Haber, Teknoloji

Samsung, yeni nesil Galaxy Book dizüstü bilgisayarlarını tanıtacak

2022 Mobil Dünya Kongresi’ne sayılı zaman kaldı. Güney Koreli teknoloji devi, bu etkinlikte yeni cihazlarını tanıtmaya hazırlanıyor. Son haberlerden biri de, yeni bir Galaxy Book dizüstü bilgisayarın tanıtılması oldu. İşte, Samsung Galaxy Book cihazından beklenenler ve son gelişmeler!

Samsung Galaxy Book Neler Sunacak?

Samsung, Intel Alder Lake işlemcili yeni nesil Galaxy Book dizüstü bilgisayarların piyasaya sürüleceğini açıkladı. Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2022’de tanıtacağı cihazlardan biri de yeni bir Galaxy Book olacak. MWC 2022’ye hala bir haftadan fazla zaman var, ancak Samsung bu yılki etkinlikte hangi ürünlerini sergilemeyi planladığını açıkladı.

Samsung, Core i7-1260P gibi Intel Alder Lake-P destekli Galaxy Book dizüstü bilgisayarları piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Galaxy S22 serisini duyuran şirket, şimdiden bir sonraki lansmana ve yeni cihazlarına odaklandı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Barselona’da düzenlenen yıllık teknoloji etkinliğinde boy gösterecek.

Mobil Dünya Kongresi 2022’ye katılacak olan Güney Koreli marka, aslında böyle bir etkinlikten önce neler duyuracağını açıklamıyordu. Fakat bu kez MWC 2022 planlarını paylaşma kararı aldı. Mobil Dünya Kongresi’nden (MWC) hemen önce yeni nesil Galaxy Book’un tüm ayrıntılarını sizinle paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.

Şirket, yeni nesil Galaxy Book serisinin ‘insanların cihazlarını günlük yaşamlarında kullanma şeklini değiştireceğini’ duyurdu. İddiaya göre, şirketin bir sonraki dizüstü bilgisayarları, cihazlar ve işletim sistemleri arasında ‘kesintisiz bir deneyim’ sunacak. Muhtemelen Samsung, Ekim ayında piyasaya sürdüğü Windows 11’in özelleştirilmiş bir sürümü olan One UI Book 4’e atıfta bulunuyor.

İlgili İçerik: Microsoft’un yeni nesil Surface Pro X’i şimdiden rakiplerini solladı!

Ayrıca Samsung, yeni nesil Galaxy Book dizüstü bilgisayarlarının Intel donanımına dayanacağını söylüyor. Şirket, yeni nesil dizüstü bilgisayarlarında Core i7-1260P gibi Alder Lake işlemcilerini sergilemeyi planlıyor. Intel, Alder Lake-P mimarisinin daha güçlü örnekleri olan Core i7-1270P ve Core i7-1280P’yi duyurmuştu. Bu işlemciler, yer aldığı cihazları üstün bir performansa kavuşturabiliyor.

Samsung’un MWC 2022 etkinliği 27 Şubat’ta gerçekleşecek. Siz de bu etkinlikte tanıtılacak olan yeni Samsung cihazlarını merakla bekliyor musunuz?

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[21 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.