Haber, Sosyal Medya

Instagram, Yorumlara Reels ile Yanıt Verme Özelliğini Duyurdu

Sosyal medya devi Instagram’dan harika bir yenilik! Kullanıcılar, gönderilerdeki yorumları artık Reels ile yanıtlayabilecek. “Reels Görsel Yanıtlar” özelliği kullanıma sunuldu. İşte haberin detayları!

Instagram’da gönderi yorumları Reels ile yanıtlanabilecek

Instagram kullanıcıları yeni özellik sayesinde, gönderilerindeki yorumları yanıtlarken yeni bir yanıtlama seçeneği ile karşılaşacak. Yorumlar artık video ile yanıtlanabilecek. Bunun için yorum yanıtla kısmında Reels düğmesine tıklanması gerekiyor. Instagram bu seçeneğin yani videolu görsel yanıt seçeneğinin ‘yorum yanıtla’ kısmında bir çıkartma olarak görüneceğini bildirdi.

Sosyal medya platformu resmi Twitter hesabından bu özelliğini şu sözlerle duyurdu: “İçerik oluşturucuların Instagram’da oluşturduğu toplulukları seviyoruz. İşte bu nedenle, hedef kitlenizle etkileşime geçmeniz için yeni bir özellik olan Reels Visual Replies‘i kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

Instagram’ın yeni yorum yanıtlama özelliği, Reels’i platformda daha geniş bir kullanım alanına taşıyor. Ve yine bu özellikte de TikTok’tan esinlenildi. TikTok geçen yıl kullanıcılarına videolar üzerinde daha fazla erişim seçeneği ile birlikte soruları video ile yanıtlama özelliğini kullanıma sunmuştu. Özelliğin popülaritesi göz önüne alındığında, Instagram’ın kendi TikTok klonu için benzer bir özelliği başlatması şaşırtıcı değil.

İlgili İçerik: En iyi instagram Video İndirme Uygulamaları

Instagram, yıl sonuna yaklaştığımız şu günlerde tüm kullanıcılarının 2021 Hikayeler arşivinden ‘en iyi 10’ hikayeyi oynatma imkanını tanıyor. Yılın top 10 hikayesini görmek ve paylaşmak için, kullanıcıların bu yıl üçten fazla hikaye yayınlamış olması veya Hikaye Arşivi’nin açık olması gerekiyor. Dilerseniz bunların içinden bazı hikayeleri değiştirebilirsiniz. 2021’in sonuna kadar hikaye oynatma özelliği aktif kalacak.

Instagram Rage Shake adlı bir özellikle de kullanıcılarını şaşırtmayı bildi. Uygulamadaki bir hatayı telefonumuzu sallayarak bildirebiliyoruz. Bir başka özellik de gönderilerden çoklu medyalardan bir veya birkaçını silme seçeneği idi. Mola Ver özelliği ise uygulamada uzun süre vakit geçirenlere uyarı niteliğinde bir başka özelliğiydi. Hikayeler bölümüne ‘Sen de benzer bir fotoğraf ekle’ seçeneği de bu yıl Instagram tarafından getirilen son özelliklerden biri oldu.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.