Başlangıç Oyun Lol Ping Test Aracı ile Lol TR Ping Test Yapın! En iyi...

Lol Ping Test Aracı ile Lol TR Ping Test Yapın! En iyi Lol Ping Ölçer

1

Oyun meraklılarının baş belası olan ping ve lag sorunları haliyle LOL oyuncularının da canını sıkıyor. Sunuculara olan uzaklıktan internet sağlayıcılarının yetersiz hizmet kalitelerine kadar pek çok etkene bağlı olan ping sorunu bazı müdahaleler ile belirli oranda çözülebiliyor. Bu rehberde sizlere LoL ping test aracından bahsederken Lol TR Ping Test yapmanızın ne kadar önemli olduğunu betimleyen bilgiler ile buluşturacağız. En iyi LoL ping ölçer aracı ile de Lol için ping testi yapabileceğiniz muazzam bir servisi tanıtacağız. Düşük ping sorunu olanlar için ise bazı çözümlere yer veriyor olacağız. Hazırsanız başlayalım…

Lol Ping Test Aracı – En iyi LoL Ping Ölçer (2020)

lol ping test ölçme
lol ping test ölçme

Lol oynarken yaşayabileceğiniz en büyük problemlerden biri ping olarak bilinir. Ping yani diğer bir deyiş ile Lag, bilgisayarınızda oluşan verinin sunucuya iletilmesi sırasında geçen süreyi temsil eder. İstemci yani siz, oyun oynarken oluşturduğunuz veriyi hedef sunucuya gönderirken gecikme yaşarsanız ping sorunu yaşamış olursunuz. Bilgisayarınızda oluşan karakterin hamlesi oyunun sunucusuna giden bir veri olacaktır. Bu veri rakibinizin hamlesinden daha önce ulaşır ise ping sorunu yaşamamış olursunuz. Eğer sizin hamleniz sunucuya daha geç iletilir ise rakibiniz sizden teknik anlamda bir adım önde olmuş olur.

Önerilen İçerik: League of Legends Başlangıç Rehberi

Lol oynamadan önce ping testi yapmanız gerekir. Oyuna girmeden önce ping testi yapmıyor iseniz oyun sırasında oluşabilecek ping sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Oyun esnasında bu sorunu yaşamak istemiyor iseniz Lol Ping Test Aracı kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. En iyi lol ping ölçer araçları arasında yer alan ping test hizmetimizi CTRL + D kombinasyonu ile yer imlerinize ekleyip her oyun öncesinde ping testi atabilirsiniz. Üstelik bu hizmet tamamen ücretsizdir.

LoL İçin Ping Testi Yapmak Neden Önemlidir?

Yazının önceki kısımlarında açıkça ifade ettiğimiz gibi oyun içerisinde yaşanabilecek ping sorunlarının önüne geçmek için oyun öncesinde ve düzenli olarak ping testi atmak gerekebilir. Ping testini düzenli olarak yapmak oyun bağlantı kalitesinin istikrarını sürdürür. Bu sayede lol karakteriniz daha iyi seviyelere ulaşmak için gerekli altyapıyı kullanabilir.

Lol Ping Sorunu Neyden Kaynaklanır?

Lol oynayanların en çok karşılaştığı ping sorunları genelde Wi-Fi ile alakalıdır. Wi-Fi üzerinden internete bağlanan bir bilgisayarda ya da akıllı telefonda oyun oynayan birisinin Ping sorunu yaşaması muhtemeldir. Kablosuz bağlantı ile kablolu bağlantı arasında gözle görülebilecek ve hissedilebilecek bir fark vardır.

League of Legends Rehberi

Kablolu bağlantıların ping düzeyleri kablosuz bağlantılara nazaran daha azdır. Bu yüzden Wi-Fi üzerinden lol oynamamaya özen göstermek Lol ping azaltma yöntemlerinden sadece bir tanesidir. Kablolu bağlantıya geçtiğiniz zaman ise bilgisayarınızın Wi-Fi özelliğini kapatmayı unutmayın. Aksi halde oyun içerisinde anlık olarak Wi-Fi bağlantısına geçebilir ve oyun içerisinde ping sorunu yaşayabilirsiniz.

Lol ping sorununa yol açan bir diğer durum ise bilgisayarda çalışan diğer programların internetinizin ping süresini artırmasıdır. Bilgisayarınızda bulunan bir program internetinizi anormal düzeyde tüketiyor ise ping sürenizi uzatacak ve Lol deneyiminizi kabusa çevirecektir. Bilgisayarınızda çalışan ve ağ kullanan gereksiz tüm programları kapatmak ve durdurmak lol ping süresi uzatma yöntemlerinden bir tanesidir. Bazı programların bant genişliğinizi meşgul etmesini engelleyerek çok daha iyi bir lol deneyimi yaşayabilirsiniz.

League of Legends Başlangıç Rehberi
League of Legends

Lol ping sorunu yaşayan kişilerin bir diğer ortak noktası da yanlış internet paketi kullanıyor olmasıdır. Altyapı sorunlarını da sayacak olursak Lol oynarken ping sorunu yaşatan en önemli olaylardan birisi internet kaynaklı sorunlardır. Bu yüzden iyi bir internet paketi seçmek gerekir. İnternetinizin download, upload ve uptime değerleri ne kadar iyi ise o kadar iyi lol deneyimi yaşarsınız.

Lol TR Ping Test Yurt Dışından Farklı olarak mı yapılır?

Lol ping testi yaparken pek çok sunucu teste tabi tutulur ve en iyi sunucular bu test sonucunda anlaşılır. Bazı lol ping test sitelerinde tüm servisler için detaylı olarak bilgi veriliyor iken bazı ping test sitelerinde ise yüzeysel bilgilere yer verilmektedir. En doğru ping test sonucunu ise lol ping ölçer ile alabilirsiniz. Aracımızı kullanarak oyun öncesinde yeterli ping değerlerini karşılayıp karşılamadığınızı analiz edebilirsiniz. Ayrıca bu içerikteki bilgileri kullanarak ping düşürme adına yazdığmız pek çok direktifi uygulayabilirsiniz. Yurt içindeki ve yurt dışındaki lol sunucularına ping atarak oyun içindeki ping durumunuzu önceden sorgulayabilirsiniz.

Bu içerikte sizlere Lol ping test hizmeti olan Lol-Ping.com analiz aracı hakkında bilgilere yer verdik. Ayrıca Lol Ping düşürme yöntemleri hakkında birkaç basit tüyoyu da paylaştık. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için lütfen yorum yapmayı unutmayın…

1 YORUM

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!