GTA 5 Karakter Değiştirme ✔️ 2023 | PC ve Online GTA 5

GTA 5 oyununda 3 farklı karakter bulunmaktadır. Oyun içerisinde görev yaparken karakterler arasında geçiş yapmak zorundasınız. Bu içeriğimizde ise karakter değişikliği zorunlu kılındığı için GTA 5 Karakter Değiştirme işleminin hem bilgisayar hem de PS4 platformları üzerinde nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde anlatacağız.

GTA 5 Karakter Değiştirme
GTA 5 Karakter Değiştirme

GTA 5 Oyunundaki Karakterlerin Analizi

GTA 5 oyununda farklı karakter olduğu için bazı görevlerde bu 3 karakterinde farklı misyonları bulunmaktadır. Görevde başarılı olmak için karakter arasında geçiş yaparak her karakterin misyonunu gerçekleştirmelisiniz. Aksi takdirde, bu tarz görevlerde başarı elde edilememektedir. GTA 5 oyununu daha önce oynamamış kullanıcılar için 3 karakterinde analizini içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

GTA 5 Oyunundaki Karakterlerin Analizi

Michael Karakter Analizi

GTA 5 karakter değiştirme pc platformu üzerinde nasıl yapıldığını anlatmadan önce karakterleri tanıtmakta fayda var. İlk karakterimiz olan Michael, geçmişinde suça bulaşmış bir kişi. Profesyonel bir banka soyguncusu olan Michael, FBI ile anlaştıktan sonra suç dünyasını bırakmıştır. Ailesiyle beraber yaşayan Michael’in karısıyla arası iyi değil çünkü karısı Michael ile parası için evlilik yapmıştır.

Michael Karakter Analizi
Michael Karakter Analizi

Karısının lüks hayata olan tutkusundan dolayı parası tükenen Michael, geçmiş hayatına geri döner ve eski arkadaşı aynı zamanda diğer karakterlerimiz olan Trevor ile oğlu Michael ile yeniden görüşür. Michael’in en önemli yeteneği ateşli silahları kullanmaktır. Ateş esnasında bu karakteri yavaşlatabilirsiniz. Görevler esnasında ekibin de yöneticisidir ve planları kendisi tasarlamaktadır.

Trevor Karakter Analizi

Trevor Karakter Analizi
Trevor Karakter Analizi

Trevor eski bir askerdir. Uyuşturucu bağımlısı olan Trevor, karavanda yaşayan peş parasız bir adamdır. Michael ile geçmişte gerçekleştirdiği banka soygunlarından tanışmaktadır. Trevor korkusuz bir karakterdir ve oldukça da sadıktır. Trevor’da FBI ile anlaşma yaparak soygunculuğu geride bırakmıştır. Trevor askeri eğitimini pilot olarak aldığı için özel yeteneği uçak ve helikopter kullanmaktır.

İlgini Çekebilir: GTA 5 En Hızlı Araba Hangisi? En Hızlı GTA Online Arabası Nerede?

Franklin Karakter Analizi

Franklin Karakter Analizi
Franklin Karakter Analizi

Genç bir delikanlı olan Franklin, 27 yaşındadır ve eski bir hırsızdır. Michael ile de onun arabasını çalarken tanışmıştır. Franklin’in özel yeteneği ise oyundaki en iyi şoför olmasıdır. Araba sürerken zamanı da yavaşlatabilmektedir.

GTA 5 Online Karakter Değiştirme

GTA 5 oyununu bilgisayar üzerinden oynuyorsanız GTA 5 Karakter Değiştirme Tuşu “ALT” tuşudur. Bu tuşa basılı tuttuktan sonra renkler soluklaşacak ardından da sağ alt kısımda 3 karakterin de resmi belirmektedir. Hangi karakteri kontrol ediyorsanız sağ alt kısımda o karakterin üzerinde “Yeşil Bar” bulunmaktadır. Bu bar hangi karakteri kontrol ediyorsanız onun üzerinde sürekli olarak bulunmaktadır.

GTA 5 Online Karakter Değiştirme
GTA 5 Online Karakter Değiştirme

Karakter değiştirirken dikkat etmeniz gereken tek nokta, ALT tuşuna sürekli olarak basılı tutmaktır. Bu tuşa basılı tuttuktan sonra fare ile işlem yaparak diğer karakterlere geçiş yapabilirsiniz. Karakterin değiştirildiğini anlamak için ise yeşil barı takip etmeniz yeterlidir.

İlgini Çekebilir: GTA San Andreas Araba Hileleri – Güncel Hileler

Unutmamanız gereken şey ise bazı özel görevlerde karakter değiştirme işleminin yapılamamasıdır. Görevde değilken yani şehirde gezerken dilediğiniz karaktere geçiş yapabilirsiniz fakat bazı görevler tek bir karakter tarafından yapıldığı için diğer karakterlere geçiş işlemi mümkün değildir.

GTA 5 Karakter Değiştirme PS4

Playstation 4 platformunda karakter değiştirmek için Dualsockh’un solunda yer alan ok tuşlarından aşağı ok tuşunu kullanmalısınız. Aşağı ok tuşuna bastıktan sonra açılan ekranda sağ analog ile dilediğiniz karakteri seçebilirsiniz. Yeşil bar, PS4 platformu içinde geçerlidir.

Yorum yapın