Cities Skylines Türkçe Yama Yapma – İndirme

Cities Skylines severler için hazırladığımız bu yazımızda cities skylines türkçe yamanın nasıl yapılacağını anlatıyoruz. Oyunları Türkçe oynamak için Türkçe yama yapmak bir hayli önemli. Bu anlamda, sitemizde pek çok oyunun Türkçe yamasına yer veriyoruz. Cities Sylines Türkçe yama nasıl yapılır, nasıl indirilir gibi soruların yanıtları içeriğimizde…

Oyunları Türkçe oynamak, oyunu ve senaryoyu anlamak için önemli. Neyse ki pek çok oyunun Türkçe yamasına ulaşmak mümkün. Cities: Sylines oyunu da Türkçe yaması talep edilen oyunlardan biri.

Cities: Skylines Hakkında 

Şehir kurma oyunları, oyunculara kendi hayallerindeki metropoliyi inşa etme ve yönetme fırsatı sunan popüler oyun kategorilerinden biri. Bu kategorinin en gözde temsilcilerinden biriyse kuşkusuz Cities Skylines oyunudur. 

Cities Skylines Türkçe Yama
Cities Skylines Türkçe Yama

2015 yılında piyasaya sürülen bu şehir kurma oyunu, kısa sürede övgüler alan ve zaman içinde asla eskimeyen bir başyapıt olarak kalmayı başaran nadir oyun örneklerinden biri. 

Webde Yazılım olarak Cities Skylines oyununun sadece başarılı bir şehir kurma oyunu değil aynı zamanda da oyun severlerin uzun saatlerini geçirmesine olanak tanıyan bir simülasyon harikâsı olduğunu söyleyebiliriz. 

Cities: Skylines’ın Benzersiz Tasarımı 

Cities: Skylines oyunu, başarısını büyük ölçüde detaylı ve gerçekçi bir şehir yönetimi deneyimletmesine borçludur. 

Oyun severler, boş bir araziden başlayarak kendi şehirlerini inşa ederken; altyapı, hizmetler, ekonomi ve nüfus gibi birçok faktörü dikkate almak zorunda olmaları oyuna olan bağımlılıkları artırmaktadır.  

Cities Skylines Türkçe Yama Nasıl Yapılır? 

Citie Skylines, Türk oyuncuları da etkilemeyi başardı. Yaratıcı ve özgür tasarımı sayesinde şu anda Türk oyuncularının favoriler listesinde yer alıyor. Fakat oyunun İngilizce olması ve birçok terimin karmaşıklığı bizimkilerin oldukça zorlanmasına sebep oldu. 

Türk oyuncular, Cities: Skylines‘ı daha iyi anlayabilmek ve oyunun keyfini daha fazla çıkarabilmek için Türkçe yamalar arayışındaydı. Neyse ki Webde yazılım olarak bu arayışa son veriyor ve de cities skylines türkçe yama nasıl yapılır açıklıyoruz. 

 • Adım #1: Cities: Skylines Türkçe yama klasörünü buradan indirin. 
 • Adım #2: Oyunun kurulu olduğu klasöre girin. 
 • Adım #3: “Files” ardından “Mods” klasörlerine sırasıyla girin. 
 • Adım #4: İndirdiğiniz “Mod_Lang_TR” isimli klasörü bu dizine kopyalayın. 
 • Adım #5: Oyuna giriş yapın. 
 • Adım #6: Content Manager > Mods bölümüne girin. 
 • Adım #7: “Turkish localization Mod” isimli yamayı aktif hâle getirin. 
 • Adım #8: Artık Cities: Skylines’ı Türkçe olarak oynayabilirsiniz. 

Bahsetmiş olduğumuz adımlar yalnızca cities skylines oyununu değil aynı zamanda da aşağıda yer alan DLC’lerinde dilini Türkçe diline çevirmektedir. 

 • After Dark 
 • Snowfall 
 • Natural Disasters 
 • Mass Transit 
 • Green Cities 
 • Parklife 
 • Industries 
 • Match Day 
 • Concerts 

Sizlere aktarmış olduğumuz Türkçe yama adımları sayesinde yukarıdaki DLC’lere de Türkçe yama yapabileceksiniz. 

