Instagram Story indirme işlemi nasıl yapılır? ✔️ 2023

Pek çoğumuzun hemen her gün kullandığı bir platform olan Instagram, uzun bir süredir 24 saatte kaybolan hikayeler paylaşmamıza izin veriyor. SnapChat‘ten alınan bu özelliğin transferi pek çok siteye de etki etti ve o gün bu gündür hikayeler hayatımızın her yerinde. Bu yazıda, 24 saatte kaybolan bu hikayeleri nasıl indirebileceğimizi, yani Instagram Story indirme yöntemlerini enine boyuna anlatacağız.

"<yoastmark

Instagram Story indirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Günde milyonlarca üye tarafından belki de milyarlarca hikaye paylaşılıyor. Bu hikayelerin 24 saatte kaybolduğunu düşününce hikayeleri indirmek artık ihtiyaç halini almış durumda. Instagram üzerindeki hikayeleri indirmek için pek çok yöntem bulunuyor. Bu yöntemleri detayları ile birlikte şöyle sıralayabiliriz:

Instagram Story indirme – Instagram Hikaye İndirme

Instagram hikayelerini indirmek için web siteler ya da uygulamalar kullanmak gerekiyor. Yani hem telefon hem de bilgisayar tarafında Instagram hikayelerini indirmek mümkün. Her iki yöntemi detaylandırmaya geçelim…

Instagram Story indirme Siteleri;

Bilgisayar kullanıcı iseniz ya da telefonunuza 3. parti uygulamalar indirmek istemiyorsanız, herkese açık şekilde paylaşılmış hikayeleri indirebilirsiniz. Telefondan ya da bilgisayardan bir internet tarayıcı açın ve şu adrese gidin

İlk olarak ekrandaki Instagram Hikaye indir alanındaki kutucuğa hikayesini indirmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını yazın.

"<yoastmark

Daha sonra hemen aşağıdaki gibi sonuç sayfası gelecektir. Bu sayfadan istediğiniz hikayeyi seçerek indirebilirsiniz.

"<yoastmark

Bu işlemi ister telefonda ister bilgisayarda yapın sonuç değişmeyecektir. Eğer mobil kullanıcısı iseniz ve çok sık bu özelliği kullanmayacaksanız site üzerinden devam etmenizi öneririz.

Yukarıdaki sitede herhangi bir sorun oluşursa şu 3 alternatif Instagram hikaye indirme sitesini deneyebilirsiniz:

  • https://www.save-insta.com/tr/story-downloader/
  • https://snapinsta.app/tr/instagram-story-download
  • https://igram.io/tr/story-saver

Fakat herkese açık olmayan hikayeleri indirmek istiyor iseniz, 3. parti uygulamalar kullanmanız gerekebilir. Bu uygulamalara hesabınızla giriş yapmanız gerektiği için pek güvenli değildir. Giriş yaptığınız hesabın, hikayesini indirmek istediğiniz hesabı takip etmesi gerekiyor. Güvenlik uyarılarına rağmen yine de bu 3. parti uygulamaları kullanmak istiyorsanız hemen aşağıdaki uygulamaları tercih edebilirsiniz…

Android için en iyi Instagram story indirme uygulaması

Android işletim sistemine sahip telefonlar için en iyi Instagram hikaye indirme uygulamalarından biri Instore: Story Saver, Story, Video Downloader adındaki uygulamadır.

"Android

Bu hikaye indirme uygulamasında hikaye kaydedicinin yanı sıra hashtag oluşturucu, kolaj oluşturucu ve çeşitli özellikleri de sunuyor. 10 milyondan fazla indirmeye sahip bu uygulama +350bin kullanıcının oyu ile 4 yıldız almayı başarmış.

iOS (iPhone – iPad) için en iyi Instagram Hikaye indirme uygulaması

iOS işletim sistemine sahip telefonlar için (iPhone & iPad) en iyi Instagram hikaye indirme uygulamalarından biri Instant Save adındaki uygulamadır.

"<yoastmark

Bu hikaye indirme uygulamasında hikaye kaydedicinin yanı sıra panodan link kopyalama, indirilen içeriği repost etme gibi ek özellikler sunuluyor. Aylık reklamsız sürüm aboneliği gibi abonelikler de ayrıca kullanıcılara sunuluyor. Uygulama App Store üzerinde 4,5 bin kullanıcının oyu ile ortalama 4,7 puan almayı başarmış.

Bu içerikte sizler için Android, iOS, Mac ve Windows için kullanabileceğiniz en iyi Instagram hikaye indirme servisleri hakkında çeşitli bilgilere yer verdik. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için yorum yapmayı lütfen ihmal etmeyin.

Instagram hakkındaki diğer önemli yayınlarımız:

Yukarıdaki içerikler daha güvenli, daha efektif ve daha verimli Instagram kullanmanızı sağlayacak bilgiler içeriyor olabilir. Özellikle güvenlik konusundaki içeriklere bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Hesabınızın güvenliğini, hesabınızın başına bir iş gelmeden sağlamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Daha fazla bilgiye şifre kırma yöntemleri ve internette güvende olmanın yolları başlıklı yazılarımızdan erişebilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın