Başlangıç Genel Silinen Dosyaları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Silinen Dosyaları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

0

Silinen dosyaları geri getirme nasıl yapılır? Telefonumuzda veya bilgisayarımızda bazı dosyalar çeşitli sebeplerden dolayı silinebilmektedir. Peki kurtarma işlemi nasıl olur?

Kullandığımız cihazlarda zaman zaman silinmesini istemediğimiz dosyalar yanlışlıkla silinebilmektedir. Bunun için silinen dosyaları geri getirme programları geliştirilmiştir.

Silinen Dosyaları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Silinen Dosyaları Geri Getirme

Yanlışlıkla silinen dosyaları ve ya sildikten sonra pişman oluğumu dosyaları geri getirmek için birkaç önemli program vardır. Bu programlardan en önemlisi EaseUs silinen dosyaları kurtarma programıdır. Bu programı laptoplarınıza ve masa üstü bilgisayarlarınıza çok kolay bir şekilde yükleyebilirsiniz. Bu programın çok tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise ücretsiz kullanıma sunulmuş olmasındandır. Bu program sayesinde özellikle silinmiş fotoğraflarınızı kurtarma oranı oldukça yüksektir.

Programı bilgisayarınıza indirip kurulumunu gerçekleştirdikten sonra açılan sayfa da kurtarma işleminin gerçekleşmesini istediğiniz dosyayı seçerek kurtarma işlemine başlayabilirsiniz.

Recuva Programı ile Silinen Dosyalar Geri Yükleme

Silinen dosyaları geri getirme programlarından bir diğer önemli olanı ise Recuva programıdır. Aynı şekilde Recuva programı da EaseUs gibi ücretsiz kullanıma sunulmuştur. Recuva programının bir diğer artı noktası ise programda Türkçe dil seçeneği mevcuttur. Bu sayede kolayca anlayıp işleminizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Recuva programını indirip kurulumunu yaptıktan sonra karşınızda çıkan sayfadan kurtarmak istediğiniz dosyayı seçerek kurtarma işlemini başlatabilirsiniz. Seçtiğiniz dosya da veya klasörde detaylı araştırma yaparak size faydalı bilgiler sunmaktadır.

Recuva programı silinen dosyalar için tarama işlemi yaptığında karşınıza detaylı olarak bilgileri sunacaktır.

Dosyanızın veya fotoğraflarınızın ne zaman silindiğini ve kurtarılma şansını yaptığı taramalarla sizlere göstermektedir. Bu programın en önemli özelliği ise formatlanan verilerinizi de kurtarabilme şansı olmasıdır. Formatlanan verilerin kurtarılabilme şansı oldukça düşük olduğu için Recuva programı sayesinde bu dosyaları da kurtarma şansına sahip olacaksınız.

Recuva programı konusunda oldukça başarılı bir programdır. Bu programın kullanımı kolay ve ücretsiz olması da bir diğer önemli noktasıdır.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!