Başlangıç Sosyal Medya Instagram E-Posta Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram E-Posta Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

0

İnstagram e-posta değiştirme, ağırlıklı olarak hesap güvenliğinin sağlanması konusunda şüphe duyan kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen bir işlemdir. İşlem sonucunda erişimi daha zor olarak görülen yeni bir e-posta adresi hesaba eklenmektedir. Böylelikle hesabın saldırılara karşı daha güvenlikli olması sağlanmaktadır.

Instagram E-Posta Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?
Instagram E-Posta Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

İnstagram kullanımları esnasında birçok kişisel veri hesap içerisinde depolanmaya başlamaktadır. Zaman içerisinde kullanımın da artmasıyla birlikte depolanan verilerin sayısı artmaktadır. Yüksek oranda kişisel veri barındırmaya başlayan hesapların güvenliğinin sağlanması konusunda endişeler de artmaktadır. Hesap sahipleri güvenlik tedbiri olarak kullanılan e-posta adresini değiştirerek yeni bir hesabı eklemek isteyebilmektedir. Aslında bu duruma ihtiyaç kalmadan ek güvenlik tedbirleri almak mümkün olsa da bazı kullanıcılar e-posta değişimini daha faydalı bulmaktadır. Bu sebepten ötürü İnstagram e-posta değiştirme işlemini gerçekleştirmektedir.

İnstagram E-Posta Değiştirme Nasıl Yapılır? – Web Sitesi

Her kullanıcının e-posta değiştirme işlemini gerçekleştirmesinin sebebi farklı olabilmektedir. Bazı kullanıcılar güvenlik endişesiyle yeni bir e-postaya geçiş yaparken, bazı kullanıcılar ise gelen bildirimlerden rahatsızlık duydukları için nadir kullandıkları yeni bir e-postaya geçiş yapabilmektedir. Sebepler her ne kadar farklı olsa da uygulanması gereken adımlar aynıdır. Uygulanması gereken adımlar şu şekildedir:

 • Bilgisayarınızın internet tarayıcısını başlatınız. Tarayıcıyı kullanarak İnstagram web sitesine giriniz.
 • İnstagram e-posta değiştirme işlemini gerçekleştireceğiniz hesaba giriniz.
 • Görüntülenen pencerenin üst şeridinde yer alan profil fotoğrafınıza tıklayınız.
 • Profil fotoğrafına tıkladıktan sonra aşağıya doğru açılan menüden “Ayarlar” kısmına tıklayınız.
 • Ekrana gelen sayfanın alt kısımlarında “E-posta” bölümü bulunmaktadır. Eski e-posta adresinizi silerek yenisini yazınız.
 • Sonrasında “Gönder” butonuna tıklayınız.

Gönder butonuna tıkladıktan sonra işleminiz başarıyla gerçekleşmiş olacaktır. İşlemin gerçekleşmesinin ardından eski e-posta adresinize bir posta gönderilecektir. Gönderilen postanın içeriğinde yapılan e-posta değişikliği hakkında bilgiler bulunacaktır. Aynı zamanda bu posta içerisinde yapılan e-posta değişikliğinin bilginiz dışında gerçekleştiğini ifade edebileceğiniz bir seçenek bulunmaktadır.

Mobil Uygulama Üzerinden E-Posta Değiştir

Sosyal medya kullanıcıları için özel sohbetlerin de yer aldığı hesapların güvenliğinin sağlanması son derece önemli bir husustur. Hesap sahipleri, hesaplarının güvenliğinin sağlamak adına güçlü parola ve ek güvenlik seçeneklerini kullanmanın yanı sıra güvenilir bir e-posta kullanımını da tercih etmektedir. Böylelikle hesabının güvende olmadığı konusunda endişelerini bir nebze de olsa dindirmektedir. E-posta adresi yalnızca hesabın güvenliği açısından önem arz etmemektedir. Bunun dışında önemli olmasını sağlayan birçok sebep vardır. Bu sebeplerden biri de fazlaca bilinen bir e-posta adresi olması durumunda size ulaşmasını istemediğiniz kişilerle muhatap olmak zorunda kalmanızdır. E-posta adresinin kayıtlı olduğu çeşitli uygulamalar ve hizmetler, bu e-posta adresine ait sosyal medya hesaplarını listeleyebilmektedir. Böyle bir durumda hesap sahibi mağduriyet yaşayabilmektedir. Bu ve bunun benzeri birçok sorunun önüne geçmek adına İnstagram e-posta değiştirme işlemi gerçekleştirilmektedir. Bunun için uygulanması gereken adımlar şu şekildedir:

 • Güncel durumda olduğundan emin olduğunuz İnstagram uygulamasını açınız.
 • İşlemi gerçekleştirmek istediğiniz hesapla oturum açınız.
 • İlk olarak profil sayfanıza giriniz.
 • Sonrasında ise üç çizgi biçimindeki simgeye dokununuz.
 • Dokunduktan sonra sola doğru açılan menüden “Ayarlar” kısmına dokununuz.
 • Sonrasında “Hesap” isimli kısma dokununuz.
 • Hemen ardından “Kişisel Bilgiler” isimli kısma dokununuz.
 • Açılan sayfadaki “E-posta Adresi” bölümüne yeni e-posta adresinizi giriniz.
 • Sonrasında üst kısımda bulunan tik işaretine dokununuz.
 • Ekrana “E-postanı kontrol et” şeklinde bir uyarı gelecektir. Eklemiş olduğunuz yeni e-posta adresine girerek gelen postayı açınız.
 • Postanın içerisinde bulunan “Confirm Email Address” butonuna dokununuz.

İlgini Çekebilir: Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım?

Uygulanan tüm bu adımların ardından e-posta adresiniz değiştirilmiş ve doğrulanmış olacaktır. E-posta adresini ekledikten sonra, gelen postadaki butonu kullanarak mutlaka doğrulamanız gerekmektedir. Doğrulama işlemini yapmamanız durumunda İnstagram e-posta değiştirme işlemi başarılı olmayacaktır. İlerleyen süreçte hesabınıza erişim sağlama konusunda sorunlarla karşılaşmanız mümkün olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!