Apple Music Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Apple Music aboneliği nasıl iptal edilir? Apple Music, reklamlara takılmadan müzik servisi sağlayan milyonlarca parçayı ve müziğin dinlenilmesini, arşivlenmesini ve istenilen zamanda ulaşılabilmesini sağlar. Gerçekten kusursuz bir uygulama ve IPhone’larda çok güzel çalışıyor.

Apple Music Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Apple Music Aboneliği Nasıl İptal Edilir? Detaylı Anlatım

Apple’ın diğer uygulamalarıyla ve arka planıyla çok güzel iç içe geçmiş. Apple Music kullanabilmek için öncelikle abone olmak gerekiyor. Abone olunduğu zaman çevrim içi veya çevrim dışı olma özelliği bulunuyor. Kişi kendi listesini oluşturabiliyor, Apple Music’de ki takipte bulunduklarından fikir alabilir, önerilerini paylaşabilir, arkadaşlarının neler dinlediğini görebilir, özel olan video içeriklerini izleyebilir.

Abone Olma

Apple Music uygulaması ilk açıldığında katıl butonu çıkar. İlk olarak bu tıklanır ve daha sonra ayarlar uygulamasından müzik uygulaması seçilir. Orada ücretsiz deneme yazar. Ücretsiz denemeyi başlata tıklanır. Yeni abonelerin ücretsiz denemesi başlanır ve istenildiği zaman bundan vazgeçebilirler.

Abonelik İptali

Pek çok müzik uygulamasının artmasıyla birlikte örneğin Spotify, Amazon Müzik, Youtube Müzik gibi, Apple Music uygulamasını çoğu kullanıcı iptal ediyor. İster Apple IPhone aboneliği ister IPhone, Android veya Mac akıllı telefon veya Windows PC kullanılan herhangi bir cihazda iptal edebileceği unutulmamalıdır. Abonelik Apple kimliğe bağlı olduğu için iptal işlemi yapıldığı zaman tüm cihazlarda otomatik olarak yapılır. Abonelik iptal edilmiş olsa da bir sonraki fatura gelene kadar, Apple Music uygulaması kullanılmaya devam edilir.

  • İlk yol; Müzik uygulamasına girildikten sonra ‘sizin için’ butonuna basılır ve oradan profil resminin üzerine tıklanır. Aboneliği yönete basılır ve Apple Music abonelik ayrıntılarını gösteren sonraki ekranda aboneliği iptal et seçilir. Apple Music aboneliği iptal etmek için onaya basılır.
  • İkinci yol; IPhone’da ki ayarlar menüsüne gidilir, ardından Apple kimliğine basılır. Bundan sonra ise abonelikler kısmına geçiş yapılır. Etkin olan bölümün altından Apple Music aboneliği seçilir, bir sonraki açılan ekranda aboneliği iptal et yazısına tıklanır.
  • Android telefonlarda Apple Music uygulamasının iptali için ise; Apple Music uygulamasının sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine tıklanır ve hesaplaya basılır. Üyeliği yönet ve ardından aboneliği iptal et denir. İptal etmek için onaylaya tıklanır.

Apple Music aboneliği nasıl iptal edilir? Konusu ile ilgili detayları aktardık. Yorumlarınızı bizlere iletebilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın