Başlangıç Haber iPhone’lar için iOS 15.1.1 Güncellemesi Yayınlandı!

iPhone’lar için iOS 15.1.1 Güncellemesi Yayınlandı!

1

iPhone 12 ve iPhone 13 serisi için yeni işletim sistemi güncellemesi yayında! iPhone modellerinde yaşanan çağrı sorunları, yeni güncelleme ile çözüldü! İşte, iOS 15.1.1 güncellemesinin iPhone’lara getirdiği yeni özellikler!

iOS 15.1.1 Yayında! – Özellikleri

iOS 15.1.1 güncellemesi, yalnızca iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerine sunuldu.

Apple, iPhone kullanıcılarından gelen geri bildirimlere daha fazla kayıtsız kalamadı. iPhone 12 ve iPhone 13 modellerinde görülen arama sorunlarının, yayınlanan yeni güncelleme ile çözülmesi bekleniyor. Bu telefonlarda çağrının birden sonlandırılması ve benzeri arama problemleri yaşanıyordu. Çağrı alamama, arama yapamama gibi sorunlar son iOS 15 güncellemesi ile düzeltilecek. iPhone’larda arama performansı iyileştirilecek.

Apple, bu güncellemenin sadece belirtilen modellerde yaşanan arama sorunlarını çözen küçük bir iyileştirme olduğunu belirtti. iPhone 13 ve iPhone 12 serisi kullanıcıları, OTA güncellemesi aracılığıyla iOS 15.1.1 güncellemesini almaya başladı. Güncellemenin boyutu 1.44GB olarak belirtildi. Telefonlarınızı, Wi-Fi bağlantısı açıkken son sürüme güncelleyebilirsiniz. Güncellemeye başlamadan önce genel bir yedek almanızı öneririz.

İlgili İçerik: Apple’dan İlginç Karar: Herkes Kendi iPhone’unu Tamir Edebilecek!

iPhone 12 ve iPhone 13 için iOS Güncellemesini Manuel Olarak İndirme:

Yukarıda belirtilen modellerden birine sahipseniz, iOS 15.1.1 güncellemesini elle de indirebilirsiniz. Bunun için telefonunuzun;

Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsüne girip sayfanın alt kısmındaki “İndir ve Yükle” seçeneğine dokunun.

Apple, belirli iPhone modelleri için bir sonraki yazılım güncellemesi üzerinde çalışıyor. iOS 15.2 güncellemesi yakında gelecek. Üçüncü beta testi çalışmaları yapılıyor. iOS 15.2 ile Apple Music kullanıcıları çalma listelerinde arama yapabilecek. Ayrıca, Kamera ayarlarına yeni bir Makro Denetim geçişi eklenecek. Sıradaki iOS güncellemesi iPhone sahipleri tarafından merakla bekleniyor.

Peki siz, iPhone 12 ya da iPhone 13 modellerinden birini kullanıyor musunuz? Bahsedilen arama sorunlarını yaşadınız mı? Yayınlanan son iOS güncellemesini aldınız mı?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!