Getmobil’den yenilenmiş telefon alınır mı? Güvenilir mi?

Telefon fiyatlarının artması ile farklı hizmetler de ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan biri de Getmobil adındaki bir marka. Bu marka yenilenmiş telefonlar satıyor. Sıfır telefonlara nazaran daha ucuz olan bu telefonlar, 2. el telefonlardan daha sağlam, daha iyi olarak lanse ediliyor. Fakat fiyatı ile gözümüzü boyayan bu ürünler ya da hizmetler gerçekten de avantajlı mı? Getmobil’den telefon alınır mı? Getmobil güvenilir mi? Kullanıcıların yorumları neler? Bu yazıda hepsine değineceğiz.

Uyarı: Bu içeriği sürekli olarak güncelliyoruz. Sipariş verip ürünü teslim aldıktan sonraki aşamaya kadar olan tüm sürecimizi içeriğin içerisinde bulabilirsiniz.

Başlamadan Önce; Bu içerik tamamen deneyime dayalı bir içerik olacak. Ayrıca internetteki bazı kaynakları sizler için tarayıp gerçekten yaşanmış olayları, ve bu olaylara karşı firmanın izlediği politikayı birebir size aktaracağız.

Getmobil Nedir?

Getmobil, Yenilenmiş Telefon
Getmobil, Yenilenmiş Telefon

Artan telefon fiyatları ile ortaya çıkan Getmobil markası, yenilenmiş telefon satan bir marka. Hem telefon alışı hem de telefon satışı yapan bu marka, pek çok kanaldan ikinci el telefonu satın alıyor, bu telefonların arızalarını giderip iyileştiriyor ve tekrar satışa çıkarıyor. Bu işlemi yaparken de bakanlık onaylı, BTK sistemlerine entegre, kameralı onarım ve kayıtlı işlemlerle güven vermeyi vaat ediyor.

Getmobil Güvenilir mi?

BTK ve bakanlık onaylı olması sebebiyle Getmobil firması genel olarak güvenilir bir firmadır. Fakat her firmanın kendi içindeki personel ve iş yapısı farklı olduğundan, kişi ve ticaret özelinde güven unsuru farklılık gösterebilir. Firmanın tüm yasal kayıtları vardır, fatura keser, açık adresi bellidir.

Bir firmanın güvenilir olup olmadığını geçmişi belirler. Getmobil firması henüz yeni bir firma olduğu için güvenilir olup olmadığı halen araştırılıyor. İnsanlar haklı olarak Getmobil’in güvenilir mi yoksa mağduriyet oluşturan bir firma mı olduğunu merak ediyor. Bu son derece normal. Fakat bu soruya net olarak cevap vermek maalesef imkansız.

Güvenilir olmaya çalışıyormuş gibi görünen bir firma demekle yetinebiliriz.

Getmobil’de yenilenmiş telefon alma süreçleri nasıl işliyor?

Getmobil'den yenilenmiş telefon alınır mı?

Getmobil sitesinde bulunan bir telefonu satın aldığınızda bu telefon bir dizi işlemden geçmek için hazırlanıyor. Satışa hazır telefonlar zaten firmaya girdiğinde inceleniyor ve arızaları (varsa) tespit ediliyor. Daha sonra kalite kontrol aşamalarından geçip satışa hazır halde bulunan telefonlar arasındaki yerini alıyor. Buradaki telefonlar sürekli olarak siteye stok olarak ekleniyor.

İnternetten Telefon Almak – Telefon Alınır Mı?

İlginizi çekebilir

Telefonu satın aldığınızda bu telefon tekrar kalite kontrole gidiyor. Buradan eğer onay alırsa telefon 1-6 iş günü içerisinde kargoya veriliyor. En azından firmanın taahhütü bu yönde. Bu süreçte yaşayabileceğiniz birkaç sorun bulunuyor ki bu sorunlar birgün firmanın başını fena halde ağrıtacak. Keza bugünden ağrıtmaya başlamış…

1. Değişen parçaların bilgisi verilmiyor

Telefonu siteden görüp beğendiğinizde almak istiyorsunuz. Fakat eğer şimdi yazacaklarımızı bilmiyorsanız hayal kırıklığı yaşamanız son derece olası. Çünkü bu telefonların çoğu “mükemmel, çok iyi, iyi,” gibi ifadeler ile satılıyor ve birkaç çiziği olduğu söyleniyor. Fakat işin aslı biraz daha farklı.

