Haber, Sosyal Medya

Instagram 2021’in Top 10 Hikayesini Paylaşıyor! Yeni Güvenlik Özellikleri Geliyor!

Instagram, 2021 yılında paylaşılan en iyi 10 hikayeyi yayınlamaya başladı. Her kullanıcı, kendi hikayelerinden bir özet görmeye başladı. Ayrıca yeni güvenlik özellikleri de duyuruldu… İşte, sosyal medya devinden son haberler…

Instagram Hikayelerinin 2021 Özeti Yayında

Popüler sosyal medya platformu, geçtiğimiz günlerde kronolojik akış sıralaması özelliğini 2022 yılında geri getireceğini duyurdu. Şimdi ise güvenlik konusunda yeni adımlar atıyor. Ayrıca, tıpkı Facebook gibi 2021 yılında paylaşılan hikayelerden en iyi 10 hikayeyi özet olarak akışta yayınlıyor.

Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, kullanıcıları için 2021’de yayınladıkları en iyi Hikayelerin bir özetini sunan yeni bir Oynatma özelliğini başlattı. Herkes kendi profiline girdiğinde, tıpkı Facebook’taki gibi yılın en iyi 10 hikayesinin bir özetini izleyebilecek, hatta bunu paylaşabilecek.

İlgili İçerik: Instagram, Canlı Yayınlar ve Hikayelere Yeni Özellikler Getirecek

2021 Playback videosu, tüm takipçilerle paylaşılabilecek. İsteyenler, bu hikayelerden bazılarını silip bu şekilde paylaşabilecek. 2021’in sonlarına yaklaştığımız bu haftalarda, yılın en iyi hikayelerinin yayınlandığı Playback videosu sadece birkaç hafta daha akışta görünecek.

Instagram ana sayfasına giren herkes Hikayeler Playback banner’ını ve paylaşım düğmesini görmeye başladı. 10 hikayeden oluşan oynatma listesinden istenilen hikayeler kaldırılıp, yerine diğer hikayeler eklenebilir. Özellikle küçük işletmeler ve sosyal gruplar için elverişli bir paylaşım olacak gibi görünüyor. Yılın hikayelerini derleyip gösteren bu özelliği ilk kez Spotify uygulamasında görmüştük.

Instagram’a Kronolojik Sıralama Özelliği Gelecek

Kronolojik akış özelliği geldiğinde, ana sayfada akış gönderileri tarihsel olarak gösterilecek. Yani en son gönderilen ilk başta görünecek.

Yeni Güvenlik Tedbirleri Alınıyor

Instagram’a yeni kaydolacak kişiler, bir video selfie çekerek ve bunu uygulamaya yükleyerek güvenlik doğrulamasından geçecek. Kullanıcıların platformdaki güvenliği için alınan yeni önlemler geçtiğimiz haftalarda açıklandı. Çocuk ve gençlerin güvenliği için ebeveyn kontrolleri ve mola ver özelliği birçok ülkede devreye girdi.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.