İlgili İçerik

Sonuç:

Cities Skylines
Cities Skylines

Cities Skylines oyunu, her bir detayın önemli olduğu; oyunculara sınırsız özgürlük tanıyan, gerçekçi bir şehir kurma ve yönetme deneyimi sunan eşsiz bir oyundur. cities skylines türkçe yama  sayesinde oyunu daha iyi anlayarak oynayabiliyorsunuz. Eğer siz de kendi hayalinizi kurduğunuz şehri inşa etmek ve yönetmek istiyorsanız; Cities: Skylines’ın büyülü dünyasına adım atabilirsiniz.  

Cities skylines amaç ne? 

2015 yılında piyasaya sürülen cities skylines bizce de oyun dünyasının en sevilen ve tutkulu bir oyuncu kitlesi tarafından benimsenen başarılı örneklerinden biri. Bu oyun şehir kurma oyunlarının özlemle beklenen bu temsilcisi olarak karşımıza çıkıyor. 

City skylines hangi DLC alınmalı? 

1 – After Dark.  
2 – Mass Transit. 
3 – Industries. 
4 – Sunset Harbor.  
5 – ParkLife. 
6 – Green Cities. 
7 – Campus. 
8 – SnowFall 

Cities Skylines kaç kişi oynanır? 

Cities Skylines oyunu, Colossal Order şirketi tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmıştır. Bu oyun türü şehir inşa etme ve yapı yönetimi olan bir tek kişilik oyun olarak öne plana çıkıyor. Oyuncuların kendi hayal ettikleri şehirleri oluşturup yönettikleri bu oyun, detaylı mekanikleri ve gerçekçi simülasyon özellikleriyle de dikkat çekiyor.

City skylines ücretsiz nasıl indirilir? 

Cities Skylines oyununu ücretsiz indirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli:
1. İlk olarak oyunun Epic Games Store sayfasına gidin.
2. Sayfada cities skylines bağlantısına tıklayarak doğrudan oyunun sayfasına gidin. 
3. Sayfada oyunun tanıtımını göreceksiniz.  
4. Sağ üst köşede “Giriş Yap” veya “Hesap Oluştur” seçenekleriyle oturum açın. 
5. Giriş yaptıktan sonra da sayfanın sağ üst köşesinde “Yükle” veya benzer bir buton göreceksiniz.
6. Bu butona tıklayarak oyunun sipariş sayfasına yönlendirileceksiniz. 
7. Ekrana gelen sipariş sayfasında oyunun ücretsiz olduğunu gösteren bir özet ve fiyat 0 TL olarak görünecektir.
8. Eğer bilgileri onaylamak isterseniz, “Sipariş Ver” veya benzer bir butona tıklayarak oyunu kütüphanenize ekleyebilirsiniz. 
9. Oyunu sipariş vermenizin ardından Epic Games kütüphanenizde oyunun göründüğünü göreceksiniz.
10. “Kütüphane” veya benzer bir bölümden oyunu seçip cities skylines ücretsiz indirme işlemini başlatabilirsiniz. 

Sırasıyla aktarmış olduğumuz adımları takip ederek Cities: Skylines oyununu ücretsiz olarak Epic Games Store’dan indirebilirsiniz. 

Cities Skylines snowfall nedir? 

Cities: Skylines – Snowfall, oyuna eklenen bir genişleme paketidir. Snowfall oyuncuların şehirlerini karla kaplaması ve soğuk hava koşullarını yönetmeleri için yeni özellikler sunmaktadır.
Cities skylines oyununda yeni bir hava durumu sistemi getirmektedir. Böylece de şehirlerin karla örtülebileceği veya yağmur altında ıslanabileceği dinamik bir atmosfer oluşturmaktadır.
Ayrıca da bu genişleme paketi sayesinde şehir yönetimine yeni zorluklar ekleyerek oyuncuların stratejik becerilerini daha da sınayacak fırsatlar sunmaktadır. 

Yorum yapın