Başlangıç Haber Xiaomi Akıllı Gözlük Modeli Tanıtıldı

Xiaomi Akıllı Gözlük Modeli Tanıtıldı

0

Xiaomi, yeni akıllı gözlük modelini tanıttı. Gözlük microLED panel teknolojisi ile camın içine görüntü yansıtarak bir akıllı telefon gibi çalışacak. Detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında…

xiaomi-akilli-gozluk-webdeyazilim-min

Akıllı gözlük teknolojisi, son birkaç yıldır çok ilerlemiş sayılmaz. Özellikle de Google Glass gözlüğün başarısızlığı ile birlikte, şirketler risk almaktan kaçıyor. Snapchat ve Facebook gibi markaların ardından Xiaomi, akıllı gözlük modelini tanıttı.

Xiaomi Akıllı Gözlük özellikleri

Şimdilik Xiaomi Smart Glasses ismi ile tanıtılan gözlük, şimdiye kadar duyurulan ve piyasaya sürülen modellerden biraz daha farklı. Piyasada bulunan akıllı gözlük modelleri bir telefon ile bağlı kalmaya ihtiyaç duyarken, gözlük camına da herhangi bir yansıtma yapamıyor. Ancak Xiaomi Smart Glasses, tek başına bir akıllı telefon gibi hareket edebiliyor, ekrana görüntü yansıtabiliyor, hatta doğrudan arama yapabiliyor.

microLED teknolojisi ile gözlük camı, kendi içinde ekran gibi görüntü verebiliyor. Yani gözlüğün herhangi bir yerine projektör yer alıp, camlara yansıtma yapmıyor. 0.13 inç büyüklüğündeki microLED panel, 2 milyon NIT parlaklık seviyesine ulaşabiliyor ve göze büyük bir ekran görüntüsü verebiliyor.

Akıllı gözlük üzerinde bulunan dahili mikrofon ve hoparlör sayesinde kullanıcılar, hiçbir telefon ya da ek araca ihtiyaç duymadan arama yapabiliyor. Ayrıca gözlük, kendine ait bir asistan sayesinde, hiçbir ek araca ya da butona ihtiyaç duymadan kullanıcının isteklerini uygulayabiliyor.

4 adet ARM çekirdeğe sahip Android tabanlı gözlük, 5 MP kamerası ile anlık çeviri ve görüntü yakalama yapabiliyor. Ayrıca kamera üzerinde bulunan bir LED, kameranın açık olduğunu gösteriyor. Bu sayede kullanıcılar ve kullanıcının karşısındaki kişiler de, herhangi bir anda kamera kaydının açık olduğunu görebiliyor.

Xiaomi, gözlük modelinin batarya performansı konusunda bilgi vermedi. Ancak gözlüğün yaklaşık 56 gram ağırlığa sahip olacağını belirtti. Doğrudan Android tabanlı özerk bir sistem olan gözlük, nasıl bir bataryaya ve kullanım ömrüne sahip olacak hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Peki siz Xiaomi akıllı gözlük modeli konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla akıllı telefon haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!