Bu telefonlar genellikle tamir görmüş, içi açılmış, ekranı, kasası, bataryası, kamerası, anakartı ya da diğer donanımları değişmiş telefonlar oluyor. Siteden “Mükemmel” olarak işaretlenmiş bir telefon aldığınızda, aslında bu telefon “mükemmel” hale getirilmiş oluyor. Bu da elbette değişen parçalar ile mümkün kılınmış. Tüm bu süreçlerin bilgisi ise site üzerinde verilmiyor. Telefon ile aradığınızda müşteri hizmetleri size “KVKK gereğince bu bilgiyi sizinle paylaşamıyoruz” diyor.

Müşteri olarak ne aldığınızı bilmiyorsunuz. Ve bunun yanlış olduğunu asla anlatamamıştık. İnanın denedik. Hem de birkaç kere…

2. Kullanıcı hatası bahanesi ile hizmet verilmeme riski yüksek

Getmobil’den aldığınız yenilenmiş telefon birkaç gün içinde sorun çıkarırsa bu telefondaki arızaya sizin neden olduğunuzu iddia ettiklerinde ispat edecek bir şansınız olmayabilir. Zira böyle birkaç şikayet açılmış. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilinmez ama böyle bir risk söz konusu.

Size gönderilen yenilenmiş bir telefonda eğer sorun varsa, bu sorunun sizden kaynaklı olmadığını ispat etmeniz biraz yorucu olabilir. Hatta imkansız da olabilir. Fakat “bu bizim hatamız, değişim yapalım, onarım yapalım” dedikleri şikayetlere de denk geldik.

3. Orijinal parçalar yerine muadil parçalar kullanılıyor

Getmobil’in yenilenmiş telefonlarında bakanlık onaylı parçalar kullanıldığı söyleniyor. Zaten kargo ile gönderdikleri telefonların yanında bandrollü belge de var. Bu belgede değişen parçaların listesi yer alıyor. Listenin sonunda (Orijinal ya da denk ile değişti) ifadeleri yer alıyor. Ama orijinal mi denk mi olduğu net olarak belirtilmiyor.

Kullanılan parçaların yine bakanlık onaylı olduğu, kaliteli olduğu bilgileri paylaşılıyor. Fakat orijinal ya da çıkma parçanın yerini tutar mı orası meçhul.

4. İyi olsun diye “Mükemmel” statüsünde alınan telefonlar daha çok işlemli olabiliyor

Özellikle eski telefonlarda “Mükemmel” durumundaki telefonlarda değişen parça oldukça fazla. Örneğin iPhone 8 Plus aldığınızda bu telefonda değişen parçanın çok fazla olması muhtemel. Çünkü piyasadan toplanan bu telefonlar oldukça eski. Hali ile kasasında ve parçalarında sorunlar oluyor. Bu telefonu yeni parçalar ile onarıp tekrar piyasaya kazandırmaya çalışıyorlar.

Eski ve tamamen orijinal, kusursuz bir telefon bulmak çok çok zor. Hal böyle olunca eski ve mükemmel telefon almak istediğinizde bu ancak değişen parça ile mümkün kılınabiliyor.

Diğer yandan yeni telefon modellerindeki parçaların orijinal olması ve değişen parça olmaması ihtimali de yüksek. Eski telefonların parçaları değişiyor, orijinal parça üretilmediği için yan sanayi ya da muadil parçalar kullanılıyor. Yeni telefonlarda ise tam tersi söz konusu olabiliyor. Elbette bu konuda asla garanti ve bilgi verilmediği için net bilgi vermek yanlış olur.

5. Eski telefonlar daha çok değişen parça içeriyor

Getmobil ve benzeri sitelerdeki yenilenmiş telefonlar ne kadar eski ise o kadar değişen parça içeriyor olma ihtimali var. Piyasada beş on sene kullanılmış bu telefonların kasalarının çizilmeme ihtimali neredeyse yok. Bu yüzden kasa genel olarak değişmiş olabiliyor. Bunun yanı sıra kamera, ekran, batarya gibi donanımlar genellikle değişmiş oluyor. Eski parçaları yenileri ile birleştirip eski bir telefonu yeniden yaparak bu telefonları tekrar piyasaya sürüyorlar.

Bu durum bazı açılardan iyi olsa da bazı açılardan sorunlara sebep olabiliyor. Genel olarak fiyatının uygun olması sebebi ile bu tür telefonlar satın alınabiliyor.

Yenilenmiş telefon nedir?

Halk arasında 2. el olarak ifade edilen kullanılmış telefonların tamir edilerek, sorunları giderilerek ve belirli kalite kontrol aşamalarından geçirilerek yeniden piyasaya kazandırılmasına yenileme denebilir. Yenilenmiş telefonlar aslında belirli oranda kontrol edilmiş, sertifikasyonu ve hatta garantisi olabilen telefonlardır. Sıfır telefonlara nazaran daha ucuz olan bu telefonları EasyCep ve Getmobil gibi firmalar sağlamaktadır.

Getmobil’den yenilenmiş telefon alınır mı?

Bu sorunun cevabı tamamen kişisel ve görecelidir. Kısa cevabı evet olarak verilebilir. Getmobil ve benzeri firmalar yenilenmiş telefon satıyor. Bu telefonlar elden geldiğince kontrol ediliyor, onarılıyor. Fakat insan faktörü her zaman işin içinde. Teknisyen hatası, parça hatası, çeşitli hatalar nedeni ile yenilenmiş telefondan memnun kalmayabilirsiniz. Burada Getmobil ve diğer firmaların müşteri ilişkileri, kriz yönetim süreçleri ve müşteri destek süreçleri ön plana çıkıyor.

Sorun her firmada her zaman yaşanır. Önemli olan firmalar bu konuda ne kadar hassas. Getmobil firması müşterileri ile ilgilenmeye çalışan görece yeni bir firma.

Yenilenmiş telefon artıları nelerdir?

Sıfır telefonlara nazaran yenilenmiş telefonların tek artısı fiyatıdır. Daha ucuz ve daha uygun fiyatlı olan yenilenmiş telefonların ülkemiz ekonomik şartlarında daha çok tercih edileceğini öngörüyoruz.

Bir telefonun sıfırını almakla birkaç ay kullanılmış ve tamamen ilk günkü gibi duran telefonları birkaç bin TL daha ucuza almak mümkündür. Eğer bütçeniz biraz daha düşükse yenilenmiş telefon alarak bütçenize göre hareket edebilirsiniz.

Yenilenmiş telefon eksileri nelerdir?

Yenilenmiş telefonların en büyük riski telefonun sağlık sorunlarıdır. Arıza çıkarma riski daha yüksek olan yenilenmiş telefonlara bu yüzden garanti verilir. Pek çok yenilenmiş telefon satıcısı, bu tür telefonlara 1 yıl kadar garanti verebiliyor. Yenilenmiş telefonlarda değişen parçaların kalitesini tam anlamı ile kontrol etmek mümkün değil. Ayrıca işçilik nasıl yapıldı, telefon nasıl toplandı bu gibi sorular da yanıtsız kalıyor.

Orijinal ve sıfır telefonlarda bu tür sorunlar yaşanmıyor. Aradaki en temel fark fiyat.

Getmobil’in sunduğu avantajlar nelerdir?

Getmobil, yenilenmiş telefon satışlarında daha ucuz olmayı vaat ediyor. Uygun fiyatlı telefonları ayrıca 12 taksit ile vade farksız olarak kredi kartı ile almaya imkan veriyor. Bildiğiniz üzere telefonlarda taksit imkanı bulunmuyor. Apple 3 taksit yapıyor, bazı siteler de 3 taksit yapabiliyor. Fakat 12 aylık alışveriş kredisi gibi çözümler de son zamanlarda yasaklanmaya başlayınca vade farksız 12 taksitli yenilenmiş telefon almak da cazip gelmeye başlıyor.

Tam olarak burada Getmobil ve benzeri firmalar giriyor. Eğer vade farksız 12 taksit ile yenilenmiş telefon almak isterseniz Getmobil ve EasyCep firmalarını inceleyebilirsiniz. Bu içerik sponsorlu içerik değildir. Bu yüzden herhangi bir yönlendirme yapmadığımızı bilmenizi isteriz.

EasyCep mi Getmobil mi?

