Başlangıç Mobil Cihazlar Kilitlenen Android Telefon Nasıl Açılır?

Kilitlenen Android Telefon Nasıl Açılır?

0
Kilitlenen Android Telefon Nasıl Açılır?

Kilitlenen Android telefon nasıl açılır? Hatalı şifre girme sonucu Android telefonlar zaman zaman kilitlenme sorunu yaşayabilmektedir. Android telefonların en önemli sorunlarından biri kilitlenme problemidir. Kilitlenen Android telefon açılımı ise çoğu zaman oldukça basittir.

Kilitlenen Android Telefon

Çoğu zaman dalgınlığımıza geldiği için telefon şifrelerini unutabiliriz. Unuttuğumuz şifreleri ısrarla yanlış girme sonucunda ise telefonlar kilitlenmektedir. Bu problem Android sistem kullanan kişiler için oldukça önemli bir sorundur.

Kilitlenen telefonları bir sorun olarak görmezsek telefonun içindeki tüm dosyalarınız ve belgeleriniz silinebilir. Bu sebeple size yardımcı olması için kilitlenen Android telefon açma rehberini sizler için yayınlıyoruz. Basit adımlar ile kilitlenen ekranınızı kısa sürede eski haline getirebilirsiniz.

Kilitlenen Android Telefon Açma

Kilitlenen telefonunuzu en kısa sürede açmak için telefonunuza kısa bir format atabilirsiniz. Bunu yapmak için öncelikle telefonunuzu güç tuşuna basarak kapatmalısınız. Daha sonra ise güç tuşu, orta tuş ve ses açma kapama tuşlarına aynı anda basılı tutunuz ve ekranda telefon markanızın logosunu görene kadar basmaya devam edin. Daha sonra ise karşınıza Android Recovery menüsü gelecektir. Bu ekrandan Wipe Data/ Factory Reset seçeneğini seçmelisiniz. Burada önemli bir nokta vardır.

Android Recovery ekranında dokunmatik çalışmadığı için yön tuşları olarak ses açma kapama ve güç tuşu düğmelerini kullanmalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra karşınıza gelen Yes/ delete all user data seçeneğini seçmelisiniz. Bu seçenekten sonra ise telefonunuz otomatik olarak format atacaktır.

Format atma işleminden sonra karşınıza gelen Reboot System Now seçeneği seçin ve telefonunuzu yeniden başlatın. Bu işlemler sonucunda telefonunuz fabrika ayarlarına dönecek ve kilitlenme sorunu giderilmiş olacaktır.

Bu basit adımları takip ederek siz de kendi başınıza sorunu halledebilirsiniz. Eğer bu işlemlerden anlamıyorsanız veya bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzdaki sorun devam ediyorsa mutlaka telefon mağazalarındaki görevlilerden yardım almalısınız.

Yeni gelen güncellemeler ile yedek pin belirleyerek kilitlenen ekranı kısa ve kolay bir şekilde de açabilirsiniz. Bu yedek pin sayesinde ise telefonunuzdaki uygulamalar ve dosyalar silinmeyecektir.

Android telefonlar kilitlendiği zaman verileri kurtarmak için hazırladığımız özel içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Şimdilik Yorum Bulunmuyor. İlk yorumu sen yapmak ister misin?

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!

Exit mobile version