Giyilebilir Teknoloji Ürünleri Nelerdir?
Teknoloji

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri Nelerdir?

Giyilebilir teknoloji ürünleri nelerdir? Günümüz de dilden dile dolanan, fakat herkes tarafından fazlaca bilinmeyen, giyilebilir teknoloji ürünlerini sizlere tanıtmaya çalışacağız.

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri Nelerdir?

Akıllı saatler, akıllı bileklikler, akıllı giysiler. 2015 yılından bu yanı hayatımızda olan giyilebilir teknoloji ürünlerini bilmememiz çok doğal bir olaydır. Akıllı telefonlardan sonra çıkan en büyük teknoloji ürünü olarak kabul görmektedir. Giyilebilir teknoloji ürünleri ile yapılabilecekler hemen hemen sınırsızdır. Bileklerden kollarımıza hatta yüze dahi uygulanan bu buluş geçtiğimiz birkaç ay içinde Dünya da en fazla aranan teknoloji ürünleri başında yer almaktadır.

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri Nelerdir? Detaylar

Adından da söylediğimiz gibi giyilebilir teknoloji üzerimize giydiğimiz teknoloji aletleridir. Ancak giyilebilir teknoloji derken kulağımıza taktığımız kulaklık buna dahil değildir. Bu ürünlere giyilebilir teknoloji ürünleri diyebilmemiz için bu üründen gelen akıllı sensörlerde gelen bilgilerin kablosuz ve Bluetooth yöntemiyle akıllı telefonumuza aktarmamızdır.

Nasıl Giyilir?

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin çoğunluğu bileye giyilebilir. Fakat artık boyuna asılan ve vücuda tutturulan modelleri de meşhur olmaya başladı. Saatler, bileklikler, yüzükler ve kolyeler giyilebilir teknoloji ürünleri arasında yerini almaya başladı. Ve de aklımıza gelebilecek çok daha ürün hayatımız da yerini almayı başardı.

Akıllı Saatler

Giyilebilir teknoloji ürünleri olarak, akıllı saatler bileklere takılan kategoriye girerler, cep telefonumuza bağlanarak Windows işletim sistemi gibi çalışarak hayatımızda yerini alırlar. Zamanı söylemek bu saatlerin en basit olan görevlerinden biridir. Sizi arama çağrılarını, mesajlarınızı, maillerinizi, sosyal medya hesaplarınızı takip etmenizi sağlar. Samsung, Motorola, LG, Sony uzun süredir, giyilebilir teknoloji ürünleri olarak piyasada yer almaktadır. Apple watch ile piyasaya çok daha hızlı bir giriş yapmıştır. Bu kategorideki ürünlerde birçok şeyin daha şimdiden değişmeyeceğini göstermiştir.

Akıllı Bileklikler

Giyilebilir teknoloji ürünleri olarak birçok şekil ve ölçütle piyasaya giriş yaptılar. Genellikle bileklere ve kemere takılırlar. Kişinin gün içinde adımlarını, kalp atışlarını, yaktığı kaloriyi, egzersiz hareketlerinin bir istatistiğini çıkarır.

Akıllı Spor Saatler

Koşu, bisiklet binme, yüzme gibi aktivitelerle ilgilenen kişiler için giyilebilir teknoloji ürünlerinin başında yer alır. Seçtiğiniz sporla ilgili size daha çok bilgi verir.

Akıllı Spor Saatler
Akıllı Spor Saatler

Akıllı Gözlükler

Bu gözlükler arasında en iyi bilineni Google Glasstır. Sizi dış dünyanızdan soyutlamaz, aksine bulunduğunuz yer hakkında bilgi verir.

Akıllı Giysiler

Akıllı giysiler diğer ürünlerden daha fazla seçeneğe sahip oldukları için vazgeçilmez olarak kabul edilmektedirler. Ve de daha da popüler olmuşlardır. Kişilerin vücut ısısından tutunda, vücuttaki etkisine kadar birçok istatistiği toplayan bu kıyafetler birçok alanda çok daha fazla olacak gibi görünüyor. Önümüzdeki yıllarda da bu ürünü daha fazla göreceğiz.

İmplantlar

İmplantlar, siz nereye giderseniz giden her zaman her yerde sizinle olan ürünlerdir. İnsülin problemi, doğum kontrolü, tansiyon sorunları gibi sağlık sebeplerinden dolayı ameliyat ile vücuda yerleştirilir, ya da vücudunuzda metal bir alet olarak taşıyabilirsiniz.

Neden Giyilebilir Ürünleri Kullanıyoruz?

Ürünler bizleri takip etmekte, değerlendirmede gayet başarılıdırlar. Kalp ritmimizi, vücut yağ oranımızı, terleme sağlık, sıcaklık olaylarını kaydeder ve oranlar. Yine de teknolojide sıkıntılı olan taraf olayları yorumlama tarafıdır. Koşarken, maç yaparken veya yemek yerken neler olduğunu anlamak ve sonuçları yorumlamak için birçok algoritma kullanım programı gereklidir. İlerleyen dönemde gelişecek bu programlar ile beraber giyilebilir teknoloji değeri daha da artıyor olacak.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.