Başlangıç Mobil Cihazlar Android Telefonlar Kilitlendiğinde Veriler Nasıl Kurtarılır?

Android Telefonlar Kilitlendiğinde Veriler Nasıl Kurtarılır?

0

Android Telefonlar Kilitlendiğinde veriler nasıl kurtarılır? Android işletim sistemine sahip olan telefon kullanıcıları IOS işletim sistemine sahip telefonları kullananlara göre oldukça fazla. Bunun pek çok nedeni olduğu biliniyor. En önemli sebeplerinden bir tanesi ise Android işletim sistemi olan telefonlarda kullanılabilecek uygulama sayısının hem daha fazla olması hem de pek çok uygulamayı ücretsiz bir şekilde kullanabilme imkanının bulunması. Android Telefonlar Kitlendiğinde Veriler Nasıl Kurtarılır? Bu yüzden insanlar Android işletim sistemi olan telefonları tercih etmekteler. Diğer taraftan ise IOS işletim sistemi için programlanan uygulamaların çoğunun paralı bir şekilde satılması ve Apple Store dışında herhangi bir yerden uygulama indirilmesine müsaade edilmemesi de önemli bir etken.

Android Telefonlar Kilitlendiğinde Veri Kurtarma

Ancak Android işletim sistemi yüklü telefonların sorunsuz bir şekilde çalışacağının garantisini kimse vermiyor. Birkaç dakika önce tıkır tıkır çalışan telefonunuz aniden kilitlenebiliyor. İşin daha da garip kısmı ise bunun nedenini çoğu zaman öğrenemiyorsunuz. Telefondan çok fazla anlamıyorsanız servis sizi bekliyor demektir. Ancak bu gibi kilitlenme durumlarında en azından bir defa denemeniz gereken bir uygulama mevcut. Bu uygulama sayesinde cihazınız kilitlense dahi bilgisayarınız üzerinden cihazınızın içeriğine ulaşarak belgelerinizi kurtarabiliyorsunuz.

Önerilen İçerik | Senkronize Edilmiş Google Hesabı Sorunu 2020

EaseUS Uygulaması İle Android Telefonlardan Veri Kurtarma

Buraya tıklayarak EaseUS MobiServer For Android Free uygulamasını indirebilirsiniz. İndirme sırasında dikkat etmeniz gereken nokta ise bilgisayarınızdaki işletim sistemi. Mac ve Windows için iki farklı versiyon bulunması. Uygulamayı indirip bilgisayarınıza kurduktan sonra telefonunuzu da kablo ile bilgisayara bağlayıp uygulamayı çalıştırın. Sonrasında ise Android’e Root yetkisi vererek uygulamanın telefonunuzu taraması için işlemi başlatın. Yaklaşık 5 dakikalık bir süre içinde tarama işlemi tamamlanacaktır.

Karşınıza gelecek olan ekranda kurtarılması mümkün olan verileri göreceksiniz. Müzik, rehber, mesaj, fotoğraflar seçenekleri bulunan ekrandan istediğinizi işaretleyin ve sağ alt tarafta bulunan recovery tuşuna tıklayın. Size kurtarılacak verilerin bilgisayarınızda hangi klasöre kayıt edileceği sorulacaktır. Bunu da seçerek kurtarma işlemine başlayabilirsiniz.

Telefonlarda Veri Kurtarma İşlemi Ne Kadar Başarılı?

Görüldüğü gibi takılan ya da kilitlenen Android işletim sistemi bulunan telefonunuzu hemen servise götürmeye gerek yok. Bu kadar basit bir işlem için servis sizden ciddi paralar talep edebilir. Teknolojiden hele hele cep telefonlarından dahi çok fazla anlamayan bir kişi EaseUS yardımıyla telefondaki verileri kolaylıkla kurtarabilir. Ancak her zaman bu uygulama başarılı olmaya biliyor. Özellikle kilitlenme değil de telefonunuza dışarıdan gelen fiziki müdahaleler ya da telefonunuzun düşmesi ve kırılması sonucunda ortaya çıkan hasarlarda kurtarma işlemi başarısızlıkla sonuçlanabilir. Bu noktada telefonunuzun aldığı hasar önemlidir.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!