Her iki firmanın da kendilerine göre eksi ve artıları olabilir. Fiyatları birbirine çok yakın olan bu iki firmanın arasında bariz bir fark görünmüyor. Bu yüzden her zaman yaptığımız gibi ilk olarak iki firmanın şikayetvar profilini inceliyoruz.

EasyCep şikayetvar

EasyCep Şikayet

EasyCep’in Şikayetvar üzerinde pek çok şikayeti bulunuyor. Yukarıdaki resimde gördüğünüz üzere 5433 şikayetin 1912’si çözüme kavuşturulmuş. Son zamanlarda gelen şikayetler ise kargo karışıklığı, satılan telefonun parasının ödenmemesi ve kargoya verilmeyen ürünlerle ilgili.

Getmobil şikayetvar

Getmobil şikayet

Daha yeni olan Getmobil de hızla şikayet almaya devam ediyor. 361 şikayeti olan firmanın 110 çözümü bulunuyor. Şikayetler henüz daha az olduğu için çözmesi kolay gibi görünüyor. Fakat işler birgün sarpa sarabilir. Buradaki şikayetlerin geneli telefonların kargoya verilmemesi, çok geç verilmesi, telefonlardaki parçaların yan sanayi ile değişerek gönderilmesi, bu konuda bilgi verilmemesi ile ilgili.

Biz Getmobil ile neler yaşadık, yaşıyoruz?

Kısa süre önce Getmobil üzerinden bir sipariş verdik. Bu siparişte yeni bir iPhone modelini tercih ettik. Bu telefonla ilgili değişen parçaların listesini önceden öğrenmek istedik fakat KVKK gereği bunun mümkün olmadığını söylediler. Ayrıca müşteri temsilcisi bayağı gergindi ve hiç de sakin kalamayan biriydi. Başkasına bağlanarak bilgi almaya çalıştık. Diğer arkadaşlar yardımcı olmaya çalıştı ve işleri gereği bilgi verdiler. Onlarla sorun yaşamadık.

Günün sonunda sadece bu gibi bilgiler aldık. Satın aldığımız telefonun durumunu asla bilmiyoruz. Mükemmel statüsündeki telefonu 2. gün halen kargoya vermediler ve 6 iş günü içerisinde kargoya verileceği söylendi. Bu süreci sürekli buradan güncelleyeceğiz.

Telefon geldiğinde eğer düşündüğümüzden ve kabul ettiğimizden fazla parça değişikliği varsa tekrar iade etmeyi düşünüyoruz. Bu tür cihazları sürekli alıp sizlere içerik üretirken test cihazı olarak kullanıyoruz. Bu cihazın da içerik üretmek için doğru donanımlara sahip olması gerekiyor. Örneğin portre modu ile ilgili üreteceğimiz bir içerikte ilgili telefonun portre modunun açılması gerekiyor. Ya da True Tone.

12.08.2023 Tarihli Güncelleme

Getmobil’den almış olduğumuz ürün bugün elimize ulaştı. Ürün kozmetik olarak çok iyi görünüyordu. Değişen tek parça ekran olduğu yazıyordu. Kurulum yapıp telefonu kullanırken home tuşunun hemen üzerinde, hafif orta – sağ tarafta sarı leke fark ettik. Bu leke ekranın eski olmasından, darbe almasından, hasarlı olmasından kaynaklanıyor. Değişmiş parçada böyle bir sorun olmaması gerekiyordu. Telefonu tekrar firmaya gönderdik ve sorunun çözümü için beklemedeyiz. Bakalım bu konuda neler yapacaklar. Bu kısmı tekrar güncelleyeceğiz.

20.08.2023 Tarihli Güncelleme

Telefondaki arıza nedeniyle birkaç gün içinde telefonu firmaya ulaştırmıştık. Firma bu süreçte telefonla ilgili herhangi bir geri dönüş yapmadı. Birkaç gün bekledikten sonra iptal – iade süreçlerini başlattık. 18.08.2023 tarihinde başlattığımız iade sürecinde ise yine bir gelişme bulunmuyor. 1-14 gün arası sürecek iade süresi muhtemelen 14 güne kadar aksatılacak. Çünkü 6 günlük kargo süresini genelde 6. güne kadar kullanıyorlar. Süreçler çok yavaş işliyor. Kredi kartınızda ilgili tutar kadar bakiye rehin bırakılıyor. Bu da yeni telefon almanıza engel olabiliyor. Gelişmeleri buradan tekrar aktaracağız.

