Haber, Teknoloji

Metaverse’in İlk Akıllı Saati: Meta Band Geliyor!

Metaverse dünyasının ilk gerçek cihazı ortaya çıktı! Meta Band akıllı saat, nasıl görünecek, hangi özellikleri sunacak? İşte heyecanlandıran detaylar…

Metaverse’e Geçiş: Meta Band Akıllı Saat Geliyor

İki kameralı Meta Band, görüntülü sohbetlere ve vlog çekimlerine olanak tanıyacak olan Metaverse deneyiminin bir parçası olacak. Meta şirketi, Metaverse alemine VR kulaklıkla değil, bir akıllı saat ile giriş yapıyor. Zuckerberg’in Facebook’u Metaverse’e dönüştürme planları bir yana, sosyal medya devinin gözünü giyilebilir ürünler pazarına diktiği görülüyor.

Meta şirketi kısa süre önce Metaverse uyumlu giyilebilir cihaz için bir patent aldı. Akıllı saatin zamanı göstermek gibi bir derdi yok, daha çok iletişimde kalmamızı sağlayacak. Facebook yani yeni adıyla Meta, akıllı saatini Apple’ınkiler gibi yuvarlak bir stilde sunmayacak. Resimlerde gördüğümüz gibi Facebook renklerinden oluşan kare bir cihaz bekleniyor. Ancak kare şeklindeki bu cihaz, Meta’nın akıllı saatinin en heyecan verici kısmı değil.

Meta Band’in ekranı kare bir tasarıma sahipken, gövdesi dikdörtgen şeklinde. Yana doğru kasanın çıkıntı yaptığını ve kayış kordonunun hafifçe inceldiğini görüyoruz. Gövdesi minimalist bir estetiğe sahip. Tasarımın en dikkat çeken yanı küçük bir kamera barındıran çentik.

İlgili İçerik: Yeni Apple Watch ve iPhone SE Modellerinin Detayları Açıklandı

Akıllı saatin çentiğine yerleştirilen ön kamera görüntülü sohbetler ve vlog çekimleri için çok işe yarayacak. Söylentilere göre, cihazın arkasında telefonlardaki gibi ikinci bir kamera olacak. Bu, ister kayıt ister görüntülü aramalar için olsun, 1080p Full HD videolar kaydedebileceği ve hatta bir otomatik odaklama sistemine sahip olacağı anlamına geliyor. Saati bileklik kısmından ayırıp harici bir kamera olarak kullanabileceğiz!

Meta Band tasarımcısı klasik saat bilekliği yerine, cihazın üstünden ve altından geçen elastik bir kordon kullanmayı tercih etti. Bu malzeme bilekle uyum sağlayacak, cildin nefes almasını kolaylaştıracak.

Metaverse konusuna gelirsek; yeni Meta Band akıllı saat daha çok Facebook ve Meta’nın diğer sosyal ağlarına doğrudan erişimi olan küçültülmüş bir akıllı telefona benziyor. Bu sosyal ağlar, Meta’nın karma gerçekliği daha sosyal hale getirme çabasının temelleri. İnsanlar gün boyunca Meta akıllı saatleri ile sohbet edebilecek. Metaverse dünyasına giriş yapan bu akıllı saati hareket ettirerek, yeni bir dünyanın içinde son teknoloji iletişime geçebileceğiz.

Meta akıllı saatinizle avatarınızı oluşturup belirli sensörleri kullanacak, spor ve fitness özelliklerinden yararlanacak ve en iyisi Metaverse dünyasına adım atacaksınız.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[21 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.