Başlangıç Güvenlik Avira Antivirüs Programı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Avira Antivirüs Programı Nedir? Nasıl Kullanılır?

0

Avira antivirüs programı nedir? Nasıl kullanılır? Avira antivirüs programı, yaklaşık olarak otuz yıllık deneyimi bulunan bir programdır. Özellikle 2000’li yılların başından itibaren ün kazanan bu program, Windows XP ilk yayınlandığında ona uygun olarak yeni sürümler geliştirdi. Ayrıca 2005 yılına kadar; dosya açma, kapama ya da çalıştırma sırasında tarama yapma, casus yazılım tespit etme, yabancı link ya da reklam engelleme gibi özellikler de firmanın antivirüs sürümlerine eklendi ve firma ilk kez on milyonuncu müşterisine bu yıl içerisinde ulaşmış oldu.

Avira Antivirüs Programı Nedir? Nasıl Kullanılır?
Avira Antivirüs Programı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Avira Antivirüs Programı Nedir?

Dosya tarama hızını sürekli olarak artırmaya yönelik çalışmalar ile beraber, uygulamanın müşteri memnuniyeti seviyesinde de önemli artışlar görüldü. Günümüzde sadece mobil uyumlu sürümünün 10 milyon müşterisi bulunan program, sadece 500 tane çalışana sahip olmasına rağmen büyümeye ve kendini geliştirmeye devam ediyor… Hatta günümüz itibarıyla programın güncel kullanıcı sayısının 100 milyonu geçmiş olduğu biliniyor.

Avira Antivirüs Programı Nasıl İndirilir?

Bu antivirüs programı, ücretsiz olması yönüyle oldukça avantajlıdır. Kısa süren bir indirme işlemi için bu programın ana sayfa ekranın gitmeniz ve “İndir” butonuna tıklayarak işlemi başlatmanız yeterlidir.

Kurulumdan önce, antivirüs programının hangi tür uygulamaları taramak için kullanılacağı da seçilmelidir. Bu aşamada tüm dosyaların seçilmesi daha doğru olmaktadır.

Ekrana gelecek olan indirme sayfasında, gerekli dosyaların tamamen yüklenmesini bekledikten ve “İleri” butonlarına tıklayarak son işleme kadar geldikten sonra, antivirüs programı bilgisayarınıza kısa süre içinde kurulmuş olacaktır.

Daha sonra açılacak olan uygulama ekranında, bilgisayarın ve internet bağlantısının korunmakta olduğu gibi çeşitli bilgilere ulaşılabilecektir. Ayrıca bu hizmetleri ücret karşılığında yükseltmek de aşağıda bulunan yeşil butona basarak gerçekleştirilebilen bir işlemdir.

Bilgisayarın dahili depolama alanında toplam kaç dosyanın bulunmakta olduğu, kaç tanesinin taranmış olduğu, kaç tanesinin şüpheli dosya olduğu ve kaç tanesinin virüslü olduğu gibi bilgilere ulaşılabilmektedir. Ayrıca bu program tarafından onarılan ya da silinen dosyaların adedi de yan taraftaki kutucukta gösterilmektedir.

Hareketler dökümünün kolaylıkla izlenebildiği bu program, çeşitli taramalardan sonra bilgiler vermektedir. Eğer zararlı olan bazı dosyalar tespit edilmişse, bu dosyanın yanındaki bilgilendirme işareti kırmızı temalı bir levha olmaktadır.

Avira Antivirüs Programı
Avira Antivirüs Programı

Bilgisayardaki zararlı dosya ya da daha başka türden içeriklerin kısa sürede tespit edilerek silinmesi için oldukça yararlı bir uygulama olan Avira antivirüs programı, otomatik olarak karantina altına alınarak engellenmiş olan dosyaları da gösterebilmektedir. Bu program, fazla para harcamadan bilgisayarınızı korumanız için oldukça uygun bir programdır…

Önerilen İçerik: İnternette Güvende Olmanın Yolları

Avira Antivirüs Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Avira antivirüs mobil uygulaması, Google Play Store üzerinden saniyeler içinde, ücretsiz olarak indirilebilmektedir.

Uygulama indirildikten sonra, telefonda bulunan dosya ve uygulamalara erişim için bir izin istenmektedir. Bu izin, herhangi bir veri paylaşımı için istenmemektedir. Yalnızca, dosyalar üzerinde tarama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için talep edilen bir izindir.

Bu izin verildikten hemen sonra ekranda açılan arama butonuna basarak telefondaki tüm dosya ve uygulamalar üzerinde virüs taraması yapılmaktadır.

Bu işlemin süresi, dosya ve uygulamaların sayısına ve büyüklük seviyelerine göre değişen bir durum olmaktadır. Fakat “çözülmemiş sorunları düzelt” butonunu kullanabilmek için, profesyonel sürümü satın almanız gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!