İstanbul Bilişim Dolandırıcılık Davaları İle Gündemde!

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren İstanbul Bilişim, ardı arkası kesilmeyen dolandırıcılık davaları ile gündemde kalmaya devam ediyor. Müşterilerini mağdur eden firma, elinde olmayan ürünleri satıp bunlar için müşterilerinden ödeme alıyor ve bu ücretleri iade etmiyor. 

Daha önceki bir içeriğimizde internetten telefon almakla ilgili bilgiler verdik ve bu bilgiler arasında internetten telefon alınabilecek firmaları listeledik. Bu listede İstanbul Bilişim de yer alıyordu. Fakat hem yakın hem uzak çevremizde insanların dolandırıldıklarını ve siparişlerinin kendilerine ulaşmadığını gördük. Bununla da kalmayıp ücret iadelerinin yapılmadığını öğrenince İstanbul Bilişim’i tavsiye listemizden çıkardık.

İstanbul Bilişim
İstanbul Bilişim

40 Yıla Kadar Hapis İstemi!

Eskiden oldukça başarılı bir marka olan İstanbul Bilişim, son zamanlarda müşterilerini oldukça fazla mağdur ediyor ve şikayet almaya devam ediyor. İnternet ortamında en çok şikayet alan firmalar arasında bulunan İstanbul Bilişim‘in sahibi Nurettin Yavuz‘un hakkında ise 40 yıla kadar hapis isteniyor.

İstanbul Bilişim’in sahibi Nurettin Yavuz’un 114 farklı dolandırıcılık kaydı bulunuyor. Bu durumdan habersiz olan İstanbul Bilişim müşterileri, daha fazla dolandırılmamak için çeşitli davalar açmış durumda. Savcılık ise stokta olmayan ürünlerin satışı konusunda inceleme başlattı ve olmayan ürünlerin satışı yapılarak para akışı gerçekleştiği bilgisine ulaştı.

Önerilen İçerik: İnternette Güvende Olmanın Yolları

Bu bilgilerin yanı sıra Nurettin Yavuz’un üzerine hiç bir mal varlığı olmadığı tespit edildi. Resmiyette herhangi bir mal varlığı bulunmayan Nurettin Yavuz yönetimindeki İstanbul Bilişim 50.000’den fazla müşterisine ürün satışı gerçekleştirmiş fakat ürünleri göndermemiş.

Müdahil Sayısı Rekor Kırdı!

Açılan konkordato davası bugün yapılacak ve davaya 1100’e yakın tüketici müdahil olacak. Bu rakam, tüm zamanların konkordato davalarındaki en yüksek müdahil sayısı olarak kayıtlara geçmiş durumda. Şirket, 50 bini aşan müşteriden toplamda 150 milyon liranın üzerinde ödeme almış fakat ürünleri göndermemiş.

Ziyaretçilerimizi bir nebze bu firmadan koruyabilirsek ne mutlu bize. Lütfen bu tür firmalara dikkat edin ve sitemizde bulunan internetten alışveriş yapma rehberlerini inceleyin. İnternetten telefon almak için kullanacağınız siteleri daha önce belirtmiştik. Türkiye pazaryeri siteleri de ayrıca öneri listelerimizde mevcut. Lütfen bu tür konularda daha hassas davranıp paranızı bu tür firmalara kaptırmayın.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın