SpeedCheck ile İnternetinizin Hızını Test Edin! ✔️ 2023

İnternet kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaya devam ediyor. Mobil uygulamalar, web siteleri, dijital platformlar ve video stream hizmetleri derken pek çok içerik yayınlanıyor. Bu içeriklerin kalitesi de gelişen teknoloji ile artış gösteriyor. Daha kaliteli içeriklerin daha iyi internet hızlarına ihtiyacı oluyor. Bu içerikte ise sizlere internetinizi test etmeniz için harika bir site ve aynı zamanda bir hizmet önereceğiz…

İnternet Hızını Test Etmek Neden Önemli?

İnternet hızımızı pek çok sebepten dolayı test etmemiz gerekebilir. Örneğin, bir oyuna girmeden önce internetimizin ping, download ve upload değerlerini test etmemiz faydalı olabilir. Ping değerimizin yüksek olduğu bir anda oyuna girip düşük skorlar elde etmektense oyuna girmeden önce bu testi yapıp puan kaybetmekten kurtulabiliriz. Böyle bir durumda önce internetimiz ile ilgili olan sorunu çözdükten sonra oyuna gireriz.

Benzer şekilde ailemiz ile birlikte film izlemeden önce internet hız testi siteleri yardımı ile internet hızımızı test edebiliriz. Bu sayede film öncesinde ya da film izlerken donma olacak mı yoksa olmayacak mı önceden tahmin eder, buna göre çözüm üretiriz. Sürprizler ile karşılaşmamış oluruz.


SpeedCheck ile İnternetinizin Hızını Test Edin!

İnternet hızınızı test etmek için birden çok site ya da mobil uygulama bulunuyor. Bu hız testi yöntemlerinin arasından site formatında hizmet verenleri sizler için seçtik. Yaygın olarak kullanılan hizmetlerin ve henüz keşfetmeyi bekleyen hizmetlerin yer aldığı kısacık bir liste oluşturduk ve sizlere şu şekilde sunuyoruz:

1. SpeedCheck ile İnternet Hız Testi

SpeedCheck, oldukça doğru sonuçlar veren ve ülkemizdeki baz istasyonları ile oldukça uyumlu çalışan bir hız testi sitesidir. Kullanımı oldukça kolaydır ve sizi oradan oraya yönlendirmeden doğrudan hız testi sonuçlarınızı verir. Hız testi başlatmak için;

Adım 1: SpeedCheck hız testi sayfasına gidin

hız testi nasıl yapılır
hız testi nasıl yapılır

Adım 2: İndirme Hız Testinin Sonuçlanmasını Bekleyin

hız testi nasıl yapılır
hız testi nasıl yapılır

Adım 3: Yükleme Hız Testinin Sonuçlanmasını Bekleyin

hız testi nasıl yapılır
hız testi nasıl yapılır

Adım 4: Sonuçlarınızı İnceleyin:

hız testi nasıl yapılır
hız testi nasıl yapılır

SpeedCheck ile hız testi yapmak bu kadar kolaydır. Bu testleri sürekli olarak yapabilirsiniz. Herhangi bir test sınırı bulunmamaktadır.

İnternetinizin hızını test ederken doğru bilgiler veren hizmetleri tercih etmeniz her zaman daha avantajlıdır. Oyuna girmeden önce ya da film izlemeden önce internet testi yaptığınızda bu sonuçların yanlış olması sizi yanlış yönlendirebilir.

Girmemeniz gereken bir oyun sunucusuna girebilir ve oyunu kaybedip karakterinizin puanını düşürebilirsiniz. Randevulaştığınız bir film izleme etkinliğini ise zahmetli bir sürece dönüştürebilirsiniz.

Tüm bu gibi sorunlardan uzaklaşmak için SpeedCheck gibi hizmetleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

İnternet Hız Testi Sonuçları Kaç Olmalı?

İnternet hız testi sonuçları yapacağınız işlemlere göre değişir. Eğer video izleyecekseniz ve büyük ekran kullanıyor iseniz +16 mbps idealdir. Eğer oyun oynayacak iseniz +20 mbps ve -40 ping değerlerine sahip olmanız yeterli olacaktır.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın