Haber, Sosyal Medya

Instagram ve Facebook’a 3 Boyutlu Avatarlar Geliyor!

Metaverse alemi yavaş yavaş sosyal medyaya da bulaşıyor. Facebook’un yeni şirketi Meta’dan haber geldi: Instagram, Facebook ve Messenger’a 3 boyutlu avatarlar geliyor! İşte metaverse dünyası ve sosyal medya gelişmelerini merak edenlere özel haberin detayları…

Meta’dan 3D Avatarlar: Facebook ve Instagram’a Geliyor

Meta, Instagram hikâyelerine ve direkt mesajlara 3D avatarları getiriyor. Ayrıca, Facebook ve Messenger için yeni avatarlar yayınladı. Sosyal medyada yeni bir dönem başlıyor olabilir: Metaverse!

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika ve bazı ülkelerde 3 boyutlu avatarlar Instagram Hikayeler ve DM’ler ile Facebook Messenger’a ulaştı bile. Çok yakında 3D avatarlar tüm ülkelerde kullanıma açılacaktır.

Facebook avatarlarında spor kulüplerinin formaları ve özel kostümleri görüyorduk. Super Bowl, NFL ve artık Cincinnati Bengals ile Los Angeles Rams avatarlarını kullanabileceğiz. Ayrıca, engellilere özel yeni yüz şekilleri ve tekerlekli sandalyeli avatarlar da portföye eklendi.

Meta şirketi, güncellenmiş avatarları Facebook, Messenger ve ilk kez Instagram’da kullanıma sunmaya başladı. Kullanıcılar kendilerine benzetebildikleri sanal avatarlarını oluşturup; çıkartmalar, yayın gönderileri, Facebook profil resimleri ve daha fazlasını yapmak için kullanabilir.

İlgili İçerik: Instagram Story indirme işlemi nasıl yapılır?

Hesaplar Merkezine kayıtlı kullanıcılar, avatarlarını farklı platformlar arasında senkronize etme seçeneğine sahiptir. Bunun için Instagram ve Facebook hesaplarının hesaplar merkezinden birbirine bağlanması gerekiyor. Eğer geçmişte avatar oluşturduysanız artık bunun 3D olduğunu görebilirsiniz.

Güncelleme, tüm platformlardaki avatarlar için çeşitli renk seçenekleri ile beraber, implant ve işitme cihazı gibi ek seçenekler de getirdi. Yüz şekilleri, ten renkleri gibi farklı seçenekler eklendi. 2022 Avatar editöründe artık daha fazla özelleştirme seçeneğimiz olacak.

Meta, 13 Şubat’ta gerçekleşecek olan Super Bowl LVI’yı kutlamak için NFL ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Cincinnati Bengals ve Los Angeles Rams’in formalarını sınırlı bir süre için piyasaya sürüyor. Super Bowl da dahil çeşitli etkinlik ve kulüplerin forma ve simgeleri de 3D avatarlara eklenecek.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.