzantılı yama dosyasını indirmiş olmanız gerekiyor. “Package Installer” işleminin ardından bu dosyayı seçmeli ve “Install” tuşuna tıklayarak kurulumu başlatmalısınız.

GTA 5 Türkçe yama nasıl deaktif edilir?

Adım #1: Öncelikli olarak GTA 5 oyununun kapalı olduğundan emin olmalısınız.

Adım #2: Ardından OpenIV programını açmalısınız.

Adım #3: “Tools” sekmesine gelip “ASI Manager”ı seçiniz.

Adım 4: “ASI Loader” bölümündeyse “INSTALLED” veya “NOT INSTALLED” durumunu kontrol etmelisiniz.

**NOT 1** “INSTALLED” durumu yama aktifken, “NOT INSTALLED” durumu ise yamanın pasif olduğunu göstermektedir. Buraya özellikle GTA 5 Türkçe yama kaldırma işleminde dikkat etmelisiniz.

GTA V
GTA V

DİKKAT: GTA 5 Türkçe yama, oyunculara oyunu kendi dillerinde deneyimleme fırsatı sunuyor. Fakat bu yamaları kullanırken oyunun güncellemelerine de dikkat edilmesi gerekiyor. Ayrıca kurulum talimatları da doğru bir şekilde takip edilmeli.

Bunlar da ilgini çekebilir:

SONUÇ

Sizlere aktarmış olduğumuz aşamaları referans alarak GTA 5 Türkçe yama eklentisini kolayca kurabilir veya silebilirsiniz. Böylece hesap kısıtlanması gibi teknik sorunlarla karşılaşmazsınız.

GTA 5 Türkçe yama var mı?

Türk oyuncular tarafından merakla beklenen gta 5 Türkçe yaması hem online modda hem de story modunda aktif olacak şekilde güncellenerek duyurusu yapıldı. Böylece GTA 5 oyuncuları rahat bir şekilde oyunu Türkçe formatta oynayabilecekler.

GTA 5 Türkçe desteği var mı?

Şu anda Tecno Game tarafından yapılan bir Türkçe desteği bulunmakta. Ancak az evvel sizlere aktarmış olduğumuz adımları izleyerek “gta 5 Türkçe yama” işlemini yapabilirsiniz.

Orjinal GTA 5 e Türkçe yama yapılır mı?

Evet. Orijinal GTA 5 oyununa Türkçe yama yapabilirsiniz. Oyundan “Ban” yememeniz için anlatmış olduğumuz; indirme, yükleme veya silme işlemlerini sırasıyla yapmalısınız.

GTA 5 Türkçe yama Ban Sebebi mi?

Oyun formatına aykırı olan ve özellikle güvenilir olmayan Türkçe yamalar kullanmak “ban sebebidir.”

Türkçe Yama oyunu bozar mı?

Güvenilir gta 5 Türkçe yamasını tercih etmeniz halinde oyunda herhangi bir problem meydana gelmeyecektir.  GTA 5’i gönül rahatlığıyla oynayabilirsiniz.

Yorum yapın