28.08.2023 Tarihli Güncelleme

Birkaç gün önce Getmobil nihayet iadeyi onayladı ve bakiye kredi kartına tam olarak yansıdı. Fakat bu sürede 3 tane farklı telefon siparişini farklı platformlardan vermiştik. Bu 3 telefonun ikisi geldi. Biri de yarın ya da diğer gün elimizde olacak. Ve bu telefonlar kusursuza yakın, değişeni olmayan, pil durumu %95 üzeri 1 yıl Apple garantisi olan telefonlar. Yani bu serüvende öğrenmiş olduk ki, Getmobil’den telefon alınmaz. Bu tamamen bizim deneyimimizle ilgili bir durum. Bu süreçte farklı platformları tercih ederek çok daha kısa sürede çok daha kaliteli telefonları çok daha avantajlı fiyatlara satın alabildik. Bu süreçte birkaç trick daha öğrendik:

 1. Getmobil 12 Taksit fiyatı aslında komisyonlu ve vade farkı eklenmiş fiyatı. Örnek olarak piyasada 10.000 TL’ye alabileceğiniz bir ürünü Getmobil, değişenli parçalar ile birlikte 12 taksite satıyor ve bunun fiyatı 12-13 bin TL düzeylerine çıkabiliyor. Yani başka bir platformdan değişensiz 2. el temiz bir telefon bulup vade farkını ödeyerek aynı fiyata bu telefona daha kaliteli şekilde sahip olabiliyorsunuz.
 2. Müşteri hizmetlerindeki genç arkadaşlar henüz hayat tecrübeleri ve ticaret tecrübeleri olmadığı için sizinle nasıl konuşacağını bilmiyor. Bize her zaman denk gelen “Hazal” isimli müşteri temsilcisi tabiri caiz ise off poff diyerek konuşuyor. İnanılmaz kötü bir deneyimdi.
 3. Getmobil’den yenilenmiş telefon almak yerine piyasadaki 2. el sitelerini tercih etmeniz daha mantıklıdır. Bunu teknoloji editörü olarak öneriyorum. Aradaki güven sorununu farklı yollarla çözmek mümkün. Güven olayını hallettikten sonra 2. el tertemiz bir telefonu daha hesaplı, hatta vade farksız taksitli almak mümkün olabiliyor.

Sonuç

Getmobil ve benzeri sitelerden yenilenmiş cihaz almak hesaplı olabilir. Fakat bazı riskleri de beraberinde getirir. Sıfır olmayan bu telefonlar 2. el de değiller. İkisinin arasında bir yerdeki bu telefonları piyasaya kazandırma fikrini destekliyoruz. Bir telefon, mümkünse asla çöpe dönüşmesin, sürekli başka şekillerde kullanılsın ve çevre korunsun. Fakat her neye dönüşmüşse o dönüştüğü şeyi en iyi şekilde temsil etsin ve mağduriyetleri ortadan kaldırsın.

Teknosa Yenilenmiş Telefon satıyor mu?

Evet, Teknosa mağazalarında Getmobile ve benzeri firmaların yenilenmiş telefonlarını bulabilirsiniz.

Yenilenmiş telefon ne demek?

2. el telefonların arızalı parçalarının yenileri ile değiştirilip sorunsuz şekilde yeniden satışa sunulması, yenilenmiş telefon satışı olarak ifade edilir. Parçaları yenilenmiş ve elden geçirilmiş 2. el telefon yenilenmiş telefondur.

Yenilenmiş telefon alınır mı?

Evet, iyi firmalardan yenilenmiş telefon alınabilir. Ürün ve firma değişkenlerine göre yenilenmiş telefon iyi ya da kötü olabilir. İadesi olan firmalarda deneme yapabilirsiniz.

Turkcell yenilenmiş telefon satıyor mu?

Evet, Turkcell.com.tr sitesinde yenilenmiş Turkcell telefonları bulunuyor. Bu telefonlar Turkcell, Mobilfon, Senatech, EasyCep ve Güral Elektronik tarafından satılıyor.

Media Markt yenilenmiş telefon satıyor mu?

Evet, Media Markt’da yenilenmiş telefon satışı yapıyor.

Hepsiburada yenilenmiş telefon satıyor mu?

