Başlangıç Haber Google, Mobil Aramaları Kolaylaştıracak Kaydırma Özelliğini Getiriyor

Google, Mobil Aramaları Kolaylaştıracak Kaydırma Özelliğini Getiriyor

0

Google, Android ve iOS cihazlarda arama yapmayı kolaylaştıracak. Arama sonuçları “sürekli kaydırma” özelliğiyle otomatik olarak yüklenecek. İşte detaylar!

Google Mobil Aramalara Sürekli Kaydırma Özelliği Geliyor

Mobil cihazlar için Google Arama, sürekli kaydırma özelliği ile güncelleniyor. Kullanıcılar Google’da arama yaparken sayfanın en altına indiğinde otomatik olarak daha fazla arama sonucu çıkacak. Yani, Google kaydırma komutu ile birlikte sonuçları otomatik olarak yükleyecek. Ve böylece mobil kullanıcıları daha fazla zahmetten kurtaracak.

İşte, Google’dan gelen açıklama:

“İnsanların aradıklarını hızlı ve kolay bir şekilde bulmalarına yardımcı olmak için her zaman yeni yollar keşfediyoruz. Bu yılın başlarında tarama ve gezinme için daha modern bir deneyim sunmak adına, mobil cihazlarda Arama sonuçları sayfasını yeniden tasarladık. Bugün, mobil cihazlarda sürekli kaydırmanın kullanıma sunulmasıyla, arama sonuçlarını daha sorunsuz ve sezgisel hale getiriyoruz.”

Google‘da arama yapanlar için yaşam kalitesini artıran, memnuniyet verici bir güncelleme ile karşı karşıyayız. Doğru içeriği bulmak için dakikalarca sorgulama yaptığımız düşünüldüğünde, sürekli kaydırma seçeneği hayat kurtarıcı olacak. Masaüstü arama sonuçlarında çoğu zaman ikinci sayfaya geçtiğimiz oluyor. Mobil arama sayfasında “daha fazlasını gör” butonuna tıklayarak arama sonuçlarını genişletiyoruz.

İlgili İçerik: Google Haritalar, Navigasyon için Ana Ekrana Widget Ekledi

Ve artık mobil aramalarda sürekli kaydırma seçeneğiyle birlikte, diğer sayfalara daha hızlı geçiş yapacağız. Sürekli kaydırma otomatik olarak Google aramalarının ilk 4 sayfasını bize gösterecek. Bu değişiklik yayıncılar için son derece faydalı olabilir.

Mobil cihazlarda sürekli kaydırma ile, neredeyse tüm sonuçlar artık ilk arama sayfasında görülecek. Google’ın bu yeni kullanıcı arayüzü tasarımı, TikTok ve Instagram Keşfet sayfası gibi uygulamalar için mobil cihazlarda son derece faydalı ve iyi çalışan bir özellik olacak.

Sonsuz içerik akışı olarak da tanımlanabilen bu özellik, kullanıcıların saatlerce uygulamada kalmasını sağlayabilir. Artık, Google aramaların ikinci sayfası ve sonraki sayfalarında kalan web sitelerinin trafiği artacaktır. Bu değişikliğin sıralaması düşük olan sayfaların trafiğini artırmaya yardımcı olacağı düşünülüyor. Sürekli kaydırma seçeneği ilk olarak ABD’deki İngilizce aramalar için kullanıma sunuldu.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!