Başlangıç Sosyal Medya Instagram Profil Fotosu Büyütme Yöntemi – Ücretsiz

Instagram Profil Fotosu Büyütme Yöntemi – Ücretsiz

0

İnstagram profil fotosu büyütme, küçük boyutlarla sunulan profil fotoğraflarını daha yüksek boyutta ve çözünürlükte görüntüleyebilmek adına gerçekleştirilen bir işlemdir. Birçok platformun aksine profil fotoğraflarını küçük boyutta gösteren İnstagram, böyle bir ihtiyacın doğmasına sebep olmaktadır.

Instagram Profil Fotosu Büyütme
Instagram Profil Fotosu Büyütme

İnstagram, temel olarak bakıldığında fotoğraf ve video gibi medya içerikleri aracılığıyla hizmetini sunmaktadır. Diğer platformlarla karşılaştırıldığında en fazla medya içeriğine sahip olduğu görülebilmektedir. Böyle bir yapıya sahip olması sebebiyle tüm fotoğraf içeriklerini büyük boyutlarla ve yüksek çözünürlük imkânlarıyla sunması beklenmektedir. Fakat İnstagram, bu beklentinin aksine profil fotoğrafı konusunda küçük boyutlar sunmaktadır. Durum böyle olunca da kullanıcılar ek hizmetlere yönelmek zorunda kalmaktadır. İnstagram profil fotosu büyütme hususunda hizmet almak adına tercih edilebilecek birçok farklı internet sitesi ve mobil uygulama bulunmaktadır.

İnstagram Profil Fotosu Büyütme Yöntemi – Web Sitesi

Sürekli olarak gelişen ve ilerleme kaydeden görüntü teknolojilerinin farkında olan bir kullanıcıyı elbette düşük boyutlu ve düşük çözünürlüklü görseller memnun etmemektedir. Yeni bir cep telefonu alırken bile öncelikli olarak kamera ve ekran çözünürlüğüne dikkat eden bir kesimi düşük kalitelerle memnun etmek mümkün olmamaktadır. Kullanıcıyı memnun edebilmek için sosyal medya platformlarının en lüzumsuz simgesinin bile kaliteli bir görünüme sahip olması gerekmektedir. Kullanıcının memnuniyeti kazanmak anca bu şekilde mümkün olacaktır. Böylelikle İnstagram profil fotosu büyütme gibi arayışlar ortaya çıkmayacaktır.

İnstagram kullanıcıları için profil fotoğrafının önemi oldukça yüksektir. Gelen takip isteklerinde olsun gönderilecek takip isteklerinde olsun kişinin profil fotoğrafı dikkate alınmaktadır. Bu bağlamda kişi hakkında bir fikir sahibi olunmaktadır. Bu sebepten ötürü profil fotoğrafını tam boyutlu olarak görmek isteyenler şu adımları izlemelidir:

Instagram Profil Fotosu Büyütme
Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme
 • İnternet tarayıcınızı kullanarak instadp.com isimli internet sitesine giriniz.
 • Ekranın üst kısmındaki “Search username” isimli kutucuğa İnstagram profil fotosu büyütme işlemini yapacağınız hesabı giriniz.
 • Sonrasında sağ kısımda bulunan arama butonuna tıklayınız.
 • Ekrana gelen sayfadan “Full Size” isimli butona tıklayınız.
 • Tıkladıktan sonra hesabın profil fotoğrafı büyük boyutlu olarak görüntülenecektir.
 • Fotoğrafın altında bulunan “Download” butonuna tıklamanız durumunda fotoğraf orijinal boyutlarında ekrana gelecektir.
 • Ekrana gelen fotoğrafı indirebilmeniz mümkündür.

İlgini Çekebilir: Instagram Takip İsteği Gönderdiklerim – İstekleri İptal Etme

Mobil Uygulama Üzerinden Profil Resimlerini Büyütün

İnsanlar arasındaki iletişimin sanal dünyadan gerçekleşebilmesi için öncelikli olarak kişinin fotoğrafının görülmesi gerekmektedir. Bu bağlamda bakıldığında profil fotoğrafının önemi oldukça yüksektir. Her kullanıcı için bu durum aynı öneme sahiptir. Kişinin öncelikle nasıl bir görünüme sahip olduğunun bilinmesi, sonrasında ise nasıl bir kişiliğe sahip olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Öncelik sırasında birçok insan için dış görünüş yer aldığından dolayı, profil fotoğrafını daha net görüntülemek adına İnstagram profil fotosu büyütme işlemi sıklıkla uygulanmaktadır. Bu işlemi mobil uygulama aracılığıyla gerçekleştirmek için şu adımlar izlenmelidir:

Instagram Profil Fotosu Büyütme
Instagram Profil Resimlerini Büyütme Uygulaması
 • Google Play Store uygulama mağazasına girerek “Zoomy for Instagram” isimli uygulamayı indiriniz. Benzer nitelikte olan uygulamalarla karıştırmamak adına üreticisinin “sembozdemir” isimli kullanıcı oluğuna emin olunuz.
 • Uygulamayı açınız.
 • Direkt olarak açılan ana sayfanın “Ara” isimli kutucuğuna kullanıcı adını yazınız.
 • Alt kısımda çıkan öneriler listesinden ilgili hesabı bularak tıklayınız.
 • Tıkladıktan sonra direkt olarak hesabın profil ekrana gelecektir.
 • Ekranın sağ üst kısmında yer alan “İndir” butonunu kullanarak cihazınıza yüklemeniz de mümkündür.
 • Aynı zamanda fotoğrafın altında yer alan “Kaliteyi arttır” butonunu kullanarak fotoğrafın yüksek bir çözünürlüğe ulaşmasını sağlamak da mümkündür.

İnstagram profil fotosu büyütme konusu kapsamında önerilen mobil uygulama, kişisel herhangi bir bilgiyi talep etmemektedir. Bu tarz işlemler için tercih edilecek uygulamalarda ilk kriter hesap ile ilgili bilgi talep etmemesi üzerine olmalıdır. İnstagram tarafından desteklenmeyen bir hizmet sağladıkları için güvenilirlikleri oldukça düşük seviyededir. Kullanıcılar da bu durumu göz önünde bulundurmalı ve buna uygun olarak hareket etmelidir.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!