Evet, hepsiburada.com üzerinde de yenilenmiş telefonlar satılıyor. Buradaki satıcılar Getmobil gibi satıcılardır.

Apple yenilenmiş telefon nasıl alınır?

Getmobil, EasyCep, Turkcell, MediaMarkt gibi markalardan yenilenmiş Apple telefon alınabilir. Her firmanın işleyişi farklıdır.

Yenilenmiş telefon fiyatları genel olarak ne durumda?

Sıfır ve ikinci el piyasasına göre yenilenmiş telefon fiyatları avantajlı gibi görünür. Peşin fiyatına taksit imkanı, arızalı olabilecek parçaların değişmesi ve firma güvencesi altında olması gibi artıları nedeni ile yenilenmiş telefonlar tercih ediliyor. En büyük etmen ise fiyat.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

“Getmobil’den yenilenmiş telefon alınır mı? Güvenilir mi?” üzerine 6 yorum

 1. asla iademi yapmıyorlar bir haftadır iade bekliyorum yeni telefon da alamıyorum getmobil yüzünden. aranızda iadesini alabilen var mı? böyle sorumsuz bir firma olabilir mi ya

  Cevapla
 2. ben de iphone x almıştım getmobil sitesinden. çok geç kargoya verdiler. birkaç gün kullandıktan sonra telefonun fazla ısındığını fark ettim. tekrar göndereceğim ama buradaki yorumları ve bilgileri görünce tedirgin oldum. umarım yardımcı olurlar.

  Cevapla
 3. getmobil’den yenilenmiş telefon alınır mı diye araştırırken bu siteye denk geldim. neredeyse iyi bir şeyi yok gibi duruyor. sanırım almaktan vazgeçiyorum. easycep ile kıyaslar mısınız?

  Cevapla
 4. Getmobil’den telefon alacaklar için uyarılar:
  Ben buradan telefon aldım asla tavsiye etmiyorum. Tavsiye etmeme sebeplerim:
  1. Personel tamamen deneyimsiz, üslubuna dikkat edemeyen müşteri ilişkileri var.
  2. Telefonda neler değişmiş ne işlemler yapılmış size bunun bilgisi satış öncesi verilmiyor. Ürün size gelince kutudan çıkan kağıtta görüyorsunuz. Ve mükemmel olarak aldığınız telefonlar 2022 ve öncesi üretime sahipse genelde ekran, anakart, batarya, kasa gibi parçaları değişmiş oluyor. Evet, yenilenmiş telefon alıyoruz. Fakat bu kadar toplama olacağını bilseniz alır mısınız? Çoğunuz almazsınız. Bu yüzden bunu gizliyorlar.
  3. Teknik servis, değişim ve iade süreçleri inanılmaz geç işliyor. Telefonu 6 günde kargoluyorlar. Size gelmesi 9-10 günü bulabiliyor kargo dağıtımına göre. Ve telefonda sorun çıkınca tekrar gönderdiğinizde 5-10 gün ilgilenmiyorlar. Arıyorsunuz hallediyoruz diyorlar ama halletmiyorlar. Şikayetvar üzerindeki tüm şikayetleri inceleyin bu dediklerimi doğrulayacaktır.

  Getmobil sadece fikir olarak güzel. Uygulama ve icraat olarak vasat bir hizmet.
  Müşteri hizmetlerindeki arkadaşlar inanılmaz bilgisiz. Üstelik hepsini bilerek 25 yaşında falan seçmişler gibi. Üslup ve teknik bilgi konusunda sıfırlar. Birkaçını tenzih ederim.

  Gidin telefonculardan görerek alın. Ya da ilan sitelerine bakın dokunarak görerek alın. tanıdığınız bildiğiniz telefonculara sorun exper yaptırın öyle alın. Ama Getmobil firmasına güvenirken 100 kere düşünün.

  Cevapla
 5. getmobil’den ben de bir telefon aldım kozmetik olarak beğenmediğim için geri gönderdim. telefon 2 günde bana gelmişti fakat iade ettiğim zaman hiç oralı olmuyorlar. telefonu pazartesi teslim almışlar bugün perşembe ama halen ne arayan var ne soran var. ben arıyorum, işleminizi hızlandırdık diyorlar ve yardımcı olmuyorlar. getmobil pişmanlıktır ben düştüm siz düşmeyin.

  Cevapla

Yorum yapın